trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2805 dnia: Lipiec 29, 2014, 12:15:38 am »
Co prawda na komputerach nie znam się prawie w ogóle, ale czy to, że cyfrowe komiksy są przeglądane za pomocą wtyczki Flasha, nie utrudniłoby działań, o których piszesz?
Pisząc o możliwościach miałem przede wszystkim na myśli przede wszystkim ideę, u podłoża której leży najprostsze rozwiązanie polegające na zrzucie ekranu. Zapewne flashowy plugin, o którym wspomniałeś, blokuje np. klawisz PrintScreen, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Niemniej, nawet jeśli wdrożyć metodę zrzucania w życie, to tworzenie przy jej użyciu cbra byłoby raczej męczące. Dlatego wydaje mi się, że lepiej po prostu wykupić abonament i się nie męczyć, otrzymując nadto dodatkowe funkcjonalności oferowane przez bazę. Proponuję zatem, abyśmy już nie kontynuowali tego przestępnego tematu.

Offline acidos

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2806 dnia: Lipiec 29, 2014, 12:48:47 am »
Dobra dzięki za pomoc,jeszcze raz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2014, 02:40:51 am wysłana przez acidos »

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2807 dnia: Lipiec 29, 2014, 05:20:19 am »
Pisząc o możliwościach miałem przede wszystkim na myśli przede wszystkim ideę, u podłoża której leży najprostsze rozwiązanie polegające na zrzucie ekranu. Zapewne flashowy plugin, o którym wspomniałeś, blokuje np. klawisz PrintScreen, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Niemniej, nawet jeśli wdrożyć metodę zrzucania w życie, to tworzenie przy jej użyciu cbra byłoby raczej męczące. Dlatego wydaje mi się, że lepiej po prostu wykupić abonament i się nie męczyć, otrzymując nadto dodatkowe funkcjonalności oferowane przez bazę. Proponuję zatem, abyśmy już nie kontynuowali tego przestępnego tematu.

Przy Marvel Unlimited gdy zmniejszysz obraz do rozmiaru takiego, aby cała strona była widziana na raz obraz robi się tak mały,że jest to gra niewarta świeczki. Prawdziwy pirat by mieć zadowalającą jakość musiałby kleić jedną stronę z kilku print screenów (da się je robić tam) a to robota głupiego.

A poza tym komiksy jak trafiają do Marvel Unlimited to są na rynku już od kilku miesięcy i dawno je ktoś spiracił ze zwykłego egzemplarza i ZŁODZIEJE dawno je ściągnęli z torrentów.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2808 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:53:25 am »
Przy Marvel Unlimited gdy zmniejszysz obraz do rozmiaru takiego, aby cała strona była widziana na raz obraz robi się tak mały,że jest to gra niewarta świeczki. Prawdziwy pirat by mieć zadowalającą jakość musiałby kleić jedną stronę z kilku print screenów (da się je robić tam) a to robota głupiego.

A poza tym komiksy jak trafiają do Marvel Unlimited to są na rynku już od kilku miesięcy i dawno je ktoś spiracił ze zwykłego egzemplarza i ZŁODZIEJE dawno je ściągnęli z torrentów.
Czyli jednak DA się ściągnąć komiksy z Marvel Unlimited (i to łatwiej niż przypuszczałem) i właśnie to było tematem przewodnim mojej wypowiedzi.

Offline mack3

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2809 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:04:38 am »
Prawdziwy pirat by mieć zadowalającą jakość musiałby kleić jedną stronę z kilku print screenów (da się je robić tam) a to robota głupiego.

Uważam, że tego typu działalność (gdy wcześniej zapłaciło się za dostęp do serwisu i - OCZYWIŚCIE - jeśli tak stworzony komiks trzyma się na komputerze tylko do użytku własnego) w żadnym wypadku nie byłaby piractwem. Oczywiście z powodów opisanych wyżej nie wydaje mi sie żeby komukolwiek coś takiego chciało sie robić (jak napisałeś to robota głupiego) - piszę czysto teoretycznie

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2810 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:31:11 am »
Uważam, że tego typu działalność (gdy wcześniej zapłaciło się za dostęp do serwisu i - OCZYWIŚCIE - jeśli tak stworzony komiks trzyma się na komputerze tylko do użytku własnego) w żadnym wypadku nie byłaby piractwem. Oczywiście z powodów opisanych wyżej nie wydaje mi sie żeby komukolwiek coś takiego chciało sie robić (jak napisałeś to robota głupiego) - piszę czysto teoretycznie
Z punktu widzenia prawa, prawdopodobnie byłoby to jednak piractwo, ponieważ zapewne płacisz za wypożyczenie na określony okres czasu, czyli nie ma przeniesienia prawa własności.


