trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Janusz Christa i i nieznany "komiks", a raczej ulotka/książeczka teatralna
« Odpowiedź #3690 dnia: Wrzesień 22, 2017, 06:35:14 pm »
No to hop na głęgoką wodę: http://na-plasterki.blogspot.com/p/bibliografia.html#programy

OMG!  Ciepła fala nostalgii w całym ciele! :D

Offline leraye

Odp: Janusz Christa i i nieznany "komiks", a raczej ulotka/książeczka teatralna
« Odpowiedź #3691 dnia: Wrzesień 24, 2017, 02:10:50 pm »
O to właśnie chodziło :-) Dzięki!

Offline rebejakub

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3692 dnia: Październik 05, 2017, 10:15:58 am »
Wrzucam tutaj, bo zdaje się nie ma osobnego tematu a nie chcę zaśmiecać gdzie indziej.


Gdybyście mieli porównać i doradzić, czy przygodę ze Slainem lepiej zacząć od "Świtu", czy od razu "Króla"?


"Rogatego" mam w starym wydaniu, to info na wypadek gdyby ktoś miał doradzać z takim właśnie twistem ;)
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3693 dnia: Październik 05, 2017, 11:25:31 am »
Jak dla mnie to bez większego znaczenia. Slaine pierwotnie był drukowany w odcinkach i można prawie w każdym momencie wejść w serie.

Offline rebejakub

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3694 dnia: Październik 05, 2017, 11:57:23 am »
Dzięki. A pod względem treści i jej jakości? Są jakieś znaczące różnice?
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3695 dnia: Październik 05, 2017, 02:27:22 pm »
"Król" wrzuci Cię w środek akcji. "Świt..." to początek, początek. Więc jest bardziej komfortowo, znasz całość opowieści, czujesz się pewniej, a i możesz badać, jak seria szukała swego głosu (ciekawy wstęp o rysownikach). "Król" wraca do wątków rozpoczętych w "Świcie...", ale nie robi tego w sposób kłopotliwy. Prawdę powiedziawszy, to na tyle udana bajka, że można otworzyć dowolny tom gdziekolwiek, zacząć od dowolnego odcinka/zeszytu i uciecha uderzy z planszy.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3696 dnia: Październik 22, 2017, 08:25:55 pm »
Albo mi się wydaję, jeśli tak to przepraszam za głupie pytanie, albo w tv pojawiła się jakaś reklama z Tytusem. Ktoś wie o co chodzi w niej? Pojawia się na 5 sekund mówi jedno zdanie i znika. Przynajmniej tak ją zapamiętałem jak ją dziś raz zobaczyłem.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3697 dnia: Październik 22, 2017, 09:59:42 pm »
Na canal+
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3698 dnia: Październik 23, 2017, 07:47:54 pm »
Na "C+Discowery" była / jest/ emitowana  seria dokumentalna pt." Komiks- SuperboharetPRL".
Może puszczają powtórki .
W czołówce był też  Tytus-  więc może widziałeś zapowiedź programu?
http://www.canalplus.pl/discovery/komiks-superbohater-prl/odcinek-1
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3699 dnia: Październik 23, 2017, 07:50:23 pm »
Jak ktoś ma C+ w UPC to jest w C+ na żądanie cała seria do obejrzenia. Ja obejrzałem i dużo się dowiedziałem, bo jako osoba dość młoda mało wiedziałem na temat starszych polskich komiksów.

Offline Prometeusz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #3700 dnia: Październik 24, 2017, 05:25:08 pm »
Drodzy forumowicze,
Jakie znacie polskie blogi w tematyce komiksowej? Które polecacie? Pytam stricte o blogi, nie o portale.

Amer

  • Gość
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #3701 dnia: Październik 24, 2017, 05:34:52 pm »
Miłośnik komiksów z Image Comics: http://imagecomicsjournal.blogspot.com/?m=1


Filmy, książki, ale też i komiksy: https://lekturaobowiazkowa.pl

Offline Prometeusz

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #3702 dnia: Październik 24, 2017, 05:47:30 pm »
Znam te blogi, są faktycznie niezłe. Dobrze że zamieściłeś Lekturę Obowiązkową. Od razu zaznaczę, że możecie także wrzucać blog ogólnie o popkulturze, które dotykają również rejonów komiksowych. Grzybarziu, Twój blog również znam :smile: Jeden z lepszych. I proszę też aby nie umieszczać linków do video blogów - akurat wszystkie kanały tego typu mam w subskrypcjach na youtube (oglądam na bieżąco Komiksomaniaka, Spoiler Included, Tomka Dymka, Egzaltowaną, Pana Mateusza, oraz okazjonalnie UncleMroowa i Ichabod, więc mam w wersji wideo wydaje mi się spore rozeznanie).

A zapytałem konkretnie o blogi a nie portale, bo nie lubię czytać tekstów które wyglądają jak wypracowania na studia, lub prace akademickie. Cenie sobie lekkość i szczerość pióra, nawet jeśli autor popełni jakieś drobne błędy. Te wszystkie teksty z "popularnych portali" wydają mi się mało szczerze. Bez urazy dla autorów, którzy z pewnością przykładają się do swojej pracy.

Od niedawna zacząłem czytać także Mistycyzm Popkulturowy. Uwielbiam ten blog. Autor piszę na poziomie, ale jednocześnie nie stara się brzmieć mądrze na siłę. Widać że ma bogate słownictwo i przy okazji odpowiednią ilość luzu w gratisie. Moim zdaniem to ideał u amatorskiego publicysty.

Offline Lesiok

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3703 dnia: Październik 25, 2017, 09:51:45 pm »
Albo mi się wydaję, jeśli tak to przepraszam za głupie pytanie, albo w tv pojawiła się jakaś reklama z Tytusem. Ktoś wie o co chodzi w niej? Pojawia się na 5 sekund mówi jedno zdanie i znika. Przynajmniej tak ją zapamiętałem jak ją dziś raz zobaczyłem.

Dziś widziałem tą reklamę z Tytusem i była to reklama Media Markt. Sama reklama szału nie robi, a Tytus był trochę dziwny :)

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3704 dnia: Październik 25, 2017, 10:00:07 pm »
Dziś widziałem tą reklamę z Tytusem i była to reklama Media Markt. Sama reklama szału nie robi, a Tytus był trochę dziwny :)

Każdy byłby dziwny, jakby po 60-tce musiał dla Niemców robić :(