trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 916792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2880 dnia: Wrzesień 18, 2014, 03:27:08 pm »
To "prawdziwy" komiks, "Ecie-pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie" Baranowskiego. Rymowankę recytują Księżniczka Pralinka i jej sobowtór-robot, Kotletycja.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline starcek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2881 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:35:49 pm »
Dziękuje, dziękuję, dziękuję. Odpowiedź juz przekazana.
A swoją drogą to dla mnie ppowód do lekkiego zażenowania, bo twórczość Tadeusza to dla mnie kanon polskiego komiksu, a ten tytuł akurat przejrzałem dawno temu dość pobieżnie.
Jeszcze raz dziekuję.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2882 dnia: Wrzesień 18, 2014, 05:12:05 pm »
Akurat ten komiks jest z tych mniej znanych. To nie jest Woda Sodowa, Antersolka, ani Podróże Smokiem Diplodokiem, że zna się każdy kadr na pamięć. :) Mam go na półce, czytałem kiedyś raz i tyle. Przeczytałem przedtem post z opisem tego komiksu i zupełnie nic mi nie mówił. Chyba czas powtórzyć to dzieło Mistrza.

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2883 dnia: Wrzesień 18, 2014, 09:01:02 pm »
Komiks mniej znany, bo Ecie-pecie, podobnie jak Ciotka Fru-Bęc i Historia wyssana z sopla lodu to raczej pozycje tworzone z myślą o młodym czytelniku - wydaje mi się, że w tych przypadkach Mistrz po prostu aż tak się nie starał :wink: Rysunki co prawda, zwłaszcza w Historii, na wysokim poziomie, jednak zawsze będę wolał po raz tysięczny powtórzyć sobie Diplodoka niż Ecie-pecie.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2884 dnia: Wrzesień 18, 2014, 09:40:34 pm »
Historia wyssana z sopla lodu z pewnością nie jest stworzona z myślą o młodym czytelniku. To dojrzała opowieść. Jak byłem mały, to komiks wydawał mi się zimny, straszny, ale klimatyczny. Coś jak Muminki. Strasznie lubię ten komiks. I właśnie na nim otrzymałem rysunek z dedykacją od Tadeusza Baranowskiego na MFK.

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2885 dnia: Wrzesień 18, 2014, 10:01:32 pm »
Mnie zawsze wydawała się uproszczona i pozbawiona smaczków dla dojrzałego czytelnika. No to chyba muszę sobie odświeżyć :wink:

Offline wasilmw

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2886 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:17:42 pm »
Mam pytanie, które nurtuje mnie już od dłuższego czasu i nie bardzo mogę znaleźć pewną odpowiedź w necie... Chodzi o wydawaną przez Egmont serię Komiks Filmowy - czy w Polsce ukazały się części 7 i 8 tego wydawnictwa - odpowiednio miały to być tytuły: Żółtodziób i Chłodnica Górska. Znalazłem tylko wzmiankę na wikipedii i nic więcej i tak się zastanawiam, czy w ogóle te komiksy się ukazały. Podobny problem mam z serią Przeboje Ekranu - czy ukazały się komiksy Manuela (2009), Toy Story, Toy Story 2, Toy Story 3 (2010)?? Jeżeli ktoś coś wie, to będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo już mi to spać nie daje ;)

Offline starcek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2887 dnia: Wrzesień 20, 2014, 05:45:13 pm »
Komiks mniej znany, bo Ecie-pecie, podobnie jak Ciotka Fru-Bęc i Historia wyssana z sopla lodu to raczej pozycje tworzone z myślą o młodym czytelniku - wydaje mi się, że w tych przypadkach Mistrz po prostu aż tak się nie starał :wink: 
Gdy dowiedziałem się ile lat mają córki Baranowskiego stało się dla mnie od razu jasne dla jakiego czytelnika zaczął rysować te historie z przełomu lat 80. i 90.  :badgrin: 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2888 dnia: Wrzesień 21, 2014, 08:42:52 am »
Jaki wg Was jest najlepszy soft do kolekcjonowania (mam na myśli katalogowanie, a nie np. czytanie cbrów) komiksów?  Szczególny fokus jest tutaj na komiksy wydane w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2014, 08:47:32 am wysłana przez KukiOktopus »

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2889 dnia: Wrzesień 21, 2014, 09:03:03 am »
ja nie używam, ale mamy coś tu na forum taki program omawiany:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,33421.0.html

możesz poczytać...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2890 dnia: Wrzesień 21, 2014, 09:14:17 am »
Dzieki, fragsel. Soft wyglada ok - wlasnie o cos takiego mi chodzi. Problem w tym, ze niestety nie potrafie go używac.

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2891 dnia: Wrzesień 21, 2014, 09:24:08 am »
Jaki wg Was jest najlepszy soft do kolekcjonowania (mam na myśli katalogowanie, a nie np. czytanie cbrów) komiksów?  Szczególny fokus jest tutaj na komiksy wydane w Polsce.
Excel jest prosty w obsłudze i mi wystarcza. Także polecam.  :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2892 dnia: Wrzesień 21, 2014, 05:25:54 pm »
W końcu załapałem ideę MyComicCollectora by Silent.Bob i muszę Wam powiedzieć, że to przedni soft - własnie czegoś takiego poszukiwałem. Szczerze polecam.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2893 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:12:52 am »
Mam pytanie do rysowników. Przymierzam się do zakupu - przed MFKiG - szkicownika na rysunki i autografy. Jaki będzie dla Was najlepszy, żeby było Wam przyjemnie się wrysowywać? :) Macie jakieś, które możecie polecić, w których się dobrze tworzy rysunki?

Zastanawiałem się nad takim:

http://www.moleskine.sklep.pl/klasyczny-szkicownik-moleskine-sketchbook-twardy-l-black.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaszcząb

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2894 dnia: Wrzesień 23, 2014, 12:19:31 pm »
Osobiście bardzo lubię wrysowywać się we wszelkie szkicowniki, bo przy okazji mogę sobie pooglądąć
prace innych twórców. Nieważne czy to Moleskine, czy jakiś zupełnie zwykły zeszyt :)