Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 920144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mummu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3225 dnia: Lipiec 27, 2015, 12:17:05 pm »
a ja mam takie pytanie

 "Pomożecie ?
Od dłuższego czasu próbuję odszukać komiks z początku lat 90. Problem w tym, że pamiętam jak wyglądała okładka i główni bohaterowie, ale tytuł jaki przychodzi mi do głowy za nic się nie daje znaleźć w google.
A więc tak: komiks opowiada o przygodach dwóch ziemian - blondynka z loczkiem (coś a'la Gwidon) i brunecika z dużym nosem, okrągłą buzią obciętego na zapałkę. Ich przygody rozgrywają się w różnych miejscach w kosmosie, czarnych dziurach itp. okładka ich buźki na tle 'kosmosu" - tytuł jaki przychodzi mi do głowy "Zaginieni (zagubieni) w czasoprzestrzeni" lub "Zaginieni (zagubieni) w KOSMOSIE"
Ktoś może kojarzy??? Plizzz - ja się powoli poddaję nawet na targach starych komiksów na narodowym nie trafiłam."
 

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3226 dnia: Lipiec 27, 2015, 01:14:21 pm »
a ja mam takie pytanie

 "Pomożecie ?
Od dłuższego czasu próbuję odszukać komiks z początku lat 90. Problem w tym, że pamiętam jak wyglądała okładka i główni bohaterowie, ale tytuł jaki przychodzi mi do głowy za nic się nie daje znaleźć w google.
A więc tak: komiks opowiada o przygodach dwóch ziemian - blondynka z loczkiem (coś a'la Gwidon) i brunecika z dużym nosem, okrągłą buzią obciętego na zapałkę. Ich przygody rozgrywają się w różnych miejscach w kosmosie, czarnych dziurach itp. okładka ich buźki na tle 'kosmosu" - tytuł jaki przychodzi mi do głowy "Zaginieni (zagubieni) w czasoprzestrzeni" lub "Zaginieni (zagubieni) w KOSMOSIE"
Ktoś może kojarzy??? Plizzz - ja się powoli poddaję nawet na targach starych komiksów na narodowym nie trafiłam."
 

Prawdopodobnie jest to Kosmiczny detektyw Jest tu głowny bohater i faktycznie jego ziomek, który jest niski, z wąsem i krótko ściety. I sa przygody w kosmosie.

Okładka o której mówisz, to też tego rysownika Wyprawa na ziemię (tam są bracia odpowiadający opisowi, ale nie mają takowych przygód)

EDIT// Ta okladka też jest z głowami na tle kosmosu, ale to już raczej nie to -> W niewoli u piratów kosmosu (okładka - większości "węgierskich" komiksów z KAWu jest robiona przez Jacka Skrzydlewskiego - autora rysunków w dwóch wspominanych przeze mnie wyżej komiksach)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 01:21:29 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline mummu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3227 dnia: Lipiec 27, 2015, 02:00:40 pm »
Prawdopodobnie jest to Kosmiczny detektyw Jest tu głowny bohater i faktycznie jego ziomek, który jest niski, z wąsem i krótko ściety. I sa przygody w kosmosie.

Trafione  :shock:
Wielkie dzięki

Swoją drogą jak można zapamiętać ten sam komiks na zupełnie inny sposób  :biggrin:
No i zapytały o niego dwie różne osoby w tym samym czasie. Interesujące  :cool:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3228 dnia: Lipiec 27, 2015, 02:53:21 pm »
Trafione  :shock:
Wielkie dzięki

Swoją drogą jak można zapamiętać ten sam komiks na zupełnie inny sposób  :biggrin:
No i zapytały o niego dwie różne osoby w tym samym czasie. Interesujące  :cool:


o.... Dopiero zauważyłem to pytanie wcześniejsze
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline reston

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3229 dnia: Sierpień 27, 2015, 08:16:18 pm »
Sorry jeśli to pytanie już było - czy istnieje jakaś strona internetowa, na której można oceniać / oznaczać jako przeczytane komiksy marvela?

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3230 dnia: Sierpień 27, 2015, 08:30:00 pm »
Sorry jeśli to pytanie już było - czy istnieje jakaś strona internetowa, na której można oceniać / oznaczać jako przeczytane komiksy marvela?

jest
http://cmro.travis-starnes.com/

od FF #1 do (już niedługo) wspołczesności + (na razie tylko) część Golden Age
na razie dokładane są komiksy z 2001, ale w ciągu roku, góra dwóch powinno być już na bieżąco + całe Golden Age

Offline reston

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3231 dnia: Sierpień 27, 2015, 08:47:46 pm »
Wielkie dzieki. Czy można jakoś dojść do zestawienia ocenionych komiksów? Oceniłem przykładowo Ultimates # 1 (przy komiksie jest ocena gwiazdkowa my rating) natomiast gdy wchodzę na stats/leader pokazuje mi, że nic nie przeczytałem  :cry:

