trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1470 dnia: Kwiecień 24, 2009, 01:56:19 pm »
Mam pytanko. Które komiksy z Batmanem warto przeczytać, a które na pewno nie?

Wpierw zacznijmy od kanonu (subiektywnego, rzecz jasna):
- Rok pierwszy
- Killing Joke
- Arkham Asylum
- Dark Knight Returns
- Black & White vol. 1
- The Long Halloween/ Dark Victory
- Wczesne Detective'y Alana Granta i Norma Breyfolge'a
- Detective'y Milligana
- City of Crime
- Blades (do znalezienia w Tales of Batman: Tim Sale; nie proponuje polskiego wydania tm-semicowego, bo okrojone jest)
- Batman: Faces
- Night Cries

Jeżeli to ci się spodoba, to możesz spróbować jeszcze następujących rzeczy: Batman Anarky, Batmany Wagnera (Monster Men, Mad Monk, Batman/Grendel), Blind Justice, Death and Maidens, Ego and other tails, Four of a kind, Going Sane, Gothic, Haunted knight, Batman/Huntress cry for blood, No Man's Land, Knightfall vol.1 Broken Bat/who rules the night, Batman: Mad love and other stories, Nine Lives, The man who laughs, Year 100, Superman/Batman vol. 8: Finest Worlds, Tales of The Multiverse Batman Vampire, Gotham Central, Child of Dreams, Batman/Judge Dredd secret files.

W większości poprzednich opinii się zgadzam (chociaż nie polecam Batmana Jima Lee).

W każdym bądź razie służę jeszcze pomocą, jeżeli chodzi o konkretne tytuły.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 02:32:49 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline DaryW

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1471 dnia: Kwiecień 24, 2009, 02:33:20 pm »

Offline Jarek Obważanek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1472 dnia: Kwiecień 24, 2009, 04:25:48 pm »
timof rzecze, że za tę cenę można kupić, że widział, że w sumie dużo błędów ale ma zadatki na sensowną słowiańską fantasy
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline tagomi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1473 dnia: Kwiecień 28, 2009, 12:28:09 pm »
Witam,
Szukam informacji na temat polskiego wydania komiksu Diabolik...wszelkich informacji: gdzie wydany, przez kogo, w którym roku

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1474 dnia: Kwiecień 28, 2009, 03:58:30 pm »
Witam,
Szukam informacji na temat polskiego wydania komiksu Diabolik...wszelkich informacji: gdzie wydany, przez kogo, w którym roku
Skąd informacja, że w ogóle wyszedł?
Chyba, że piracko... - nic nie słyszałem, aby wyszedł kiedykolwiek. To włoski komiks (fumetti znaczy się) - Diabolika rysował (z tego co wiem) rysownik "Jolly" (jeden numer wyszedł spod znaku Rekina w Polsce). Jest jeszcze możliwość, że o innego Diabolika chodzi :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tagomi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1475 dnia: Kwiecień 28, 2009, 04:11:07 pm »
Wyszedł na 100% kilka razy pojawił się na Allegro, po całkiem przystępnych cenach, niestety nigdy nie udało mi się go trafić. Raz też miałem go w rekach więc to nie fatamorgana :eek:

Offline asu_swing

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1476 dnia: Kwiecień 29, 2009, 01:33:14 pm »
Sprawa:
Kilka lat temu w teleexpressie słyszałem i widziałem informacje o komiksie "Daredevil" wydanym w formie dla niewidzących
komiks był perforowany a teksty zapisane brajlem
czy ktoś może potwierdzić te informacje?
bądź rozwinąć temat jeśli wie więcej o tym projekcie

Pozdrawiam
tomek

Offline maxik3

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1477 dnia: Maj 05, 2009, 12:24:14 pm »
witam
szukam strony na której kiedys byłem ale zapomniałem nazwy. to sklep komiksowy prawdopodobnie amerykanski(jezyk na stronie) na którym mozna było kupic komiks za grosze głównie zeszytówki różncy wydawnictw. kolory strony były ciemne- głownie niebieski i czarny porsze o info pozdrawiam

