trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3120 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:55:54 am »
Kradziez?
Powaznie uwazasz, ze ktos moglby wlamac sie do Twojego mieszkania aby ukrasc Twoje komiksy?
 :lol:
Mi cos takiego zdrzarzylo sie lata temu, w wynajmowanym mieszkaniu, na studiach.
Komiksow nie tkneli.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pioma10

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3121 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:51:46 pm »
Kradziez?
Powaznie uwazasz, ze ktos moglby wlamac sie do Twojego mieszkania aby ukrasc Twoje komiksy?
 :lol:
Mi cos takiego zdrzarzylo sie lata temu, w wynajmowanym mieszkaniu, na studiach.
Komiksow nie tkneli.

A) albo się na nich nie znali/nie poznali
B) nie posiadałeś żadnych 'wartościowych' komiksów

Wybierz prawidłową odpowiedź :).

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3122 dnia: Kwiecień 28, 2015, 01:26:37 pm »
c) jakim trzeba być debilem, żeby kraść coś tak nieporęcznego i trudnego do sprzedania jak książki, jeśli na stole leży tablet, 2 laptopy i smartfon, a w szufladzie 3 pierścionki i portfel z 50 złotymi i zbliżeniową kartą płatniczą...


no chyba że to włam na zamówienie...


"chłopaki, muszę mieć tego Cromwella. cena nie gra roli"
 :roll:

Offline papierek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3123 dnia: Kwiecień 28, 2015, 01:41:19 pm »
Cytuj
Muszę zapytać: przed czym ubezpieczyć komiksy? Podrapaniem przez kota?

miałeś kiedyś do czynienia z królikami? ;)

Zresztą, niszczycielskiej potęgi kotów lepiej nie lekceważyć. Za łebka miałam kota, który zniszczył moją starą kolekcję spajdermenów, tylko dlatego że mu nie pachniały zbyt ładnie (były jeszcze po wujku, stary papier). Żeby to zrobić, musiał sobie pomóc łapką uchylić szafę(a to wcale nie było łatwe), wskoczyć na trzecią półkę, gdzie było dosłownie kilka cm miejsca wolnego, po czym ustawić się wystarczająco stabilnie, by na nie nasikać.
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3124 dnia: Kwiecień 28, 2015, 02:05:50 pm »
No niby tak. Ale chciałbym widzieć ubezpieczyciela ktory wyplaca kase za obsikane komiksy....

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3125 dnia: Kwiecień 28, 2015, 02:39:20 pm »
Prawdopodobnie możesz ubezpieczyć komiksy zgłaszając je do ubezpieczenia jako ruchomości domowe, przy ubezpieczeniu domu/mieszkania. Problem pewnie będzie z wyceną zbioru i wysokością wypłaty odszkodowania, np. po pożarze. Najprościej podać wartość zakupu.
Dodatkowo pewnie będą chcieli żebyś miał faktury i zdjęcia, ale o tym ewentualnie powiedzą Ci dopiero po szkodzie :)

Offline Funny

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3126 dnia: Kwiecień 28, 2015, 05:35:24 pm »
Kradziez?
Powaznie uwazasz, ze ktos moglby wlamac sie do Twojego mieszkania aby ukrasc Twoje komiksy?
 :lol:
Mi cos takiego zdrzarzylo sie lata temu, w wynajmowanym mieszkaniu, na studiach.
Komiksow nie tkneli.


Komiksów mogą nie tknąć , ale wiszące na ścianie i nie tylko plansze Manary, Dillona, Christy, Fabry i  wielu innych rysowników mogły by być niezwykle interesujące dla złodziei.
Wszak komiks to nie tylko album ze stronami....

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3127 dnia: Kwiecień 28, 2015, 06:03:09 pm »
Serio? Ale to już  chyba naprawdę na zamowienie albo jakiś Arsene Lupin.
Nie widzę tego osiedlowego złodzieja przypadkowego jak biegnie przez trawnik z Kajko i Kokoszem pod pachą.
Serio. Gdzie by to sprzedał?
Tylko nie mów że na allegro bo parsknę śmiechem...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 06:30:51 pm wysłana przez fragsel »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3128 dnia: Kwiecień 28, 2015, 06:19:01 pm »
Ja w innej sprawe.
Mam pytanie które mnie strasznie nurtuje -
- zauważyłem że gro postów ukazuje się rano
między 8 a 15 godz.
Nie chodzicie do roboty ?
To za co kupujecie komiksy?
Tak tylko pytam . Z ciekawości. :D
"Jesteś podwójnym sobą."

