trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 916371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline budyn2h

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2835 dnia: Sierpień 27, 2014, 01:41:49 pm »
Czy mógłbyś ktoś zamieścić link albo opisać komiks "Wyspa Kamieni" Marc Ferré, Max, Pau?


Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2836 dnia: Sierpień 27, 2014, 08:37:14 pm »
Czy mógłbyś ktoś zamieścić link albo opisać komiks "Wyspa Kamieni" Marc Ferré, Max, Pau?
Znalazłem tylko takie coś.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline budyn2h

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2837 dnia: Sierpień 28, 2014, 04:55:38 pm »
Dzięki.

Może po premierze pojawią się jakieś opinie i plansze w necie.

celtic

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2838 dnia: Sierpień 31, 2014, 01:21:03 pm »
W zeszłym roku, co miesiąc, na forum gildii można było głosować na najlepsze komiksy wydawane w danym miesiącu. Była to dla mnie także baza danych, co, kiedy i jaki wydawca w danym miesiącu wydawał.
Czy istnieje gdzieś w necie taka baza danych, jakie w danym miesiącu komiksy u nas się ukazały?


Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2839 dnia: Sierpień 31, 2014, 01:39:13 pm »
Aleja Komiksu prowadzi takie archiwum, nie wiem czy kompletne, ale obszerne: http://www.alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/

celtic

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2840 dnia: Sierpień 31, 2014, 02:09:57 pm »
Dzięki wielkie Deg za tak szybką odpowiedź.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2841 dnia: Wrzesień 04, 2014, 04:42:54 pm »
Trzy pytania z różnych części świata dlatego wrzucam tu:)

- czy mozna jeszcze gdzieś nabyć (ewentualnie czy ktoś cche się pozbyć) mangę Metropolis Osamu Tezuki?
 
- czy w oryginalnych wydaniach węgierskich komiksów również były na początku artykuły tak jest to choćby w Dziedzictwie Inków czy to tylko w Polsce tak wychodziło? Podejrzewam, że tylko u nas, ale wole się upewnić
 
- skąd pomysł na nakladanie kolorów na ten komiks? W oryginale były one czarno-białe, a u nas pojawiają się kolory. Czy Węgrzy musieli wyrażać zgodę na takie wydanie czy była to samowolka wydawnictwa KAW?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2842 dnia: Wrzesień 04, 2014, 04:49:24 pm »


- czy mozna jeszcze gdzieś nabyć (ewentualnie czy ktoś cche się pozbyć) mangę Metropolis Osamu Tezuki?
 


Nabyć to można już chyba tylko na allegro i to bardzo rzadko. Ale szkoda, że wcześniej się nie Decydowałeś bo była w dobrej cenie http://allegro.pl/osamu-tezuka-metropolis-tom-1-klasyka-i4545182599.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2843 dnia: Wrzesień 04, 2014, 05:25:14 pm »
Nabyć to można już chyba tylko na allegro i to bardzo rzadko. Ale szkoda, że wcześniej się nie Decydowałeś bo była w dobrej cenie http://allegro.pl/osamu-tezuka-metropolis-tom-1-klasyka-i4545182599.html

wow, rzeczywiście niezła cena. Jak ktoś chce się pozbyć w takiej lub poodbnej to chętnie kupię :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2844 dnia: Wrzesień 05, 2014, 12:18:25 am »
- czy w oryginalnych wydaniach węgierskich komiksów również były na początku artykuły tak jest to choćby w Dziedzictwie Inków czy to tylko w Polsce tak wychodziło? Podejrzewam, że tylko u nas, ale wole się upewnić

O ile się nie mylę, to komiksy węgierskie na Węgrzech ukazały się w gazetach i chyba nie miały formy albumowej, albo jesli miały, to tylko niektóre. Teraz jest chyba jakaś inicjatywa fanowska na wydawanie ich w książkach...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2845 dnia: Wrzesień 05, 2014, 06:57:36 am »
Tak, to prawda, że ukazywały się w gazetach, ale zastanawia mnie czy np przed pierwszą częścią ukazywał się taki artykuł. 99%, że nie ale lepiej się upewnić ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Bartek Gawron

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2846 dnia: Wrzesień 05, 2014, 01:18:30 pm »
Drodzy forumowicze. Poszukuje wersji elektronicznej pełnej rozprawy doktorskiej dr. Wojciecha Birka, ew. jego adresu mailowego. Poszukiwałem tego ostatniego na stronie uczelni, na której pracuje, ale niestety, wygląda na to, że nie zawarto tam takich informacji. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2847 dnia: Wrzesień 05, 2014, 06:47:44 pm »
Drodzy forumowicze. Poszukuje wersji elektronicznej pełnej rozprawy doktorskiej dr. Wojciecha Birka, ew. jego adresu mailowego. Poszukiwałem tego ostatniego na stronie uczelni, na której pracuje, ale niestety, wygląda na to, że nie zawarto tam takich informacji. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. 

az sobie z czystej ciekawosci sprawdzilem czy da sie "wygooglac", jak zwykle da sie, w kilka sekund:
http://reunicon.blogspot.com/p/kontakt.html
(przepraszam, mam ten tekst i mam kontakt, ale nie czuje sie upowazniony, a zreszta, za chwile i tak wiekszosc tekstow Wojtka powinna pojawic sie w publikacjach ksiazkowych, po szczegoly pozwole sobie przekierowac do obecnego na forum Jerzego Szylaka.)

Offline Bartek Gawron

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2848 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:08:59 pm »
az sobie z czystej ciekawosci sprawdzilem czy da sie "wygooglac", jak zwykle da sie, w kilka sekund:
http://reunicon.blogspot.com/p/kontakt.html
(przepraszam, mam ten tekst i mam kontakt, ale nie czuje sie upowazniony, a zreszta, za chwile i tak wiekszosc tekstow Wojtka powinna pojawic sie w publikacjach ksiazkowych, po szczegoly pozwole sobie przekierowac do obecnego na forum Jerzego Szylaka.)
Dziekuję bardzo za pomoc. Skierowałem pytanie o wersję elektroniczną rozprawy dlatego, że bardzo wiele uczelni (w Polsce i na świecie) udostępnia publicznie rozprawy swoich pracowników na zasadach repozytorium. Podobnie z adresami mailowymi pracowników - wydziały na uczelniach mają często swoje serwery pocztowe i "zawodowe" adresy pracowników, które są udostępniane publicznie choćby po to, aby móc się skontaktować z pracownikiem w celu skierowania zaproszenia do recenzowania artykułu albo rozprawy doktorskiej lub habilitacyjnej (w tym ostatnim przypadku przed formalnym powołaniem go przez radę wydziału lub Centralną Komisję). Dlatego zdziwił mnie brak tych informacji na stronie uczelni, w której pracuje dr Birek. Niemniej jeszcze raz dziękuję za pomoc. Spróbuję zatem skontaktować się z dr. Birkiem za pośrednictwem wskazanego adresu mailowego.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2849 dnia: Wrzesień 06, 2014, 09:20:03 pm »
po szczegoly pozwole sobie przekierowac do obecnego na forum Jerzego Szylaka
Pan Szyłak, zdaje się usunął konto na tym forum. Szkoda.

 

anything