Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:45:55 pm »
Billy "80" i w takiej cenie na jakiś krótki czas nie jest zły. Jeśli zamierzasz go ustawić i nigdy nie ruszać :smile: 
U mnie po jednej przeprowadzce regał musiałem skręcać na śruby (piszę o półkach, które musiałem przykręcić do ścianek bocznych).
Regał pracuje jak każdy inny i ścianki boczne odkształciły się na zewnątrz, a następnie jedna z półek nie wytrzymała ciężaru komiksów i wszystko jebudup... Dobrze, że była to półka druga od dołu, a pod spodem w niewielkiej odległości stały porządnie ułożone inne pozycje, które szybko "przechwyciło" cały impet spadku komiksów.
U mnie zarówno ścianki jak i półki w Billy'm "80" się zaczęły wyginać.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Voitas

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #451 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:48:32 pm »
Mam zarówno Billy (40) jak i Liatorpa. Jak wrzuciłem WKKM na półkę w Liatorpie to po chwili półka była już lekko wygięta. Wylądowały na samym dole (nie miałem jeszcze Billy). Teraz mam 5 x 40 Billy z nadstawkami i jestem zadowolony. Polecam :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #452 dnia: Wrzesień 13, 2017, 01:02:19 pm »
Vision, ale przeciez nie od dzis wiadomo, ze Ikea to jednorazowka i nie nadaje sie do przeprowadzek. W zyciu bym tego nie rozkrecal i skladal ponownie.

Offline vision2001

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 13, 2017, 01:27:33 pm »
Vision, ale przeciez nie od dzis wiadomo, ze Ikea to jednorazowka i nie nadaje sie do przeprowadzek. W zyciu bym tego nie rozkrecal i skladal ponownie.
Oj tam. Nie przesadzaj. Studentem byłem to i jeden regał przeprowadzkę musiał przeżyć ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 13, 2017, 03:56:51 pm »
Też mam Billu 80 i 40 i nic się nie wygina, choć zastawione na maksa. No może troszkę, ale to musiałbym centymetrem sprawdzać. Problem mam inny - Ikea wycofała ze sprzedaży drzwiczki Billy i nie mam jak teraz dokupić kolejnych regałów do kompletu. :(((((

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:35:42 pm »
A ja polecam hemnes. Półki drewniane i nawet w szerokim regale kopletnie nic sie nie wygina a mam zawalone na maksa i co do centymetra. Dostępna też opcja "gablotkowa"  Minusem jest delikatne zabudowanie krawędzi, ale i to da się przeżyć.

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:05:50 pm »
Hemnes ma regulację półek? Bo z tego co pamiętam wybrałem Billego bo miał tę przewagę.

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:15:47 pm »
^ Ma. Nie pełną, ale wystarczającą do dopasowania do komiksów pod różne formaty.

Offline LucasCorso

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 21, 2017, 01:30:00 pm »
Pan belgijski księgarz chyba nie śledzi wpisów w tym wątku, a powinien...





Jakość zdjęcia taka sobie, więc podpowiem: tak, to nie drewno, ale szkło. Tak, to nawet nie leciutkie Kaczory Giganty, ale ciężkie frankofony w twardych okładkach... Za głupotę się płaci...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline ArcticMonkey

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 21, 2017, 05:11:21 pm »
Może trochę dziwne pytanie, ale jak najlepiej przechowywać komiksy w miękkiej okładce, takie jak DC Rebirth lub Marvel Now? Sądziłem, że umieszczenie ich pionowo pomiędzy wydaniami w twardej oprawie będzie idealne, ale niestety ostatnio zauważyłem, że zaczęły przybierać kształt litery "S" (patrząc od góry). Krótko mówiąc pofalowały się i zupełnie nie wiem dlaczego. Położyłem je zatem w poziomie jeden na drugim, ale to też nie jest dobre rozwiązanie. Przez minimalnie większe i sztywniejsze grzbiety środki komiksów zwyczajnie się zapadają, tworząc powoli kształt litery "U" (patrząc z boku). Jest jakiś sposób, żeby wszystko było ładne i równe?
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline J4rre

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 21, 2017, 06:13:42 pm »
Mam dokładnie taki sam problem! W komiksach "siedzę" od niedawna, więc doświadczenia niewiele - ale kilka pozycji się nazbierało - i tak wczoraj jak je sobie przekładałem zwróciłem uwagę, że cześć pozycji się pofalowała. Nie wszystkie, raptem nieliczne z Marvel Now, ceglaste DC Deluxe są prościutkie, ale na przykład Batman z N52, czy pierwszy Punisher MAX to pokręcone jak węże ;/ A że strasznie mnie to irytuje, to i przyczyn w internetach szukałem dziś usilnie i okazało się, że wszystkiemu winna jest wilgotność powietrza (a przynajmniej tak mi się wydaje). I tu się pojawia problem jak temu zaradzić? Komiksów po kątach i kartonach chować nie będę - bo mają cieszyć oko na widoku. Wilgotność w mieszkaniu 50-70%, co podobno źle nie jest (różne mierniki różnie pokazują). Gdzieś na youtube widziałem, że ludzie każdy z osobna w folie pakują, ale strasznie słabo to na półce wygląda. Może w jakiś pochłaniacz wilgotności zainwestować? Gdzieś tam jeszcze czytałem, że się z czasem same po prostują... Ale może ktoś ma inne pomysły jak z tym walczyć?

Offline Dembol_

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 21, 2017, 07:52:30 pm »
Ale może ktoś ma inne pomysły jak z tym walczyć?
Przestać się przejmować takimi pierdołami.

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 21, 2017, 07:59:42 pm »
W składowaniu w pudełkach i miękkiej okładce daję zawsze komiksy na przemian wtedy dobrze się układa. Na półce się nie da. Za gruby grzbiet. Jeszcze dobrze jest nie upychać na styk. Zostawić miejsce na jeden, dwa komiksy.

Offline LucasCorso

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 21, 2017, 08:05:46 pm »
Właśnie wróciłem z pokoju moich chłopaków (wiecie - buziak, krzyżyk na dobranoc, takie sprawy) i czytam te wpisy z wizją tych wszystkich komiksów które ode mnie wydębili do czytania a teraz leżą u nich gdzie popadnie i w przeróżnych konfiguracjach horyzontalno-wertykalnych i powiem wam, że grubo jest...

Na zdrowie chłopcy.

Trochę mi się przypomina ta historia z "class de neige" mojego syna o chłopcu, co nie zjeżdżał z nimi na jabłuszku, na sankach czy na tyłku nawet bu mu mamusia nowy kombinezonik narciarski kupiła i kazała uważać...


Oczywiście nic mi do tego co ludzie robią ze swoją własnością, ale chcę tylko przeprosić, że umiem to czytać tylko z bólem lub ze śmiechem...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline clandestino

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 21, 2017, 08:22:32 pm »
Zły przykład. Kombinezon to przedmiot użytkowy. Twoje pociechy traktują komiksy użytkowo. Osoby udzielające się w tym wątku traktują komiks jako przedmiot zarówno użytkowy, jak i kolekcjonerski. Nie widzę nic dziwnego w dbaniu o dobry stan przedmiotu kolekcjonerskiego. Tym bardziej, że taki dobrze przechowywany komiks można sprzedać, jak się znudzi, a taki walający się po podłodze już nie, bo kto to kupi.

 

anything