Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raskoks

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 12, 2015, 01:49:12 pm »
no dobra ale w sumie koszilki i tekturki sa na zeszyty - a co z wiekszymi kolekcjami? wiekszosc z nas zbiera glownie duze rzeczy - jak to przechowywac?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 12, 2015, 02:11:46 pm »
wiekszosc z nas zbiera glownie duze rzeczy - jak to przechowywac?
Będę w mniejszości, ale... normalnie? Rozumiem, jeżeli ktoś ma np. wilgoć i komiksy zniszczyłyby mu się w ekspresowym tempie, ale poza tym nie czuję potrzeby chronienia moich omnibusów. Zniszczy się, to się zniszczy, wyblaknie to trudno... taki już rzeczy los.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 12, 2015, 02:13:05 pm »
no dobra ale w sumie koszilki i tekturki sa na zeszyty - a co z wiekszymi kolekcjami? wiekszosc z nas zbiera glownie duze rzeczy - jak to przechowywac?


Tak jak przechowujesz książki.
perły przed wieprze

Offline raskoks

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 12, 2015, 03:23:30 pm »
ok a jaka jest roznica w trwalosci?:) czemu w takim razie zeszytowki sa tak chronione przez wszystkich?:) papier inny? chemia ta sama :P

Offline piotrassss

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 12, 2015, 03:37:26 pm »
A są może jakieś folie do integrali ?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 12, 2015, 03:49:20 pm »
ok a jaka jest roznica w trwalosci? :smile: czemu w takim razie zeszytowki sa tak chronione przez wszystkich? :smile: papier inny? chemia ta sama :P


Ponieważ market kolekcjonerski normalnych zeszytów jest o wiele bardziej rozwinięty ( mają nawet swój własny system oceniania, których wartość jest zależna od stanu w jakim się znajdują ).


Wydania zbiorcze to wciąż ciągle rozwijający się i ewoluujący twór.

Offline Dembol_

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 12, 2015, 04:21:59 pm »
ok a jaka jest roznica w trwalosci? :smile: czemu w takim razie zeszytowki sa tak chronione przez wszystkich? :smile: papier inny? chemia ta sama :P
Zeszyty powstały jako nietrwała, jednorazowa rozrywka. Czytasz na kibelku i wyrzucasz. Dlatego są dość mizernej konstrukcji. Ponieważ części ludzi się wydaje, że na czymś co osiąga nakłady rzędu dziesiątek tysięcy da się zarobić (protip: nie da się, co pokazał dobitnie kryzys końcówki lat 90-tych) starają się je chronić zamykając w plastikowych trumnach. Nasi kolekcjonerzy się naczytali i małpują.

Offline pokia

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 12, 2015, 04:25:26 pm »
Nasi kolekcjonerzy się naczytali i małpują.

Dwadzieścia lat temu, byłem przekonany, że moje samikowe Pająki i Nietoperze będą kiedyś warte majątek. Dzisiaj jestem innego zdania, ale kto wie, może za kolejne 20 lat...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 12, 2015, 04:31:16 pm »
Dwadzieścia lat temu, byłem przekonany, że moje samikowe Pająki i Nietoperze będą kiedyś warte majątek. Dzisiaj jestem innego zdania, ale kto wie, może za kolejne 20 lat...


Byłyby więcej warte jeżeli te serie byłyby kontynuowane do dzisiaj wtedy nowe pokolenie zechciałoby mieć tamte komiksy w celu uzupełnienia kolekcji. Dzisiaj tylko niewielu interesują i to też ze względów czysto nostalgicznych.


Ponieważ części ludzi się wydaje, że na czymś co osiąga nakłady rzędu dziesiątek tysięcy da się zarobić (protip: nie da się, co pokazał dobitnie kryzys końcówki lat 90-tych) starają się je chronić zamykając w plastikowych trumnach. Nasi kolekcjonerzy się naczytali i małpują.
Ciągle się da pod warunkiem, że jest to rare variant cover.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 06:15:51 pm wysłana przez fragsel »

Offline Dembol_

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 12, 2015, 07:24:47 pm »
Ciągle się da pod warunkiem, że jest to rare variant cover.
Rzadko. Zazwyczaj sklepy dostają warianty za zamówienie (i opłacenie) kilkudziesięciu albo nawet kilkuset egzemplarzy danego tytułu i odbijają sobie to podwyższając ich cenę.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 12, 2015, 08:22:20 pm »
To, co napisałem, dotyczy przede wszystkim komiksów drukowanych na starym papierze, zawierajacym dużo ligniny, która w wyniku rozkładu wytwarza kwas. Przypuszczam, że dzisiejsze zeszyty są o wiele trwalsze, bo drukowane na papierze o znacznie lepszej jakości, a przynajmniej takie stwarzaja pozory. Jeszcze bardziej dotyczy to integrali, omnibusów i innych takich, ktorych "samo-degradacja", po pierwsze, moze objawiac sie w inny sposob, po drugie zas, pewnie zachodzi w znacznie dłuzym przedziale czasowym (przypuszczam, ze ladnych kilka dziesiatków lat, a moze i dluzej). Nie wiem jednakze jak taki lepszy papier reaguje na kwas pochodzacy ze zrodel zewnetrznych, np. z "kwasowego" kartonu.

