trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 199140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 21, 2016, 05:14:20 pm »
Mam w piwnicy regały, także zniosłem tam już ok 2k komiksów... Problem, że już tam zaczyna być krucho z miejscem... :roll: 
Mam piwnicę nad garażami, także nie grozi jej ani wilgoć, ani zbyt niskie temperatury.
Przeglądałem komiksy, które są tam od 8 lat i wszystko jest z nimi w porządku.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 05:24:32 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 21, 2016, 06:13:42 pm »
Tak sobie czytam Wasze wypowowiedzi z pewną zazdrością. Owszem też nie mam gdzie trzymać komiksów, tak jakbym sobie tego życzył. Ale jak widze wypowiedzi o kolekcji 2k lub wiecej to sie zanstanawiam co znajduje sie w takiej kolekcji. Sam posiadam ok 500 sztuk i nie wiem co jeszcze można mieć w kolekcji. Widać że można:)
Teraz moje pytanie. Czy ktoś podzieliłby sie informacją jakie komiksy posiada.  Nie pytam z ciekawości co kto ma tylko posiadając spis/listę poźniej szukam info o takim komiksie, czy mnie zainteresuje i kupiuje jezeli tak. Od roku czytam forum i bardzo duzo kupiłem na podstawie informacji uzyskanych tutaj. Jestem na bieżąco z wydawanymi komiksami ale nie mam pojecia co bylo wydane w latach ubiegłych. Mialem bardzo długą przerwę w czytaniu komiksów (ok, 15-17 lat) i nie interesowałem sie rynkiem komiksów. Nadmienię ze posiadam tylko polskie wydania.

Offline Dembol_

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 21, 2016, 07:52:51 pm »
Czy ktoś podzieliłby sie informacją jakie komiksy posiada.  Nie pytam z ciekawości co kto ma tylko posiadając spis/listę poźniej szukam info o takim komiksie, czy mnie zainteresuje i kupiuje jezeli tak.
Przeglądnij wątek "Zdjęcia Waszych Komiksów". Poza zdjęciami zakupów co jakiś czas użytkownicy wrzucają zdjęcia całych swoich kolekcji.


szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 21, 2016, 08:27:30 pm »
Oczywiscie robie to, natomiast posty z przed kilku laty nie posiadaja juz zdjec, (zostaly usuniete z automatu) stad moja prosba o podzielenie sie swoimi zasobami. Wiele komiksów wyszarpalem wlasnie z Waszych fotek:)

Offline bluebeery

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 21, 2016, 09:25:08 pm »
Czy ktoś podzieliłby sie informacją jakie komiksy posiada.  Nie pytam z ciekawości co kto ma tylko posiadając spis/listę poźniej szukam info o takim komiksie, czy mnie zainteresuje i kupiuje jezeli tak. Od roku czytam forum i bardzo duzo kupiłem na podstawie informacji uzyskanych tutaj. Jestem na bieżąco z wydawanymi komiksami ale nie mam pojecia co bylo wydane w latach ubiegłych. Mialem bardzo długą przerwę w czytaniu komiksów (ok, 15-17 lat) i nie interesowałem sie rynkiem komiksów. Nadmienię ze posiadam tylko polskie wydania.
Mogę coś podpowiedzieć. Mam w swojej kolekcji ponad 2 tys. komiksów, nie liczyłem dokładnie. Napisz tylko proszę co cię najbardziej interesuje(np. komiks europejski, amerykański) i z jakich lat.

Offline graves

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 21, 2016, 09:51:50 pm »
Mialem bardzo długą przerwę w czytaniu komiksów (ok, 15-17 lat) i nie interesowałem sie rynkiem komiksów. Nadmienię ze posiadam tylko polskie wydania.
Ja nie miałem przerwy. Zbieram komiksy od 33 lat. Licząc tylko te wydane w Polsce mam w tej chwili 3872. Są tutaj użytkownicy, którzy mają znacznie więcej ode mnie. Od kilku lat kupuję znacznie mniej komiksów - w zasadzie tylko kilka miesięcznie. Ich przechowywanie jest coraz większym problemem. Wysyp komiksów jaki teraz nastąpił cieszyłby mnie bardziej, gdybym nie miał tego problemu. Jeszcze bardziej cieszyłby, gdybym był w stanie przeczytać wszystko co kupuję :)
Kiedyś zamieszczałem swoje zbiory na półkach. Teraz nie wyglądają już tak okazale. Wykorzystuję każdy centymetr półki upychając komiksy w kilku warstwach i wciskając je gdzie się tylko da :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline starcek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 22, 2016, 09:21:25 am »
No niestety, nie ucieknie sie przed przekleństwem małych liczb. Nawet kupując TYLKO jeden tygodniowo, po paru latach... Komiksów nie liczyłem nigdy (nie mam więcej niż 500) , ale gdy doszedłem do 3 tys. książek zacząłem zmniejszanie biblioteczki. I tak do wiekszości nigdy nie wracałem.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 22, 2016, 09:39:58 am »
No niestety, nie ucieknie sie przed przekleństwem małych liczb. Nawet kupując TYLKO jeden tygodniowo, po paru latach... Komiksów nie liczyłem nigdy (nie mam więcej niż 500) , ale gdy doszedłem do 3 tys. książek zacząłem zmniejszanie biblioteczki. I tak do wiekszości nigdy nie wracałem.