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3129 dnia: Kwiecień 28, 2015, 06:24:29 pm »
ja mam co 45 minut przerwę i 5 komputerów w pokoju nauczycielskim (+ jeden w każdej sali)

zresztą... wszyscy nauczyciele pracujemy po 3 godziny dziennie...

zresztą pracujemy to za dużo powiedziane... może lepiej "przechadzamy się między tablicą a ścianą"...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3130 dnia: Kwiecień 28, 2015, 07:03:57 pm »
Jesli chodzi o mnie, to ja aktualnie w ogóle nie musze chodzić do pracy, ale pomimo to, tak srednio raz na 2 tygodnie, chodze mniej wiecej na godzinkę (czasem nawet na dwie) zeby pogadac i posmiac się z kumplami, i stan taki będzie trwał do października. A potem przez nastepne pół roku, do lutego, bede harowal średnio 3-4 godziny na tydzień. I tak w kółko.

Komiksy kupuję za pieniądze, bo czy chodzę do pracy, czy też nie, to i tak mi płacą.

Offline Funny

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3131 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:02:22 pm »
Serio? Ale to już  chyba naprawdę na zamowienie albo jakiś Arsene Lupin.
Nie widzę tego osiedlowego złodzieja przypadkowego jak biegnie przez trawnik z Kajko i Kokoszem pod pachą.
Serio. Gdzie by to sprzedał?
Tylko nie mów że na allegro bo parsknę śmiechem...
Ciekaw jestem jakbyś drwił, gdyby taka sytuacja trafiła się Tobie.

Nie mam na myśli żadnego zlecenia, ale okazja czyni złodzieja i jeśli już ktoś by się włamał, to wielce prawdopodobna byłaby i też kradzież plansz.
Poza tym złodzieje nie zawsze sprzedają swoje łupy. Jeśli zobaczą, że coś jest trudno sprzedać to albo to niszczą albo po prostu gdzieś wyrzucają.
Widzę także wysoką znajomość środowiska przestępczego, skoro twierdzisz, że to osiedlowy złodziej. Musisz się na tym lepiej znać od policji i specjalistów, którzy stwierdzili bardzo fachową robotę z zamkami.


fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3132 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:12:26 pm »
nie twierdzę, że Ci co się do Ciebie włamywali nie byli fachowcami od zamków.
twierdzę, że powinieneś się raczej rozejrzeć za ubezpieczeniem telewizora, laptopa, tabletu i biżuterii.

przynajmniej w zakresie kradzieży...

serio: czy jest tu chociaż jedna osoba, której ukradziono komiksy podczas włamania? albo plansze komiksowe? ale tak z domu... no bo zalanie czy pożar to co innego... ale kradzież plansz? serio?

albo może znacie kogoś komu to zrobiono w Polsce...

jedną osobę chociaż?

jedną malutką tyci tyci osóbkę?

osobeczkę nawet... istotkę taką ludzką... jedną?

please?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3133 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:33:33 pm »
Tak zupełnie na serio, to na jakimś forum anglojęzycznym kiedyś ktoś zadal pytanie o ubezpieczanie kolekcji omnibusów i chyba były nawet jakies w miarę sensowne odpowiedzi. Ale niestety nie pamiętam już gdzie to było. Tak czy owak, moim zdaniem, problem zasługuje na uwagę i nie jest trywialny, szczególnie w przypadku gdy, tak jak Funny, ma się kolekcję oryginalnych plansz. Złodzieje to jedna i byc moze (tego nie wiem) mało prawdopodobna rzecz, ale zalania, pożary i takie tam, to już zupelnie coś innego. Bo komu nie pękła rura lub jego sąsiadowi na górze, niech pierwszy rzuci kamieniem... 

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3134 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:58:08 pm »
dlatego ja od samego początku z dużą dozą powątpiewania tylko o tej kradzieży...

zalania, pożary, zarwane stropy i inne wybuchy gazu są w Polsce jak najbardziej realne i na jego miejscu też bym pomyślał o ubezpieczeniu (chociaż nie mogę być na jego miejscu bo nie wykształciłem w sobie - lub też nie wykształcono we mnie, zależy jak kto na to patrzy - szacunku dla posiadanych przeze mnie rzeczy. dlatego trzymam moje miękko-okładkowe komiksy w starym barku, bez folii, w zasięgu popaćkanych keczupem i masłem rączek małych dzieci. nie kupię też nigdy planszy ani nie stanę w kolejce po autograf)

a przy okazji suchy żart popyrkonowy:

P: jak dużo ludzi stało w kolejce po autograf Głuchowskiego?
O: od Metra

 

anything