Oczywiscie we wszystkim nalezy zachowac umiar, a najlepszym podejsciem jest zdrowe podejscie zaprezentowane wyżej przez Blaskowitza. Niemniej, ustosunkowujac sie do jednej z powyzszych uwag Dembola, pragne zauwazyc, ze zarobek czy inwestycja nie jest jedynym mozliwym powodem, dla ktorego ludzie chronia komiksy. Np. ja zupełnie nie mam duszy handlarza i u podłoza staran podejmowanych przeze mnie w celu ochrony komiksow lezy to, ze po prostu dbam o książki w ogole, poniewaz mam to wdrukowane od dziecinstwa przez rodziców. Cale zycie przebywalem wsrod znacznych ilosci ksiazek, bylem karmiony hasłami "ksiazka twoj przyjaciel", ogromnie lubie książki, stanowia one dla mnie wartosc samą w sobie (równiez w fizycznym sensie) i wlasnie dlatego staram sie, aby byly w jak najlepszym mozliwym stanie i nie ulegaly uszkodzeniom. A poniewaz aktualnie moja kolekcja komiksow znajduje praktycznie na basenie, jestem niejako zmuszony trzymac kazdy komiks w folii ochronnej w celu zapobiezenia zgubnego dzialania wilgoci. Z kolei moje ksiazki znajduja sie zupelnie gdzie indziej, w pomieszczeniach, gdzie warunki sa w miare normalne, dlatego przechowuje je w normalny sposob i tak samo zapewne przechowywałbym komiksy, gdyby znajdowaly sie tam, gdzie teraz ksiązki  :razz:

Offline dudi1212

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 12, 2015, 08:31:03 pm »
Zawsze można zaopatrywać się w kartoniki bezkwasowe, których używa się do przechowywania dokumentów kategorii archiwalnej A;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 13, 2015, 01:17:24 am »
Zeszyty powstały jako nietrwała, jednorazowa rozrywka. Czytasz na kibelku i wyrzucasz. Dlatego są dość mizernej konstrukcji. Ponieważ części ludzi się wydaje, że na czymś co osiąga nakłady rzędu dziesiątek tysięcy da się zarobić (protip: nie da się, co pokazał dobitnie kryzys końcówki lat 90-tych) starają się je chronić zamykając w plastikowych trumnach. Nasi kolekcjonerzy się naczytali i małpują.

Bo się da. Nie dalej jak pół roku temu wyprzedajac cześć swoich chybionych zakupów zeszytowych z początków rożnych serii (zwyczajowo numery 1, 2 i 3 zanim przerwałem) okazało się, że ich wartość wzrosła zaskakująco w stosunku do cen z okładki. Niespecjalnie szukając zysku sprzedając 50 zeszytów uzbierałem na niewiele mniej wydań zbiorczych  :badgrin:
perły przed wieprze

Offline raskoks

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 13, 2015, 12:33:34 pm »
hmm czyli wychodiz na to ze nie ma sensu sie bawic w jakies specjalne ochrony dla zbiorczych - jesli warunki sa w miare znosne pich przechowywania.

Offline Leyek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 01, 2015, 03:01:36 pm »
W związku z rosnącą kolekcją i brakiem miejsca na półkach planuję część albumów umieścić w pojemnikach pod łóżkiem. Chciałbym coś lepszego niż zwykły karton.
Na szybko wyszukałem 3 opcje pojemników:
- Ikea Vardo http://allegro.pl/show_item.php?item=5179655799
- Ikea Skubb http://allegro.pl/show_item.php?item=5209458859 i http://allegro.pl/show_item.php?item=5209458859
- Ikea Gimse http://allegro.pl/ikea-gimse-pojemnik-na-posciel-bialy-65x70cm-i5787183718.html


Najfajniejszy jest ten Vardo z uwagi na boki wzmocnione, ale cena skutecznie odstrasza, więc pewnie decydowałbym się na Skubba, tylko mam pytanie odnośnie materiałów z jakich są one wykonane. Nadadzą się takie pojemniki do dłuższego przechowywania komiksów czy może, którychś materiałów należy się wystrzegać? A może istnieje jakaś lepsza opcja?
Z góry dzięki za pomoc.

 

anything