Miałem to samo z filmami, które są moją pasją nawet większa niż komiksy. Po przekroczeniu 2 tys dysków, stwierdziłem basta i pozbyłem się sporej częsci i teraz jest ostra selekcja zarówno w filmach jak i komiksach.
Teraz podstawą dla mnie jest po prostu rygorystyczna selekcja. Zostawiam tylko to, co naprawe chce mieć. Ale oczywiscie nie mam zacięcia stricte kolekcjonerskiego jak wiele osób tu. A jak juz mowa o ilosciach typu 4k jak graves czy więcej, to rozumiem dylemat. Jak ktoś jeszcze próbuje to wszytko mieć w mint condition tym bardziej respekt.

Offline starcek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 22, 2016, 09:45:06 am »
O ile w przypadku książek, filmów, muzyki przekonałem się do wersji cyfrowych co bardzo oszczędza miejsce - to komiksy tylko analogowo. No poza darmochą z comixology.  :lol:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 22, 2016, 10:01:03 am »
Ja tam wolę zgromadzić stosik książek i komiiksów, by móc na nim sypiać jak Smaug. :D Też mam tego wszystkiego jeszcze mało, ale przecież tyle dobrego teraz wychodzi. Człowiek niby nie chciałby więcej kupować, a tu zaraz Elektra, Annihilation i Deadpool Classic. I nowy Jakub Wędrowycz. I Kolekcja Świata Dysku. I tak się to zbiera...

Offline niuklik

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 22, 2016, 10:19:41 am »
Oczywiscie robie to, natomiast posty z przed kilku laty nie posiadaja juz zdjec, (zostaly usuniete z automatu) stad moja prosba o podzielenie sie swoimi zasobami. Wiele komiksów wyszarpalem wlasnie z Waszych fotek:)
Tak sobie myślę, że dużą część takich zbiorów "robią" zeszytówki i trykoty. Osobiście nie przepadam za wydaniami zeszytowymi (z tego co widzę, to u mnie tylko Koziorożec, Jeremiah i Ralph Azham) a z trykotów mam słabość tylko do Batka, i to tylko wybiórczo (no i zakładam, że Sandman to nie trykot  :D). Jak patrzę na kolekcje innych forumowiczów, to widzę naprawdę dużo trykotów, więc siłą rzeczy muszą one stanowić o liczebności kolekcji. Inna sprawa, że jak ktoś siedzi w temacie od 20-30 lat i kupuje/trzyma komiksy u siebie, to nie ma bata, żeby się nie uzbierało 1-2k sztuk. Kolejną sprawą jest fakt, że kiedyś dominowały zeszytówki, teraz w grę wchodzą też integrale i zamiast 3,4 egzemplarzy mamy jeden..

Offline tabasko21

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 06, 2016, 07:37:10 pm »

Offline Ryba2111

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 06, 2016, 07:41:45 pm »
Dla kolekcjonerów posiadających wartościowe zeszytówki to bardzo dobre rozwiązanie. Taki plastik zapewnia dobrą ochronę i, w przeciwieństwie do slabów CGC, pozwala na dostęp do komiksu. To już taka ochrona level hard. Nie podoba mi się design tych case'ów, ale są jeszcze inne firmy robiące takie akcesoria.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline tabasko21

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 06, 2016, 07:57:11 pm »
w sumie chyba ich nawet nie wyprodukowano . Szukam sobie czegos zeby trzymac zeszytowki tm semic a nie chce ich chowac gdzies po pudlach tylko jakos fajnie je wyeksponowac na polce . Moja kolekcja nie jest jakas tam duza takze moge sobie na razie na to pozowolic zwlaszcza ze dorobilem sobie pare polek na przyszlosc i teraz tylko zostalo mi je zapelniac ale nie chce niczego ot tak poprostu upychac temu szukam roznych rozwiazan . Na razie chyba bede myslal nad takim czyms plus zrobie nadruk z przodu co taki stojak zawiera .

http://www.ebay.co.uk/itm/20-x-Magazine-File-Holder-Office-Desk-Storage-Box-Organizer-White-IKEA/131920285415?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D39828%26meid%3D7683afd5782f4a4cb3e18bc8d6cbef34%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26mehot%3Dag%26sd%3D172307737826

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 06, 2016, 08:02:45 pm »
@UP
Teraz wydasz 1000 zł na plastikowe opakowania na te wszystkie TM Semici? :D
Moja rada - na razie nie warto pakować w plastik ich wszystkich. Do leżenia na półce lepiej sprawdzą się zwykłe foliowe koszulki. Na razie powiększ kolekcję i postaraj się o naprawdę wartościowe egzemplarze. Coś takiego jak Isr prezentował - to się opłacało dobrze zabezpieczać.