Autor Wątek: Drakula  (Przeczytany 16783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Angelus

Drakula
« dnia: Marzec 16, 2005, 01:41:53 pm »
Drakula-najsłynniejszy wampir powołany do istnienia przez Brama Stockera.Najchętniej wykorzystywany motyw filmów grozy od początków kina.Wiecie, ze filmów z tym wampirem powstało jak dotąd ok 200?Ładny wynik!

Choć miał on wiele wcieleń filmowych to mnie interesuje ,,Drakula" F.F.Coppolli z 1992 roku z Garym Oldmanem w roli głównej.
Jestem maniaczką tej adaptacji powieści Stokera i nie ukrywam, ze sprawił to głównie Gary swoją kreacją oraz Coppolla tworząc piękną historię miłosną.
Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką tegoż filmu na dvd i pomyślałam, ze może są jeszcze inni fani tej produkcji.Mimo upływu 13 lat ten film się dla mnie nie starzeje a Gary pozostaje najpięknieszym Drakulą, jakiego widziałam(nie chodzi mi o wcielenia bestii i wilkopodobnego stwora). :)

,,Przepłynąlem ocean czasu aby Cię odnaleźć"-piękne słowa!Jaka kobieta nie chciałaby usłyszeć czegoś podobnego, zważywszy, ze w przypadku Drakuli ów ,,ocean czasu" trwał jakies 400lat... ;)

Mogłabym zachwycać się tym filmem bardzo długo bo ma nie tylko świetną obsadę, scenariusz, scenografię, piekną historię miłosną, rewelacyjną muzykę Kilara...ale wolałabym odnaleźć wśród forumowiczów kogoś, kto czuje podobną sympatię do tego filmu.
Jest tam ktoś taki?

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline darksphere

Drakula
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2005, 02:18:17 pm »
8)  Drakula  8)

Generalnie cała opowieść bardzo przypadła mi do gustu. Znakomicie oddany klimat wampirycznej aury, która otacza Oldmana. Pięknie zrealizowane sceny zamku w Karpatach, które na długo pozostają w pamięci. Piękne strzygi, wycie wilków gdzieś w górach i poczucie odcięcia od wszystkiego, co ludzkie... Coppola znakomicie zrealizował wizję wampira romantyka (szalonego, zaślepionego, pragnącego za wszelką cenę odzyskać najcenniejszą wartość swojego bytu - miłość). Chyba jest to jedyny romans, który tak naprawdę mi się podobał (zarówno gra aktorów jak i budowa psychologiczna odgrywanego bohatera).
Gary Oldman aktor świetny i niepowtarzalny, zawsze pozostaje w pamięci - zaryzykowałbym nawet, stwierdzenie: równie charakterystyczny jak Christopher Walken. Dobrze zagrana postać zawsze zostanie zapamiętana, a kunszt aktorski tylko temu sprzyja.

Osobną kwestią jest wspaniała muzyka Wojciecha Kilara. Muzyka potrafi przenieść w świat mrocznego świata Drakuli. Nocne spotkania przy świecach rozstawionych po pokoju, w tle muzyka z Drakuli (właśnie) i od razu tworzy się klimat do niepowtarzalnej sesji. Gracze znakomicie odgrywają role (co, niewątpliwie świadczy o "trafności" aranżacji muzycznej).
Szczególnie polecam utwór Annie Lennox's - Love Songs For a Vampire

Cytuj
,,Przepłynąlem ocean czasu aby Cię odnaleźć"
!!true!!

Offline śmigło

Drakula
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2005, 11:21:49 pm »
co tu sie bedziemy rozpisywac - najlepsza ekranizacja stokera do tej pory. poderotyzowany tak jak ksiazka i zrealizowany wrecz w basniowy sposob. co jak co, to nie jest historia o potworze tylko historia milosna. osobiscie nie przepadam za "uczlowieczaniem" wampirow, ale "dracula" coppoliego to calkiem inna jakosc.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Last Viking

  • Gość
Drakula
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2005, 06:57:45 am »
Cytat: "śmigło"
to nie jest historia o potworze tylko historia milosna.


Zgadzam się.
Ja też nie przepadam za historiami miłosnymi ale "Dracula" Copolli jest naprawdę świetnym filmem, w którym człowieczeństwo głównego bohatera, walczy z instynktem wampira.

