Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 922016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2895 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:28:59 am »
Mam pytanie, które nurtuje mnie już od dłuższego czasu i nie bardzo mogę znaleźć pewną odpowiedź w necie... Chodzi o wydawaną przez Egmont serię Komiks Filmowy - czy w Polsce ukazały się części 7 i 8 tego wydawnictwa - odpowiednio miały to być tytuły: Żółtodziób i Chłodnica Górska.

Mam oba te zeszyty, więc potwierdzam.

Offline burberry

Odp: Komiksowe fiki miki :)
« Odpowiedź #2896 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:39:08 pm »
Koledzy, pomóżcie!
Potrzebuję linków do jakichś serwisów/blogów z różnymi rysunkami/planszami jakichś znanych (i nie tylko) rysowników. Miejsca, gdzie można je przejrzeć, może są strony, na których są takie większe zbiorki? Macie coś na myśli? Mogą też być jakieś plansze/rysunki np. z Marvela, DC. Nic mi nie przychodzi w tej chwili do głowy. Z góry dzięki!
szukam czegoś,co by pasowało na ścianę w nowym mieszkaniu:-)
Bóg Cię kocha

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Komiksowe fiki miki :)
« Odpowiedź #2897 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:55:40 pm »
Koledzy, pomóżcie!
Potrzebuję linków do jakichś serwisów/blogów z różnymi rysunkami/planszami jakichś znanych (i nie tylko) rysowników. Miejsca, gdzie można je przejrzeć, może są strony, na których są takie większe zbiorki? Macie coś na myśli? Mogą też być jakieś plansze/rysunki np. z Marvela, DC. Nic mi nie przychodzi w tej chwili do głowy. Z góry dzięki!
szukam czegoś,co by pasowało na ścianę w nowym mieszkaniu:-)
Pewnie nie jest to do końca to, czego szukasz, ale część artystów prowadzi (bądź prowadziło) swoje profile na Facebooku wrzucając sporo grafik, np.:
Nick Bradshaw
Alex Ross
Inni artyści mają z kolei swoje fanpejdże:
Jim Lee



Offline Garf

Odp: Odp: Komiksowe fiki miki :)
« Odpowiedź #2898 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:33:34 pm »
Filarecki: Może spróbuj w serwisie deviantART albo przejrzyj artykuły z serii "Awesome Art Picks" na Comic Vine. Jest jeszcze dział "Comics Art" na blogu "Robot 6" z comicsbookresources.

Kuki: Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale wydaje mi się, ze powinieneś zwrócić się przede wszystkim do autora tych grafik, który do tego rozpowszechnia je w postaci koszulek, a także do znacznie większych serwisów, które popularyzują rzeczone materiały w sieci w znacznie większym stopniu niż skromny ja na naszym forum. Ja na przykład o rzeczy dowiedziałem się z Twittera kanału YouTube'owego CinemaSins, a od mojej publikacji o sprawie zdążył napisać także znany skądinąd portal comicbookresources.com. W każdym razie próbuj, bywały już precedensy takich sytuacji  :wink:

EDIT: Druga część mojego postu (przeniesionego tu z innego wątku) jest odpowiedzią na to.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2014, 04:23:47 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2899 dnia: Wrzesień 26, 2014, 04:02:22 pm »
Osobiście bardzo lubię wrysowywać się we wszelkie szkicowniki, bo przy okazji mogę sobie pooglądąć
prace innych twórców. Nieważne czy to Moleskine, czy jakiś zupełnie zwykły zeszyt :smile:

Dzięki Jaszczu. Zapamiętam, żeby do Ciebie podejść na samym końcu jak już będę miał coś czym mógłbym się pochwalić hehe:)

no i ostatecznie kupiłem coś takiego --> LINK Moleskine Sketchbook
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Komediant

Odp: Odp: Komiksowe fiki miki :)
« Odpowiedź #2900 dnia: Wrzesień 26, 2014, 08:51:59 pm »

Offline pokia

Odp: Odp: Komiksowe fiki miki :)
« Odpowiedź #2901 dnia: Wrzesień 27, 2014, 10:36:37 am »
Filarecki, warto zajrzeć np. tu: http://joeackerman.blogspot.co.uk/


albo tu (z taką rozdzielczością na ściane sie nada, ale pooglądać zawsze można):
http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/10551?page=1#.VCXBVEP3gpl
http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/12663/Masters-of-the-Medium-Phase-Two-Remastered?page=1#.VCXA1UP3gpk

Te grafiki Barry Windsor-Smith'a pochodzą w OPUS'a. Przepiękne albumy. Od dłuższego czasu planuje je kupić, ale kosztują kupę kasy.

Offline snakee9

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2902 dnia: Wrzesień 28, 2014, 08:19:39 pm »
Mam pytanie dotyczące wyceny komiksu Warcraft Smocze Łowy. http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/warcraft/1
Nie znalazłem żadnych aukcji na allegro, a nakład jest wyczerpany. Ile teraz może być warty egzemplarz w dobrym stanie?

