trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 913401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3195 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:13:08 pm »

nagroda literacka sensu stricte.


@Turu nie obraź się, ale może komuś się przyda. Ja np.lubię jak ktoś wskazuje tu błędy, bo się uczę na innych heh ;)


Używanie zwrotu sensu stricte jest błędem. Stricte lub sensu stricto to poprawne wersje.


http://www.ekorekta24.pl/porady-jezykowe/27-nazwy-wasne/147-sensu-stricto-sensu-stricte-czy-samo-stricte--jak-pisac-i-co-to-znaczy
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3196 dnia: Czerwiec 25, 2015, 11:41:53 pm »
@Turu nie obraź się, ale może komuś się przyda. Ja np.lubię jak ktoś wskazuje tu błędy, bo się uczę na innych heh ;)

Nie ma szansy, zebym sie obrazil (najwyzej przez chwile sie wkurze przed monitorem ;) )
Mam wbite do lba, ze "stricto" jest bledne i jak uparty mul zapominam, ze w formie "sensu stricto" jest poprawne (bo zakodowalem "stricte" i lepiej mi brzmi), rok laciny zamiast pomoc, namieszal mi za bardzo :(
W fabryce nikt nie zwraca uwagi na to, czy uzywam formy poprawnej i potem mi sie kumuluja takie wpadki jezykowe.

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3197 dnia: Czerwiec 27, 2015, 04:36:53 pm »
Czy takie wyjasnienie ci wystarczy, czy mozesz z czyms jeszcze masz problem?
z niczym, dziękuję.

Offline birdie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3198 dnia: Lipiec 06, 2015, 10:37:36 pm »
Okej, Sandman i Hellblazer zaliczeni (>D), proszęęę, może znacie jeszcze jakieś takie komiksy? fajnie by było tym razem coś mniej znanego :))

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3199 dnia: Lipiec 07, 2015, 11:12:04 am »
Mniej znanego to ciężko. Jak coś jest dobre, to zazwyczaj jest znane. ;)
Teraz spróbuj Baśnie i Hellboya. Obie serie niby nadal są kontynuowane, ale Baśnie 1-11 to zamknięta historia i Hellboy 1-10 też (u nas Hellboy 1-14, czyli do tomu Burza i pasja, bo niektóre albumy w PL podzielili).
A jak chcesz coś trudniejszego i mniej znanego, to spróbuj poszukać Morfołaków. Stworki, poetycki klimat jak u Leśmiana i polski folklor. :) Są dwa pojedyncze zeszyty z brązową i niebieską okładką, oraz taki biały grubas, który zbiera oba te zeszyty i jeszcze pełno dodatkowych historii, bestiariusz i niewykorzystane scenariusze. Genialna rzecz.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3200 dnia: Lipiec 07, 2015, 11:54:43 am »
Okej, Sandman i Hellblazer zaliczeni (>D), proszęęę, może znacie jeszcze jakieś takie komiksy? fajnie by było tym razem coś mniej znanego :smile: )
"Kaznodzieja". "Lucyfer".

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3201 dnia: Lipiec 07, 2015, 11:57:20 am »
Okej, Sandman i Hellblazer zaliczeni (>D), proszęęę, może znacie jeszcze jakieś takie komiksy? fajnie by było tym razem coś mniej znanego :smile: )


Ale tu chodzi tylko o komiksy z polskiego rynku? Bo jak nie to ja nieśmiało sugerowałbym Shade, The Changing Man pisany przez Petera Milligana.
perły przed wieprze

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3202 dnia: Lipiec 07, 2015, 12:10:44 pm »
"Lucyfer".
Przecież wszystko zaczęło się od tego, że ona przeczytała Lucyfera i chciała czegoś w tych klimatach. ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3203 dnia: Lipiec 07, 2015, 01:23:17 pm »
Okej, Sandman i Hellblazer zaliczeni (>D), proszęęę, może znacie jeszcze jakieś takie komiksy? fajnie by było tym razem coś mniej znanego :))
Może to?
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/plemie_cienia/zbiorcze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3204 dnia: Lipiec 07, 2015, 01:41:47 pm »
Przecież wszystko zaczęło się od tego, że ona przeczytała Lucyfera i chciała czegoś w tych klimatach. :wink:
Cóż, przestałem już śledzić dyskusje na forum, bo znudziło mnie to już na supermaksimaksa. Niemniej nadal uważam, iż moja lucyferowa propozycja jest bardzo na miejscu, bowiem cóż może być bardziej w klimatach "Lucyfera" niż sam "Lucyfer"? A teraz już kończę, bo piasek mi tablet zasypuje i w te pędny wracam do mojego naturalnego środowiska morskiego pełnego biuściastych lasek w bikini, a jak teraz patrzę, to nawet bez. Cmok, cmok.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3205 dnia: Lipiec 07, 2015, 02:27:03 pm »