Jednakże, tak jak zasugerował fragsel, byłaby to robota (no może nie całkiem, ale jednak głupiego) robota oraz jakiż to prawdziwy pirat, posiadający monitor HD, zadowoliłby się rozdziałką planszy w okolicach 1920x1200 (bez żadnego sklejania), tym bardziej, że założę się o moją 3 mackę, że plansze w bazie Marvela przechowywane są w rozdziałce znacznie mniejszej? Ale na tym koniec, bo to nie miejsce na takie tematy.

Offline mack3

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2811 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:41:32 am »
Z punktu widzenia prawa, prawdopodobnie byłoby to jednak piractwo, ponieważ zapewne płacisz za wypożyczenie na określony okres czasu, czyli nie ma przeniesienia prawa własności.

Miałem na myśli oczywiście te serwisy, które po zapłacie udostępniają komiksy "na zawsze"

Offline horror

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2812 dnia: Lipiec 29, 2014, 05:02:48 pm »
zastanawiam sie dlaczego  ksiazki mozna sciagnac na komputer i raczej nie spotkalem sie z czytaniem tylko online, jesli zakupiles juz jakis tytul, a komiksow juz sie nie da w ten sposob sciagnac i traktowac.

Offline misiokles

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2813 dnia: Lipiec 29, 2014, 05:23:31 pm »
Czyli jednak DA się ściągnąć komiksy z Marvel Unlimited (i to łatwiej niż przypuszczałem) i właśnie to było tematem przewodnim mojej wypowiedzi.
Tylko dziwnym trafem cbr-y, które leżą po netach, są w 99% skanami papierowych wydań a nie marvel united print screenami. Widać, za dużo roboty a efekt końcowy marny.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2814 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:58:20 pm »
Tylko dziwnym trafem cbr-y, które leżą po netach, są w 99% skanami papierowych wydań a nie marvel united print screenami. Widać, za dużo roboty a efekt końcowy marny.
Też mnie to dziwi, tym bardziej, że - wbrew Twojemu twierdzeniu - roboty z tym mało a efekt końcowy nie jest marny, co wykazał mój 2-minutowy eksperyment (którego wynik zresztą został tutaj zamieszczony, po czym odesłany w Niebyt przez moderatora).

Offline AdianZielinski

Ponad 100 komiksów do wyceny.
« Odpowiedź #2815 dnia: Lipiec 31, 2014, 05:45:01 pm »
Witam nie mam pojecia o komiksach mogl by mi ktos cos o nich powiedziec ile sa warte ?
Wiem tylko tyle , ze pochodza z 1973 roku i sa to wydania brytyjskie.
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=6yzmsm&s=8#.U9pyVvl_v4Q

Offline Garf

Odp: Ponad 100 komiksów do wyceny.
« Odpowiedź #2816 dnia: Lipiec 31, 2014, 06:50:51 pm »
Średnie ceny poszczególnych numerów znajdziesz np. tutaj. Dokładna cena zależy od stanu, w jakim jest dany komiks. Kiedy klikniesz na średnią cenę na podanej stronie, zobaczysz, ile konkretnie może być wart w zależności od stanu. Tutaj jest opisane, jak rozpoznać, w jakim stanie jest komiks.

Pamiętaj, że to tylko szacowane ceny i dotyczą rynku amerykańskiego. Na eBayu sprzedasz te komiksy zapewne drożej niż np. na Allegro. Na razie przechowuj je bardzo starannie. Nawet niewielkie zagięcie może znacząco obniżyć ich wartość. Przy wysyłce do kupca pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu komiksów przed uszkodzeniem w transporcie.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Sachitoro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2817 dnia: Sierpień 02, 2014, 09:05:52 pm »
Witam. Czy jest jakaś strona, na której można oceniać komiksy i je katalogować? (coś w stylu filmweb lub MAL)

Offline Murazor

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2818 dnia: Sierpień 02, 2014, 09:58:29 pm »
Witam. Czy jest jakaś strona, na której można oceniać komiksy i je katalogować? (coś w stylu filmweb lub MAL)


https://www.goodreads.com/  filmy i książki

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2819 dnia: Sierpień 04, 2014, 07:49:04 am »
Witam. Czy jest jakaś strona, na której można oceniać komiksy i je katalogować? (coś w stylu filmweb lub MAL)
Z tych wydanych w Polsce to np. http://komiks.polter.pl/

 

anything