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3232 dnia: Sierpień 27, 2015, 10:39:12 pm »
no tak, rzeczywiście...

wydaje się, że jest jakiś problem ze statami dla Ultimate
jakiś czas temu strona przechodziął wymuszony re-design (wymóg google'a) i część fukcjonalności mogła przestać działać. jestem pewien, ze Travis (autor) pracuje nad tym...

ale w twoich statach jest Rating Rank i widzę, że dałeś 1 * 2 *** 1 **** i 2 *****
nawet da się sprawdzić za co
tylko licznik ogólny szwankuje chwilowo...


EDIT: na wszelki wypadek zgłosiłęm problem w odpowiednim wątku na tamtejszym forum
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2015, 10:43:33 pm wysłana przez fragsel »

Offline reston

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3233 dnia: Sierpień 28, 2015, 07:50:16 pm »
Właśnie chyba to nie tylko "wina" Ultimate. Z działki main też coś tam oceniałem (oceny zupełnie "z czapy" na razie), ale dalej nic nie ma ;-(

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3234 dnia: Sierpień 28, 2015, 08:00:23 pm »
wczoraj wieczorem rozmawiałem z człowiekiem nr jeden w projekcie, podałem mu Twój Nick. Jestem pewien, że pracuje nad tym...


{nie dlatego, że sugeruję iż rozmowa ze mną ma taką moc, ale dlatego, że zadowolenie i komfort nowych użytkowników ma tam dla nas znaczenie pierwszorzędne}

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3235 dnia: Sierpień 30, 2015, 06:47:05 am »
@reston

Właśnie odebralem wiadomość, że problem, o którym wspominałeś, został naprawiony.
Twoje statystyki na CMRO powinny już pokazywać właściwe wartości

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3236 dnia: Sierpień 30, 2015, 11:55:34 am »
czy na tym CMRO jest ogólny ranking komiksów najwyżej ocenionych przez użytkowników ?

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3237 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:47:25 pm »
sprawa jest skomplikowana...

Najpierw był... Ale:

Przez dłuższy czas testowalismy różne sposoby zlicznia średniej komiksu. w sensie czy liczyć po prostu średnią głosów/gwiazdek. czy też robić taki skomplikowany system jak mają duże bazy np IMDB gdzie na podstaiw etakiego skomplikowanego wzoru bierze się pod uwagę ilość głosujących i głosy na całą serię.
bo nasza baza jest stosunkowo młoda. I na takie FF#1 to głosowały chyba już tysiące, ale na takie FF 350 to kilka/kilkanascie osób. I taki komiks z 1998 co na niego zagłosowała jedna osoba i dała ***** pokaże się na razie jako najwyżej oceniony w prostej średniej, a niżej w tym skomplikowanym systemie

No w każdym razie przy każdej zmianie w tę i we w tę lista się sypała i zlikwidowaliśmy ją na razie przy okazji tego updatu wymszonego przez google co miał miejsce w całym Internecie w kwiteniu

Ale wiem, że w połowie sierpnia ktoś o to pytał i było info, że niedługo zostanie przywrócone...

No z tym, że pamiętać należy, że w tej chwili dochodza dopiero komiksy z 2001, więc ta lista jak jż będzie to może na razie nie pokazywać wszystkiego, co Cię potencjalnie interesuje...

{aha, przy okazji: na tę chwilę w rating obowiązuje prosta średnia arytmetyczna głosów. może wrócimy do tego skomplikowanego, acz uczciwszego moim zdaniem sposobu, ale na razie konfudował nowych użytkowników, więc go zarzuciliśmy}

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3238 dnia: Sierpień 30, 2015, 01:10:36 pm »
dzięki za info. a myśleliscie, żeby w rankingu umieszczać tylko pozycje, na które zagłosuje odpowiednia ilość użytkowników (np. minimum 20) ?

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3239 dnia: Sierpień 30, 2015, 01:22:15 pm »
nie wydaje mi się, ale pomysł mi się podoba...

puszczę dalej, przez forko cmro. może chwyci...


dzięki




EDIT: Jednak okazje się, że nie znam wszystkich zakamarków CMRO.


No więc mamy listę 250 najsłabiej i 250 najlepiej ocenianych zeszytów...


http://cmro.travis-starnes.com/statistics_lowest_rated_issue.php


http://cmro.travis-starnes.com/statistics_highest_rated_issue.php


{nie wiem, czy uwzględnia ilość głosów. nie wiem, czy liczy średnią czy skomplkowany wzór używa. ale okazuje się że jest :biggrin: }
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 03:51:14 pm wysłana przez fragsel »

 

anything