Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 915411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1350 dnia: Grudzień 27, 2008, 10:39:59 am »
A ja sie spytam po Gierkowsku jak tam żyjecie? Widze ze kmh mężnie prowadzi motyw drogi, graves został moderatorem; ciekawe co z innymi Błędny Komboj żyje? Clayman? Zna ktos adres fora mangowego na ktore przeniosla sie Malenka? Dasst?

Pare innych nickow rozpoznaje - N.N. xionc, byl chyba jeszcze komar.

Trochę się pozmieniało, trochę nicków się zamieniło. Ja to już 3 rok sobie moderuje.
Błędny ostatnio był 20 listopada. Dasst w październiku. Clayman odpoczywa na moderowanym (takie drugie ostrzeżenie, przedsionek bana). Xionc - został moderatorem części "komiksu". Malenka nawet dzisiaj była.

Ostantio malo zajmowalem sie komiksem, bo pochlonely mnie inne sprawy, wiec zadam pare pytan na wszelki wypadek - pewnie sporo mi sie rozjasni przegladajac toplisty:
1) czy adler cos wydal
Cos tam wydał "blogowego"  ;-)
2) czy sledziu wydal cos od czasu drugiego tomu 'na szybko spisane'
Wartości Rodzinne
3) co warto poczytac i czym sie wszyscy teraz jarają? :-) wiem ze from hell ma wyjsc, albo juz wyszlo; czasem rzuce okiem na nowosci w CK, ale ostatnio zadko tam zaagladam, wiec pewnie duzo przeoczylem w ciagu ostatniego roku
Jak to na forum - poczytaj.
From Hell - wyszło.
4) dlaczego na niepodleglosci mily pan nie ma juz komputerka co by grac w diablo? zawsze mnie fascynowalo jak sie chwalil swoim barbarzynca na 93 levelu :-)
Nie wiem.
5) jakie moce mieli Szoker i Skorpion?
A to mnie już mało interesuje  ;-)

Witaj z powrotem Jay :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Watchmen

Co kupić?
« Odpowiedź #1351 dnia: Grudzień 27, 2008, 07:19:49 pm »
Witam nie wiem ktora z tych pozycji wybrac.Mam do wyboru ,albo 4 tomy Sin City ,lub 8 tomów Miecz Nieśmiertelnego.Poradżcie ktora pozycja bardziej sie opłaca.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 07:36:03 pm wysłana przez Watchmen »

Offline m010ch

Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #1352 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:01:06 pm »
1. To chyba nie jest pytanie, do którego koniecznie trzeba zakładać nowy temat?
2. Zdefiniuj 'opłaca'...
3. Jaką miarą porównywać kryminał z gatunku noir (a przy tym klasykę komiksu), do mangi fantasy?

Żeby nie było, że jestem całkiem niepomocny - jeżeli nie czytałeś SC, to nadrabiaj czym prędzej. Jest to IMO lektura obowiązkowa każdego komiksiarza (czego nie można powiedzieć o MN).

Offline Death

to kupić:)
« Odpowiedź #1353 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:05:33 pm »
Dobra przeniesie się potem do jakiegoś tematu z pytaniami:)

Jedź z Sin City!

Offline Ziemniakento

Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #1354 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:33:29 pm »
sin city!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #1355 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:47:26 pm »
Miecz Nieśmiertelnego.

Rozumiem, że mówisz o polskich wersjach tych komiksów. Sin City jest tłumaczony przez Kreczmara, który swoją "renomę" ma. Miecze Nieśmiertelnego nie dość, jest w porządku przetłumaczony, to jeszcze jest dynamiczną, miłą jatką samurajską z fajnymi historiami. To nic, że momentami historia jest nieczytelna.

Sin City lepiej zakupić w oryginale. A jeżeli chcesz już na siłę po polsku to kup sobie film. Wersja reżyserka jest właściwie ruchomym komiksem, przeniesionym kadr po kadrze.

Offline Death

Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #1356 dnia: Grudzień 27, 2008, 09:09:40 pm »
Ale twardookładkowe Sin City jest chyba wporzo co nie?  ;-)

Offline graves

Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #1357 dnia: Grudzień 27, 2008, 09:27:01 pm »
Witam nie wiem ktora z tych pozycji wybrac.Mam do wyboru ,albo 4 tomy Sin City ,lub 8 tomów Miecz Nieśmiertelnego.Poradżcie ktora pozycja bardziej sie opłaca.
Każdy tom SC - to zamknięta całość. Możesz kupić 4... i tyle.
Natomiast 8 tomów MN - to kawałek serii, połowa tego co u nas wyszło. Poza tym nie jest to rewelacyjna manga, a SC to rewelacyjny komiks.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #1358 dnia: Grudzień 27, 2008, 09:51:54 pm »
Ale twardookładkowe Sin City jest chyba wporzo co nie?  ;-)

Niby jest poprawne. Ale strzeżonego i tak dalej...
Zresztą SC jest tak rewelacyjne że zasługuje na wyróżnienie w kolekcji. A takim jest chociażby Libraby Edition z DH.

Offline Watchmen

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1359 dnia: Grudzień 28, 2008, 04:20:21 pm »
W takim razie raczej skusze się na Sin City.

Offline Ziemniakento

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1360 dnia: Grudzień 29, 2008, 04:42:15 pm »
Szukam dobrych komiksów dot. mafii
tematyka dowolna ;]

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1361 dnia: Grudzień 29, 2008, 05:25:55 pm »
5 to liczba doskonala :!:
Drastyczne przypadki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 06:12:01 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Damian xyz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1362 dnia: Grudzień 29, 2008, 06:02:06 pm »
Droga do zatracenia
Milczenie i Krew
Zbir
A w Originals mamy doczynienia z gangiem

Offline orhanpamuk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1363 dnia: Grudzień 29, 2008, 06:18:52 pm »
witam,
chciałbym prosić, żebyście polecili mi coś dla 11-latka (o "mentalności" 14-latka), który przeszedł etap fascynacji Kaczorem Donaldem, Asteriksem, Titeufem i tego typu komiksami, a teraz chciałby ruszyć dalej. chciałbym kupić mu coś na prezent, a przyznam, że nie wiem co. myślę, że to powinno być co niezbyt wymagającego, ale jednocześnie niezbyt infantylnego. będę wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam, OP.

Offline Arieal

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1364 dnia: Grudzień 29, 2008, 06:23:08 pm »
orhanpamuk

Coś do komputera ? Bo ja dostałem coś więc mogę powiedzieć jak do kompa to słuchawki ale ja gram w cs,a nie wiem jak on. Klawiatura, mycha czy słuchawy. A jeśli chodzi o książki to Warhammer,a książki :D. Gry, hmm to może Fable ? fajna gierka.

Heh sorki zauważyłem że o komiks chodzi. To może StarWars ?mam parę takich fajne są ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 06:31:41 pm wysłana przez Arieal »

 

anything