Edit:
@Kaczogród, dzięki za informacje :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 07:13:33 pm wysłana przez snakee9 »

Offline kaczogród

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2903 dnia: Wrzesień 29, 2014, 06:45:57 pm »
Cena okładkowa to 19 zł. Patrząc na archiwum allegro to ceny oscylowały w okolicy 20 zł czasem nawet mniej. Myślę, że również cena do  30-35zł nie będzie jeszcze przepłacaniem.
tertium non datur

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2904 dnia: Październik 01, 2014, 11:01:15 am »
Do Otaku kieruję me słowa: Co wg Was warto kupic w obecnej gildiowej promocji? Pomijam takie must-have'y jak Taniguchi, czy Urasawa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2905 dnia: Październik 01, 2014, 11:46:53 am »
Do Otaku kieruję me słowa: Co wg Was warto kupic w obecnej gildiowej promocji? Pomijam takie must-have'y jak Taniguchi, czy Urasawa.

Gyo, Duds Hunt, Monster, Uzumaki to pierwsze cztery, które mi przyszły na myśl na szybko :smile:
 
Pominąłem te, o których pisałeś :) ale jak coś to ZOO Zimą polecam gorąco.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2906 dnia: Październik 01, 2014, 12:44:47 pm »

Gyo, Duds Hunt, Monster, Uzumaki to pierwsze cztery, które mi przyszły na myśl na szybko :smile:
 
Pominąłem te, o których pisałeś :smile: ale jak coś to ZOO Zimą polecam gorąco.
Zapomniałem o Ito - tez lubie, czytalem i mam tego jego swinstwa (Spirale, to nawet musialem kiedys przeczytac, ze wzgledu na moje zainteresowania zawodowe). Podobnie ma Dudsa (nie czytalem), a Monster to przeciez Urasawa (tez zbieram). Co wiecej, powinienes jeszcze wymienic swietna Muzyke Marie.


Bardziej chodzilo mi o cos troche mniej znanego takim nie-otakowym komiksiarzom jak ja. Na przyklad co powiecie o: Doubt, Judge, Another, Dogs, i moze bardziej znanym Battle Royale - w tym ostatnim przypadku slyszalem zarowno glosy za, jak i przeciw. Moze jest jeszcze cos innego godnego uwagi?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2014, 12:49:29 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2907 dnia: Październik 01, 2014, 12:51:45 pm »
Moze jest jeszcze cos innego godnego uwagi?

Ja kupuję "Blue Heaven". Moim zdaniem dosyć ciekawe. Masz pierwszy tom w promocji także niewiele Ryzykujesz http://www.sklep.gildia.pl/manga/230576-blue-heaven-1

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2908 dnia: Październik 01, 2014, 04:14:28 pm »
Bardziej chodzilo mi o cos troche mniej znanego takim nie-otakowym komiksiarzom jak ja. Na przyklad co powiecie o: Doubt, Judge, Another, Dogs, i moze bardziej znanym Battle Royale - w tym ostatnim przypadku slyszalem zarowno glosy za, jak i przeciw. Moze jest jeszcze cos innego godnego uwagi?
Battle Royale jest trochę przydługie dlatego wiecznie nie mogę się przemóc by je w końcu skompletować. Całkiem niezła manga, która poza ładnie ilustrowaną jatką chyba stara się też rzucić trochę światła na problemy trapiące japońską młodzież bo przy każdym kolejnym uczniu dostajemy kawałek jego historii i najczęściej są to opowieści o wyobcowaniu, dokuczaniu, odmienności, problemach w rodzinie.

Dogs bardzo lubię za rysunki, ale fabułą też daje radę. To trochę takie Sin City, ale znacznie (znacznie!) pogodniejsze. Tom zerowy też rozpoczyna się kilkoma luźno powiązanymi opowiastkami, które toczą się w bliżej nieokreślonej przyszłości w bliżej nieokreślonym mieście. Są gangsterzy z przeszłością, tajemnicze, władające kataną, kobiety po przejściach, wścibscy reporterzy-nikotyniści, dużo strzelania i odrobina sci-fi (ofiary eksperymentów genetycznych).

Blue Heaven było jedną z moich propozycji do wydań deluxe jakieś 250 lat temu gdy po raz pierwszy pojawił się taki pomysł w JPFie :D W sumie już nie pamiętam co mi się w tym tytule podobało i dawno go sobie nie odświeżałem.

Ikigami też było niezłe, chociaż moim zdaniem trochę za słabo wyeksponowano główny wątek fabularny czyli wątpliwości głównego bohatera co do systemu w którym żyje i prób walki z nim.

Z innych tytułów mogę polecić "Solanin" Inio Asano. Ciekawy jest też "Dziennik z zaginięcia".
Dobre oceny zbiera też Black Lagoon (ale tego nie czytałem).

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2909 dnia: Październik 01, 2014, 04:27:53 pm »
Ikigami mam i czytalem - te rozne opowiastki sa fajne, ale niektore takie sobie. W Solanina prawdopodobnie sie zaopatrze, podobnie jak w Dziennik, o Dogs pomysle - dzieki wielkie za info.


A moze ktos cos wie na temat Doubt i Judge? Bo z opisu wynika, że to niezła jazda jest, ale moze to tylko pozory.


EDIT: Nie, no normalnie wygląda na to, ze nikt tu się nie zna na mandze - oprócz Dembola i Jaroslawa rzecz jasna. Człowiek wypruwa z siebie flaki zeby zostac Otaku, a tu nici:-(
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2014, 06:47:28 pm wysłana przez KukiOktopus »

 

anything