Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 903990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2003, 10:09:28 pm »
JEŻELI KTOŚ MA 2 WYDANIA WEAPON X ,ALBO CHCE SIĘ POZBYĆ TEJ POZYCJI ,KUPIĘ -OBOJĘTNIE W JAKIM STANIE ,MOŻE BYĆ POCIĘTY ,PORYSOWANY ,SPALONY,ZJEDZONY I WYPLUTY ,BEZ OKŁADKI ,BEZ KATREK.....PLIIISSS
mmmm....

Offline grze.hu

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2003, 11:20:38 am »
Cytat: "Cujo"
A propos awatarow:
Jeszcze raz powtarzam: jezeli ktos ma problemy z umieszczeniem emblemaciku bo mu wyskakuja jakies dziwne bledy

dla jasnosci, ja na razie nie mam takiego problemu
Cujo: jezeli podasz adres, w ktorym beda gotowe avatary (bo nie mam mozliwosci przerabiania obrazkow-problemy techniczne :) ) zwiazane ze slowem pojawiajacym sie zawsze po lewej stronie moich postow (powtorzona podpowiedz :)) to wygrasz ten konkurs, a nagrody czekaja !!!
ralala

Offline Cujo

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2003, 11:34:40 am »
Cytat: "grze.hu"
Cujo: jezeli podasz adres, w ktorym beda gotowe avatary (bo nie mam mozliwosci przerabiania obrazkow-problemy techniczne :) ) zwiazane ze slowem pojawiajacym sie zawsze po lewej stronie moich postow (powtorzona podpowiedz :)) to wygrasz ten konkurs, a nagrody czekaja !!!

Jak mi powiesz, co to za slowo, to wygrasz avatara.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2003, 11:45:42 am »
Ty cwaniaku, chcesz zgarnac nagrody  :D , ale jak zwykle nie grasz uczciwie  :wink: , a zagadka jest naprawde prosta !
ralala

Offline pookie

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2003, 01:22:38 pm »
I jeszcze mam drugiego Cygana ("Syberia w ogniu") do oddania.
 for Pookie

Offline pookie

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2003, 03:56:01 pm »
Została mi już tylko Kryształowa Szpada.

OT : jak tam mój nowy avatar? Specjalne podziękowania dla wujka dopka. :)
 for Pookie

Offline Cujo

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2003, 04:00:34 pm »
Cytat: "pookie"
OT : jak tam mój nowy avatar? Specjalne podzie˛kowania dla wujka dopka. :)

OT
:lol: Chcialem ci tez sciagnac z Deviantart, wlasnie z tej serii z miskiem. Animowany misiek z siekiera ociekajaca krwia, misiek z alpaga, misiek dlubiacy w nosie itd. Sporo ich tam a zaden sie nie nudzi ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline pookie

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2003, 04:08:09 pm »
Ściągnąłem wszystkie  :shock:  Na razie jest "misio z łapką, misio bez łapki", ale będzie więcej.
 for Pookie

Offline mykupyku

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2003, 11:37:50 pm »
Cytat: "pookie"
Ściągnąłem wszystkie  :shock:  Na razie jest "misio z łapką, misio bez łapki", ale będzie więcej.


a ja mam wrażenie że ten misio coś tą łapką nieprzyzwoitego robi sobie :)
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2003, 11:43:09 pm »
Tia. Misiek robi "misia w golfie, misia bez golfa" :twisted:
Ale nam sie OT zrobil  :? Bedzie trza czyscic.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline wielebny

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2003, 06:01:23 pm »
dzieki za porady :], a teraz tak - kupowal ktos z Was "Niebieskie pigułki" norlmalnie (nie-wysylkowo)? Jezeli tak, to powiedzcie ile zabuliliscie (tym samym wspomozecie mnie w przeprowadzeniu pewnej..spekulacji  8) ) <--rzecz jasna bedzie to spekulacja bez zyskow, powiedzmy...zmniejszająca straty  :wink:

Offline mykupyku

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2003, 10:18:37 pm »
Cytat: "wielebny"
dzieki za porady :], a teraz tak - kupowal ktos z Was "Niebieskie pigułki" norlmalnie (nie-wysylkowo)? Jezeli tak, to powiedzcie ile zabuliliscie (tym samym wspomozecie mnie w przeprowadzeniu pewnej..spekulacji  8) ) <--rzecz jasna bedzie to spekulacja bez zyskow, powiedzmy...zmniejszająca straty  :wink:


29,50 zeta - komiks wart każdego wydanego grosza
opyright by mykupyku

Offline themon-Felków Twórca

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2003, 10:05:24 am »
co do sposobu pracy nad komiksem:
- COREL nie nadaje się  do tego typu obróbki. bardzokiepsko pracuje z bitmapami i grafikami niewektorowymi w ogóle.
- po zeskanowaniu (ja używam zawsze 300dpi, chyba że rysunek jest przeznaczony do "zmniejszenia") należy w FOTOSZOPCE kliknąć ctrl+L i ściągnąć znacznik z prawej strony ku środkowi (w stopniu zeleżnym od skłonności osobowych), co pozwala nam usunąć szarości ołowka itede. ściągnięcie suwaka lewego ku środkowi powoduje pogłębienie kontry w rysunku. potem tylko środkowym manipulatorem dostosowujemy ogólny stosunek pomiędzy wybranymi wartościami i...już!
-jak ja to robię (i chyba ogromna większość ludzi)-kopiuję warstwę bekgruntu, po czym w "select" wybieram "colour range, zaznaczam biały kolor, przesuwam tolerancję na max(200-również wedle gustu uzytkownika) i w ten sposób mam zaznaczoną całą biel na skanie, którą usuwam klawiszem "del".
     uzyskuję w ten sposób warstwę z wyseparowanym czarnym rysunkiem z którego ewentualnie usuwam gumką brudy( wcześniej kasując background na biało) i dla pozbawienia go resztek szarości klepię ctrl+M i (przy czerni na paskach szarości zbiegających się ku p-towi zerowemu na osi) przesuwam prawy górny chwytak linii na sam dół.
   potem juz pozostaje mi umieszczenie pod tak przygotowaną warstwą warstwy "kolor" i ...robię.

             jeśli jeszcze jakies wątpliwości i pytania, to smiało.

Offline fjtk

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2003, 11:02:23 am »
Robie ten sam motyw z warstwami, na warstwie "kolor" też mam te same kontury co na wierzchu bo można zaznaczać różdżką  płaszczyzny i idzie lepiej. A jak na tej warstwie najedzie się na kontur to nic nie szkodzi bo na górze jest następna. Jak jeszcze ma się tablet to już miodnie. NIe zawsze trafiam sobie dobrze z czcionkami- to znaczy czasem nie mieszczą mi się w dymkach albo wyglądają w nich jakoś niewyjściowo ale to chyba kwestia mojego niedbalstwa- tzeba na papierze dobrze to zozrysować i znależć na kompie krój odpowiadający swojemu stylowi pisania (albo odwrotnie) i pewnie jest ok
 :idea:
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline wielebny

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2003, 02:15:22 pm »
wow, no to teraz bede trawil to, co napisaliscie i trawil wlasne poczwarne twory cyfrowym kwasem z metką photoshopa (ktorego rzecz jasna legalnie zakupilem, choc sporo mnie to kosztowalo, ale...czegoz sie nie robi dla...mamy:]), a poniewaz trawienie moze sprawic mi kolejne problemy, wiec spodziewajcie sie niedlugo kolejnego trawiąceg...(ech) mrożącego krew w żylach pytania. Dzieki...