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1478 dnia: Maj 05, 2009, 12:33:55 pm »

Klick me up, klick me down.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1479 dnia: Maj 05, 2009, 01:14:08 pm »
Witam,
Szukam informacji na temat polskiego wydania komiksu Diabolik...wszelkich informacji: gdzie wydany, przez kogo, w którym roku

Mam ten komiks. niestety oprócz nazwisk autorów nie znalazłem w nim żadnych informacji o które pytasz (wyłącznie to mam wpisane w swojej bazie). Z resztą jeszcze dzisiaj sprawdzę na wszelki wypadek jak wrócę do domu.


a tu dla Ciebie graves link do aukcji (zakończonej) jako dowód iż coś takiego się w Polszy pojawiło
http://www.allegro.pl/item625167550_diabolik_napad_na_mennice.html

wielkie dzięki.
graves


Informacje zawarte w tym komiksie:
"Kryminalna Powieść Obrazkowa - Diabolik - Napad na mennicę"
według A. i L. Giussani
wydawnictwo Serli Grafica

więcej info nie ma
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 01:12:09 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1480 dnia: Maj 06, 2009, 01:56:20 pm »
Z którego może być roku?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1481 dnia: Maj 06, 2009, 02:56:06 pm »
Z którego może być roku?

na koncu jest reklama która zachęca czytelników do zakupu nowości tegoż wydawnictwa - albumu z naklejkami ze zwierzętami. Obok jest fotka albumu "Animals of the world" z wydawnictwa Panini. Trzebe sprawdzić kiedy się to ukazało i wtedy będzie wiadomo w okolciach czego. Dzisiaj przez moment szukałem, ale musiałem się zająć zawodową robotą więc odłozyłem to na bok.
Ja strzelałbym że rok taki jak Rekinów - 1992 ale to mój strzał zwykły.

Jest też adres redakcji, ale nie wydaje mi sie zeby istniala jeszcze. Google nic nie znajduje

imageshack coś dzisiaj szwankuje, więc wrzuciłem na jakąś dziwną voila.pl
fotka reklamy

http://www.voila.pl/016/cgism/index.php?get=1&f=1
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 03:18:00 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline drang

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1483 dnia: Maj 15, 2009, 11:17:05 am »
Witam
To mój pierwszy post na forum, od razu z góry przepraszam jeśli gdzies wsrod 99 stron tego tematu takie pytanie się przewinęło niestety nie przejrzałem całego wątku :)

Otóż szukam porady... Jak chyba każdy jako dziecko uwielbiałem czytać komiksy i choć potem to przygasło to jednak tliło się gdzieś zainteresowanie ta forma sztuki. Od czasu do czasu wpadał w ręce jakiś komiks i go czytałem, chciałbym jednak naprawdę zagłębić się w tą dziedzinę sztuki a nie chciałbym szukać na oślep. Stad moja prośba do Was, czy moglibyście polecić mi jednego, dwóch wybitnych/najlepszych/najciekawszych twórców w danym gatunku ? (Z naciskiem na fabułę komiksu).
Jak napisałem nie jestem znawca ale może podzielmy to na gatunki takie jak: horror, fantastyka/fantasy, dramat (?), sensację, mange (troche zerżnąłem gatunki z filmu ;) ) Prosiłbym o wskazanie kilku tytułów z każdego z tych gatunków naprawdę godnych polecenia. Może ewentualnie dokonać też podziału na najciekawsze/najwybitniejsze komiksy europejskie i amerykańskie ? Jakieś wybitne dzieła, kamienie milowe ?
Z góry najmocniej dziękuje za skrócenie błądzenia we mgle i wskazanie prawdziwych perełek :)

Offline ljc

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1484 dnia: Maj 15, 2009, 11:47:39 am »
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,19967.0.html
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28849.0.html

bawilismy sie kiedyś w takie top20 - czyli najlepsze komiksy - znajdziesz tam wiele gatunków:) - info w linkach wyżej :)
tamtam!

 

anything