Ale tu chodzi tylko o komiksy z polskiego rynku? Bo jak nie to ja nieśmiało sugerowałbym Shade, The Changing Man pisany przez Petera Milligana.

zaciekawiłeś mnie. czy Shade jest w klimacie Sandmana ?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3206 dnia: Lipiec 07, 2015, 02:37:17 pm »
zaciekawiłeś mnie. czy Shade jest w klimacie Sandmana ?


I tak i nie. Od razu czuć ten flow na Vertigo tamtych lat (nieważne, że ten run w Shade zaczął się zanim Vertigo powstało). To jest pokrewne, cały ten postmodernizm, ale Shade dla mnie jest bardziej szalonym (w dobrym tego słowa znaczeniu) komiksem niż Sandman kiedykolwiek był... hmmm, tak obrazowo, to bardziej komiks dla fanów Morrisona niż Gaimana. Jednak z racji tego, że Milligan pisał Hellblazera, komiks to idealne odzwierciedlenie klimatu starego Vertigo i sam Shade w pewnym momencie był postacią drugoplanową w Hellblazer to uznałem, że to może zagrać dla osoby, której zasadniczo odpowiada brytyjska inwazja i to co zainspirowała.


PS: Zaznaczam, że nie jestem psychofanem Sandmana, lubię, doceniam, ale nigdy nie uważałem, że to jest najlepsze co Vertigo miało w ofercie, więc moje opinie mogą znów zagrywać komuś za "kontrowersyjne"  :wink:
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3207 dnia: Lipiec 07, 2015, 02:41:20 pm »

PS: Zaznaczam, że nie jestem psychofanem Sandmana, lubię, doceniam, ale nigdy nie uważałem, że to jest najlepsze co Vertigo miało w ofercie, więc moje opinie mogą znów zagrywać komuś za "kontrowersyjne"  :wink:

dzięki za odpowiedz :) uważam, że kontrowersyjne jest podważanie cudzego gustu. które serie z Vertigo postawiłbyś wyżej niż Sandmana ? pytam, bo może coś fajnego pominąłem.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3208 dnia: Lipiec 07, 2015, 02:49:15 pm »
dzięki za odpowiedz :smile: uważam, że kontrowersyjne jest podważanie cudzego gustu. które serie z Vertigo postawiłbyś wyżej niż Sandmana ? pytam, bo może coś fajnego pominąłem.


Myśląc krytycznie, z miejsca The Invisibles. Patrząc już z perspektywy swoich własnych preferencji to Hellblazera (właśnie dlatego, że to nie jest zamknięta forma wizją jednego konkretnego twórcy, dlatego, że uwielbiam czasem zbyt głupkowatą satyrę w wykonaniu Delano, którą niektórzy później potrafili powtórzyć), Scalped (to już tylko kwestia moich gatunkowych preferencji, taka dekonstrukcja gatunkowa jest stworzona pode mnie), Enigma Milligana (tak, znów Milligan)... to chyba wszystko wina tego, że z roku na rok bardziej doceniam wszystkich tych brytoli (Scalped się pod ten przykład nie łapie), których uwielbiam do dawna, za wyjątkiem Gaimana, którego po prostu doceniam coraz mniej.
perły przed wieprze

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3209 dnia: Lipiec 07, 2015, 04:44:04 pm »
Cóż, przestałem już śledzić dyskusje na forum, bo znudziło mnie to już na supermaksimaksa [...]A teraz już kończę, bo piasek mi tablet zasypuje i w te pędny wracam do mojego naturalnego środowiska morskiego pełnego biuściastych lasek w bikini, a jak teraz patrzę, to nawet bez. Cmok, cmok.


Wróci.
Niedługo .

Znalezione obrazy dla zapytania plaża zimą

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2015, 05:54:47 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

 

anything