Offline Jimmy

Drakula
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2005, 09:11:53 am »
Taa, horror to raczej nie jest, przede wszystkim przepięknie sfilmowana gotycka historia grozy o miłości ;) Znakomite zdjęcia (ta scena, na początku, kiedy jadą a na niebie chmury zmieniają się w oczy...), scenografia, muzyka, aktorstwo (Oldman! + piękne kobiety ;))
Fajny film :D

Offline Angelus

Drakula
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2005, 12:52:48 pm »
Bardzo się cieszę, ze są tu sympatycy ,,Drakuli"Coppolli :!:  :)

Panowie!Czyżbyście byli jednak wrażliwi?To budujące i bardzo dobrze o Was świadczy, bo nie boicie się do tego przyznać otwarcie. ;)

Serdeczne pozdrowionka i pocałunek wampira dla Was ode mnie! ;)
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Gorbash Amu

Drakula
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2005, 08:00:40 pm »
Wielkie dzięki za pocałunek wampira ( jak to określiłaś Angelus) !!!!

Ale pomijając film Copplliego co sądzicie na temat innych filmów z udziałem tej jakże wspaniałej postaci jaką jest Drakula . Przecież jest kilka filmów w których sie pojawia chociażby "Drakula 2000" (nieznanego mi niestety autora ) ja już nie zabardzo pamiętam treść tego filmu .... może ktoś przypomni ..


Pozdrawiam !!!
dbije się od chmur i będe już daleko...
Pobiegne w strone światła , mijając się z deszczem .
Zobacze jasność i upadne na kolana .
Wysłucham głosu który szepnie...
i wspomne swe życie pozbawione celu...

Offline darksphere

Drakula
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2005, 09:29:51 pm »
Cytat: "Gorbash Amu"
(...) Przecież jest kilka filmów w których sie pojawia chociażby "Drakula 2000" (nieznanego mi niestety autora ) ja już nie zabardzo pamiętam treść tego filmu .... może ktoś przypomni ..


Niestety tylko kila opowieści o Drakuli uważam za "dobre", Drakula 2000 na szczęście do nich nie należy :) Nie będę rozpisywał się dlaczego, jednak brak w tej produkcji klimatu, jest natomiast za dużo krwi i głupawych scen, widać reżyser chciał być bliżej serii Blade Wieczny Łowca :)

Dracula 2000 / reż. Patrick Lussier / strona filmu http://www.columbiarecords.com/dracula2000/

Last Viking

  • Gość
Drakula
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2005, 08:01:24 am »
Cytat: "Gorbash Amu"
Ale pomijając film Copplliego co sądzicie na temat innych filmów z udziałem tej jakże wspaniałej postaci jaką jest Drakula .


Do kanonu klasyki należy "Dracula" Universalu z Belą Lugosi. Podobno niezła jest również wersja hiszpańska, kręcona równocześnie z wersją wymienioną powyżej.

Offline murderdoll

Drakula
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2005, 12:55:58 pm »
Lugosi byl Drakula totalnym , choc film  Coppoli byl swietny. Tak jak niemy Nosferatu oraz remake Herzoga. Choc ten ostatni byl najbardziej "romantyczny" ze wszystkich.

zupelny niewypal to Drakula 2000 :evil:
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline darksphere

Drakula
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2005, 05:15:07 pm »
Cytat: "murderdoll"
(...)zupelny niewypal to Drakula 2000 :evil:

...polecam zatem, zbyś zobaczył Dracula 3000 - to jest dopiero niewypał...

Offline Angelus

Drakula
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2005, 12:32:07 pm »
,,Drakula 2000" czy kolejny to jakaś profanacja tematu jak dla mnie i proszę pominąć je milczeniem bo mi słabo jak sobie przypomnę, ze widziałam tego gniota...ciekawość mnie kiedyś zgubi, to pewne.Najlepszym Drakulą jest Gary i już!Rzekłam!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline darksphere

Drakula
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2005, 12:49:27 pm »
Samo imię Dracula, działa jak magnes na widzów toteż nie ma się, co dziwić że powstają coraz dziwniejsze adaptacje i kontynuacje, nośnego poniekąd tematu.

Offline murderdoll

Drakula
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2005, 04:03:25 pm »
Cytat: "darksphere"
Cytat: "murderdoll"
(...)zupelny niewypal to Drakula 2000 :evil:

...polecam zatem, zbyś zobaczył Dracula 3000 - to jest dopiero niewypał...


wiesz co, nawet nie probowalem tego zaczynac ogladac, po 2000 nie bylo sensu...
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Bosak

Drakula
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 21, 2005, 03:09:08 pm »
niezly film.... ale jako horror to bym tego nie zaliczył.... jakos mnie nie trzymal w napięciu... :/ :? lepszy od chmary innych kiczów jak np VLAD który był cieniutki choć przedstawiał drakule bardziej ludzko...
dracula 2000 też nienajgorszy ciekawie reżyser to odebrał zaskoczyła mnie jego interpretacja mitu drakuli...
ekm wróćmy do tematu... film z garym oldmanem był najlepszym jak do tej pory filmem o drakuli....(który potem ciekawie sparodiował mel brooks ;) )
ight with honor and die with honor !!