Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 21, 2017, 07:44:29 pm »
Prawie wszytkie moje książki już dawno leżą w pudłach w piwnicy


No już mi to napisałeś w innym temacie i teraz wcale się temu nie dziwię. A moja kolekcja segregatorów jest mi potrzebna. Bo domyśl się gdzie trzymam zeszytówki.

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:26:58 pm »
No to tracisz miejsce. Nawet sporo miejsca.
Zeszytówki to w jakiś karton idealnie do nich dopasowany, a nie segregatory.

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:40:19 pm »
Kaczory Donaldy trzymam w skrzyneczce i mi wystarczy - ciężko się dostać. Segregatory są poręczniejsze a poza tym ja je lubię. Przypominają mi te czasy bez internetu i inne sposoby pozyskiwania wiedzy (Świat Wiedzy rządził).



Kijanek

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:37:31 am »
Czasami Bazylowi przytrafi się co mądrego napisać choć często nie potrafi obronić swoich tez, często argumenty też używane przez niego są dziecinne. Kolejna sprawa nie potrafi nauczyć się pewnych rzeczy, ale czasem dodaje to kolorytu, czasem wkurwia.
tak wracając do poruszonego tu tematu czytelnictwa, pierwotną formą przekazywania informacji były rysunki, później dopiero ewoluowało z niego pismo, co do umiejętności czytania to już w starożytności duża grupa ludzi potrafiła czytać, wyłączając chłopów i niewolników. Niestety średniowiecze zachwiało tę proporcję. Jednak (tu Bazyl ciekawostka dla Ciebie), druk istniał i był na skalę przemysłową wykorzystywany we wczesnym średniowieczu, niestety nie w Europie lecz na dalekim wschodzie, dopiero później przyszedł do Europy, my światli ludzie ze "starego kontynentu" niestety czytelnictwo masowe rozpowszechniliśmy dwa wieki temu.
Nie masz racji, głównym motorem rozwoju cywilizacji jest chęć podtrzymania gatunku a co za tym idzie ekspansja a nic tak nie pcha rozwoju jak wojna, sztuka to tylko forma pokazania albo kto ma większego fallusa albo chęć przekazania naszych własnych wierzeń. Jakby na to nie spojrzeć historia zatacza koło bo od malunków na ścianach jaskini dotarliśmy do sztuki obrazkowej w postaci komiksów ukazujących nasze życie codzienne lub "bogów".


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 22, 2017, 12:24:40 pm »
Wg mnie książki były źródłem postępu cywilizacji i umożliwiały rozwój człowieka przez tysiące lat do dzisiaj. I dlatego nie mogę uwierzyć, że 60% Polaków nie czyta książek. Wg mnie smartfon nie wystarczy.
Normalnie gdyby ktos mi tak powiedzial w realu, to, w zaleznosci od osoby mowiacego, albo bym ryknal ze smiechu uznajac to za niezly dowcip, albo pomyslalbym ze koles ma niezla jazde i spytalbym go skad bierze stuff.

"głupiec nie widzi tego samego drzewa, co człowiek mądry" (Orson Scott Card)
Pytanie tylko, czyj oglad drzewa jest: 1) bardziej prawdziwy, 2) bardziej interesujacy i, przede wszystkim, 3) czy tam w ogole jest jakies drzewo?

Offline graves

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:25:54 pm »
Czytelnictwo nie jest do końca "na temat".
Proszę o powrót do "Sposoby przechowywania komiksów".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 27, 2017, 06:01:21 pm »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 27, 2017, 06:40:18 pm »
Wyborcza kłamie. :) Poza tym jak na mój gust za dużo tu ścianek działowych które zaburzają panoramę. Ale koncepcja regału od podłogi po sufit jest słuszna i każdy kto ma mało miejsca a wolne miejsce pod sufitem, powinien je wdrożyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2017, 07:35:50 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline LordDisneyland

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 04, 2017, 04:14:01 pm »
Polecam chowanie w łóżkach zamiast pościeli :biggrin:

Nie da rady, pod łóżkiem trzymam akcesoria i narzędzia modelarskie. A, i kilkaset niezaczętych figurek w skalach 28mm, 15mm i 1:72.  Na szczęście te akurat dużo miejsca nie zajmują, w przeciwieństwie do modeli czy planszówek [z tym to mam dopiero kłopot- o ile komiksy przeważnie da się jakoś sensownie ułożyć, cholerne pudła z samolotami itp zawsze stanowią problem].

Co do tego łódzkiego mieszkania- nigdzie nie widzę drabinki, a kobieta jest nikczemnego wzrostu- te półki się opuszczają? No i tych woluminów to na moje oko tak dużo wcale na zdjęciach nie widać.

Myślę teraz nad wynajęciem schowka/składziku, żeby tam przechowywać książki, do których zaglądam rzadko. Niestety, to chyba dość droga impreza, mam też wątpliwości, czy warunki przechowywania będą odpowiednie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2017, 04:27:49 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline Gazza

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 04, 2017, 06:12:13 pm »
Co do tego łódzkiego mieszkania- nigdzie nie widzę drabinki, a kobieta jest nikczemnego wzrostu- te półki się opuszczają? No i tych woluminów to na moje oko tak dużo wcale na zdjęciach nie widać.
Ot cała "Wybiórcza".... W maju alarmowała o powalającej ilości lektur szkolnych w liceach (10 rocznie!!! Szok, jak Ci biedni uczniowie mają to przeczytać w tak krótkim czasie!?!?) a teraz ten apartament dla bibliofilii......muhahahah....Takie ilości książek to w każdym normalnym domu spotykam (u mnie to trochę odwrotnie, bo książek z wiadomych względów jak na lekarstwo ostatnio ;) ). Ale tak, dla GW i jej czytelników to już pewnie kosmos jest! :)

Offline Blacksad

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 04, 2017, 11:59:07 pm »
Ot cała "Wybiórcza".... W maju alarmowała o powalającej ilości lektur szkolnych w liceach (10 rocznie!!! Szok, jak Ci biedni uczniowie mają to przeczytać w tak krótkim czasie!?!?)
Hm. Pamiętam ten artykuł. Nie zauważyłbyś ironii, gdyby podeszła i strzeliła Ci w karczycho, prawda? :)
Chrzań się, Smirnov

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 05, 2017, 06:37:40 am »
takie ilości książek to w każdym normalnym domu spotykam (u mnie to trochę odwrotnie, bo książek z wiadomych względów jak na lekarstwo ostatnio :wink: ). Ale tak, dla GW i jej czytelników to już pewnie kosmos jest! :smile:


W sumie to zazdroszczę Ci doświadczeń. Gdy miałem okres pracy na ''planie'' jednego z bardziej popularnych paździerzowych paradokumentów zwiedziłem polskich mieszkań jakieś niezdrowe ilości (co trzy dni inne mieszkanie wynajęte na plan, obowiązkowo w stanie 'codziennym') i naprawdę takie ilości książek to była rzeczywistość może dla 1/5 właścicieli tych mieszkań. W całej reszcie największe biblioteczki miały maluchy w swoich dziecięcych pokojach jeżeli takowe były.

Nie nazwałbym tez tych 4/5 czytelnikami wyborczej, ale mogę się mylić, mam jakaś naturalna niechęć do generalizowania w swoich wywodach.
perły przed wieprze

Offline Gazza

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 05, 2017, 08:22:47 am »
W sumie to zazdroszczę Ci doświadczeń.
Stan czytelnictwa w Polsce faktycznie wskazuje bardziej na Twoje doświadczenia z objętością biblioteczki przysłowiowego Kowalskiego.
W moim przypadku obserwacje ograniczają się głównie do kręgów znajomych i rodziny - stąd prawdopodobnie nieco inne odczucia.

Offline mibartek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 05, 2017, 11:41:44 am »
Ja mam pytanie, które możliwe już padło, ale jakoś nie udało mi się odszukać.
Jakie macie sposoby/algorytmy na "planowanie" dalszych tomów na półkach?


Mam teraz spory problem bo zapełniłem do końca półkę w regale w którym mam Sagę i Bękartów z Południa, czyli "rozwojowe" serie. Mam trochę miejsca wyżej żeby skoczyć z Bękartami z miejscem na 2 tomy, ale tam skolei są Żywe Trupy więc tylko odwlekam problem na chwilę...
Nie pozostaje mi nic innego jak znowu z metrem zrobić przetasowanie wszystkich tomów. I zawsze kończy to się max 2 miesiącami spokoju i znowu od nowa.


A z drugiej strony zostawianie "dziur" wszędzie gdzie może pojawić się następny tom spowoduje, że będę mieć ze 30% niewykorzystanych półek.

Offline Szekak

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 05, 2017, 12:17:31 pm »
Ja mam taki sposób jak Ty - co kilka miesięcy robię przegrupowanie. :wink: