trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 199182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nazareth

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 26, 2017, 10:10:11 am »
Ja to przeżyłem. Ponad 30 kartonów książek i komiksów. Opróżniałem mieszkanie na czas remontu.

Doradzam kartony, ale nie takie z pierwszego lepszego spożywczego po chipsach czy makaronach. Takie są dobre na ubrania, ew. małe książki.
Lepiej zainwestować w dobre kartony przeprowadzkowe (z Castormany na przykład). Zeszytówki układałem po kilka między integralami. Wszystko na ścisk, wolne miejsca wypełniłem folią, żeby nie latało. Folię gromadziłem od dłuższego czasu z zamówień.
Tylko fakt, że ja sam przewoziłem te kartony do miejsca zastępczego, a znosiłem je i wnosiłem z dwoma kumplami, którzy wiedzieli, żeby nie rzucać pudłami, bo jest tam coś cennego.

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 26, 2017, 10:14:32 am »
Możesz też w hipermarkecie kupić te plastikowe pojemniki z pokrywkami. Tylko to drogo wyjdzie. Kartony to tańsza alternatywa.


Offline nazareth

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 26, 2017, 10:22:48 am »
@8azyliszku - właśnie, to jest alternatywa droższa, bo za tę cenę kupisz z 5-6 kartonów.
Druga sprawa, że to pudło ma zaokrąglone rogi, a to nie jest akurat korzystne.

Offline starcek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 26, 2017, 10:28:33 am »
Ja używałem pudeł o bananach - zasadniczo są 3 formaty, każdy charakteryzuje solidna tektura plus wycięcia do chwytania pudła. Nie cackałem się za bardzo, wyścieliłem gazetami, po załadowaniu też położyłem gazety na wierzch i jazda! Tylko cholerstwo potrafi byc ciężkie jeśli wrzucisz tylko HC.  :smile:

Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie - w miarę potrzeby spokojnie zawiniesz co cenniejsze zbiory w folię bąbelkową - co tylko ułatwi transport, pudła będą nieco lżejsze od wypełnionych po brzegi komiksami. No i masz mniejsze szanse, że źle chwycone pudełko odda swoją zawartość poprzez wypchnięte dno. Dwa razy tak się przeprowadzałem (ostatnio ok. 25 pudeł) - zero strat.

I to jest opcja bezkosztowa - nie było kłopotów z pozyskiwaniem ich w sklepach.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 10:33:37 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Kielo

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 26, 2017, 10:31:15 am »
Ćwiczył ktoś przeprowadzkę z kilkoma tysiącami woluminów (książki+komiksy)? Co najlepiej się sprawdza - pudła, folia stretch, jakieś bąbelki ? Czeka mnie w nieokreślonej acz niezbyt dalekiej przyszłości taka akcja i już mi włos siwieje...

Rok temu cwiczylem ta "wspanaiala przygodę". Jedno z najbardziej stresujacych wydarzen w moim zyciu...

Nie wiem jak jest w Polsce w tej chwili, ale ja pudla po prostu wynajalem. Na komiksy i ksiazki trzeba wybrac "heavy duty". Pudla kiedy są puste wchodza jedno w drugie a kiedy zapelnione stawia sie jedno na drugie i w ten sposob mozna do ciezarowki sporo zmiescic.

Cos takiego mam na mysli:

https://www.cratehire-uk.co.uk
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 11:07:33 am wysłana przez Kielo »

Offline NuoLab

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 26, 2017, 10:52:47 am »
A te pudła jakoś numerowaliście, robiliście spisy zawartości albo zdjęcia tego co w środku ?
Bo się boję, że coś zaginie, wypadnie i potem nawet nie będę wiedział co to było.

Offline Kielo

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 26, 2017, 11:11:53 am »
A te pudła jakoś numerowaliście, robiliście spisy zawartości albo zdjęcia tego co w środku ?

Przy takiej ilosci nie bylo szans na zaden spis. Za malo czasu. Ale jesli bedziesz uzywal kartonowych pudel to zamykasz je i zaklejasz tasma. Nic nie wypadnie. 

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 26, 2017, 12:09:50 pm »
A te pudła jakoś numerowaliście, robiliście spisy zawartości albo zdjęcia tego co w środku ?
Bo się boję, że coś zaginie, wypadnie i potem nawet nie będę wiedział co to było.
Czyli jakaś firma ma się tym zajmować? Bo nie napisałeś tego w pierwszym poście, a to dużo zmienia.
Ja przy przeprowadzce pakowałem wszystko w kartony, które były w środku wyściełane bąbelkami. Tylko sam pakowałem, przewoziłem z mieszkania na samochód i odwrotnie do nowego. Obchodziłem się z tym jak z jajkami.
Jeśli ktoś inny ma się tym zajmować to inna para kaloszy niestety.

Offline NuoLab

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 26, 2017, 12:19:18 pm »
Raczej we własnym zakresie tylko, że nie wiem kiedy będę mógł te pudła na nowo rozpakować a w tzw. międzyczasie może zajść potrzeba żeby do czegoś zerknąć i wtedy losowanie właściwego pudła z kilkunastu/dzięsięciu może być nieco trudnym zadaniem...

Offline starcek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 26, 2017, 12:21:44 pm »
Ja nie musiałem się spieszyć, sam przewiozłem zbiory do pustego mieszkania kilkoma kursami, a ekipa przeprowadzała resztę - a i tak była awantura o uszkodzoną lampę.
Nawet zabezpieczenie folią babelkową w kartonach, pudlach, czy co tam znajdziesz - nie gwarantuje spokoju ducha przy oddaniu zbiorów do przewozu w obce ręce. O pakowaniu przez firmę to w ogóle zapomnij.
Jedynie pudła a'la Kielo "heavy duty" dają większą gwarancję od kartonów firm przeprowadzkowych. No oczywiście nie licząc bananówek.
Zasadniczo pracownicy każdej firmy jak dostaną w łapy karton mają gdzieś - jeśli to nie szkło - delikatne obchodzenie się z nimi.
A na pudle pisałem na szybko, co w nim jest, ale bez zbytnich szczegółów.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline wasilmw

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 27, 2017, 08:35:52 am »
Ja jakiś czas temu zakupiłem takie kartony:
http://allegro.pl/karton-kartony-do-przeprowadzki-10sz-do-50kg-nowe-i6347159823.html
Wchodzi całkiem sporo komiksów - dodatkowo owijam je folią stretch (kartony, nie komiksy), w środku bąbelki i wypełniacze, aby góra była stabilna. Do tej pory spakowałem 32 kartony i jadę dalej. Wczoraj do jednego zmieściłem bez problemów wszystko co wydała Mandragora (może bez kilku zbiorczych) i cały Dobry Komiks. Przerobiłem już sporo pudeł i te wygrały. Komiksy w kartonie dodatkowo w koszulkach i trzymam po 4 kartony - jeden na drugim na paletach w garażu - część już przezimowała i niedługo sprawdzę, jak wyglądają komiksy wewnątrz, ale liczę, że wszystko z nimi w porządku.

Offline Modzel

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 27, 2017, 09:29:21 am »
Witam
Jakie koszulki polecacie do TM-Semic?

Offline bluebeery

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 27, 2017, 09:37:08 am »
Ćwiczył ktoś przeprowadzkę z kilkoma tysiącami woluminów (książki+komiksy)? Co najlepiej się sprawdza - pudła, folia stretch, jakieś bąbelki ? Czeka mnie w nieokreślonej acz niezbyt dalekiej przyszłości taka akcja i już mi włos siwieje...
Mnie niedługo też czeka przeprowadzka, dzięki za podjęcie tematu i powodzenia :)

Offline laf

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 27, 2017, 11:07:15 am »
Witam
Jakie koszulki polecacie do TM-Semic?
Naprawdę chcesz pakować te stare zeszytówki w koszulki? Zastanów się czy nie lepiej zainwestować tej kasy, no nie wiem ... na kolejne komiksy na przykład.
Sentyment sentymentem (sam przecież mam zdecydowaną większość Spider-Mana z TM-Semic), ale nie dajmy się zwariować.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 27, 2017, 11:19:51 am »
Naprawdę chcesz pakować te stare zeszytówki w koszulki? Zastanów się czy nie lepiej zainwestować tej kasy, no nie wiem ... na kolejne komiksy na przykład.


Jeżeli kolega ma na przykład pierwsze Żółwie Ninja wydane przez TM-Semic to niech inwestuje w folie, kartoniki, ba, nawet może i topload holdery, bo te komiksy to już tylko zyskują na wartości ;)
perły przed wieprze

 

anything