Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 541488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

• Szafarz bracki
    • "Paradoks"      "DC Multiverse"
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3855 dnia: Kwiecień 08, 2018, 03:29:53 pm »
Proponowałbym m.in. "Nieśmiertelny Iron Fist", "Batman: Trybunał Sów" lub "Ultimate Spider-Man", który w przyszłym miesiącu trafi do dystrybucji. 18 kwietnia ukaże się w ramach "Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics" "Green Arrow: Rok pierwszy". Możliwe, że ten tytuł, mimo że trudno uznać go za standardowy komiks superbohaterski, okaże się ciekawą lekturą.

Offline Garf

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3856 dnia: Kwiecień 08, 2018, 05:09:49 pm »
Hej. Początkujący czytać szuka porady jaki komiks superhero warto nabyć. Tak na pierwszy strzał, żeby zbierać szczękę z podłogi :smile:

Takie pytanie sprawia, że na myśl przychodzą mi: "Nowa granica", "Batman: Rok pierwszy", "Długie Halloween", "Daredevil: Odrodzony", "Spider-Man: Niebieski", "Daredevil: Żółty"i ewentualnie "Catwoman" Brubakera oraz "Marvels". "Strażnicy" i "Powrót Mrocznego Rycerza" to dekonstrukcje superhero,więc ich akurat na początek bym nie polecał.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline death_bird

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3857 dnia: Kwiecień 08, 2018, 05:46:40 pm »
Hej. Początkujący czytać szuka porady jaki komiks superhero warto nabyć. Tak na pierwszy strzał, żeby zbierać szczękę z podłogi :smile:

Problemem może być kwota, ale na pierwszy ogień proponowałbym zebrać "Astonishing X-Men" Whedona.
Szczęka na podłodze gwarantowana.
Ew. jeśli miałby to być tylko jeden tom wtedy sugerowałbym coś klasycznego: "Weapon X", względnie "Daredevil: The Man Without Fear".
Nie polecałbym natomiast "Spider-Man. Niebieski". Tutaj jednak trzeba mieć za sobą trochę przygód Pajęczaka żeby móc zanurzyć się w ten klimat melancholii (tu akurat mam dobre porównanie z Żółtym Daredevil`em, który czytany bez oparcia w szerszym kontekście wcześniejszych przygód nie wywołuje nawet połowy tych emocji, które powinien). 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 05:49:42 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline parsom

• Pisarz bracki
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3858 dnia: Maj 22, 2018, 10:44:08 pm »
No i moderator wkroczył i z rozmachu wyrzucił i ten fragment, więc powtórzę, żeby może jeszcze ktoś coś polecił:
Czy macie do polecenia jakiś komiks, który można postawić obok "Towarzyszów zmierzchu" i "Piotrusia Pana"? Taki, który da się po nich przeczytać bez poczucia żenady?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kenji

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3859 dnia: Maj 23, 2018, 01:52:19 pm »
No i moderator wkroczył i z rozmachu wyrzucił i ten fragment, więc powtórzę, żeby może jeszcze ktoś coś polecił:
Czy macie do polecenia jakiś komiks, który można postawić obok "Towarzyszów zmierzchu" i "Piotrusia Pana"? Taki, który da się po nich przeczytać bez poczucia żenady?

U mnie Towarzysze zmierzchu i Piotruś Pan stoją na najwyższej półce między innymi obok takich komiksów jak:

- Kiedy Dawid stracił głos
-Skład główny
-Daytripper
-Opowieści z Hrabstwa Essex
-Portugalia
-Równonoce
-Kroniki dyplomatyczne
-Fotograf
-Bar starego francuza
-Codzienna walka
-Trzy cienie

poczucia żenady nie uświadczysz...:)

Offline mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3860 dnia: Maj 23, 2018, 04:44:30 pm »
Pytałem już o to kiedyś, ale nie dostałem odpowiedzi.
Pogooglałem dzisiaj i dalej nic nie znalazłem więc stwierdziłem, że spróbuję jeszcze raz.

Czy w Comixology istnieje możliwość wyeksportowania listy posiadanych komiksów do csv/txt/xls/czegokowliek?

Chciałbym w mojej prywatnej bazie posiadanych komiksów dółożyć też te z Comixology, ale kopiowanie pojedyńczych tytułów to byłaby tragedia

Offline Kielo

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #3861 dnia: Maj 23, 2018, 07:08:48 pm »
W wersji na ipada nie ma mozliwosci wyeksportowania zadnej listy.

Offline mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3862 dnia: Maj 24, 2018, 07:29:22 am »
pewnie będzie trzeba poświęcić parę wieczorów i oskryptować coś w Pythonie samemu
tylko tego czasu ciągle mniej a nie więcej a trzeba też kiedyś te komiksy czytać jeszcze  :roll:

Offline parsom

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3863 dnia: Maj 25, 2018, 03:54:28 pm »

U mnie Towarzysze zmierzchu i Piotruś Pan stoją na najwyższej półce między innymi obok takich komiksów jak:

- Kiedy Dawid stracił głos
-Skład główny
-Daytripper
-Portugalia
-Równonoce
-Kroniki dyplomatyczne
-Fotograf
-Bar starego francuza
-Codzienna walka
-Trzy cienie

poczucia żenady nie uświadczysz... :smile:
Dzięki. Niektóre znam, do innych się przymierzam. Chociaż czy któryś dorówna klimatem Piotrusiowi, to nie wiem...

Ale mam pytanie o te dwa:-Daytripper
Słyszał ktoś o ich wznowieniu?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3864 dnia: Maj 25, 2018, 06:13:43 pm »
Daytripper schodził parę ładnych lat, a do tego to jeszcze Mucha więc tylko rynek wtórny.O Essex głosy pojawiają się dosyć często ale wydawnictwo nie potwierdza. Tutaj jednak jest duże prawdopodobieństwo, a przy takim natłoku wychodzących tytułów lepiej odpuścić rynek wtórny i uzbroić się w cierpliwość. Ja czekam bo też nie mam na półce :smile:

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3865 dnia: Czerwiec 02, 2018, 06:55:06 pm »
Panowie,a może zainteresuje was wersja anglojęzyczna "EssexCounty"? W mvrsm za stówę chodzi..

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3866 dnia: Czerwiec 05, 2018, 08:19:11 pm »
Orientuje się ktoś czy na allegro są jakieś kartony do kupienia które wymiarowo nadają się do komiksów i są w cenie "kartonowej", a nie po 30zł za kartonik?

Offline wonaps

• Służący
  • **

Offline Szekak

• Stolnik bracki

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3869 dnia: Czerwiec 20, 2018, 04:30:54 pm »
Ja korzystam z pudeł w których dostaję przesyłki z księgarń.Rada tylko jedna dobierz jeden format, który chcesz przechowywać(format Scream, integrale Egmontu/Studio Lain, zeszytówki Egmont w miękkiej, format taki jak Sandman od Egmontu, powiększone Muchy/Deluxe Egmont). Pomierz dobrze, żeby cm wewnątrz się zgadzały(zostawiłbym 1cm luzu.. Pudełka będą bo kiedyś się interesowałem jeśli chodzi o wymiary. Niestety nie mam zapisanych wymiarów :roll: