Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 200266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline silent.bob

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:06:25 am »
Mógłby ktoś napisać w które dziurki wchodzą zawiasy od drzwiczek (regał Billy)? Może jakieś foto.
Właśnie się zastanawiam nad takowymi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 11:25:46 am wysłana przez silent.bob »

Offline Jaszcząb

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:15:33 pm »

Offline donTomaszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:41:48 pm »
He he, dobre i na czasie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 12, 2013, 10:36:59 am »
czy macie może jakieś doświadczenia z nawilżaczem powietrza w pokoju w którym trzymacie komiksy? obawiam się że muszę kupić coś takiego na zimę i zastanawiam się nad potencjalnym wpływem na komiksy w szafie z drzwiczkami i poza nią.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mr.castor

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 13, 2014, 03:37:07 pm »
Chciałbym wreszcie zabezpieczyć stare TM-Semici koszulkami ochronnymi, ktoś gdzieś kiedyś wrzucał linki ale za Chiny nie mogę teraz tego znaleźć.
Ma ktoś jakieś namiary, dobrze by było żeby były w miarę niedrogie i nie było problemu z wielokrotnym wyciąganiem/wkładaniem komiksów ( ktoś kiedyś chyba pisał o problematycznych klejonych zamknięciach w niektórych modelach  )

Offline amsterdream

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 13, 2014, 04:45:20 pm »
My naprawdę bardzo dużo uwagi przywiązujemy do jakości pakowania, ale nie jesteśmy w stanie wyłapać rys, które powstają np. przy druku czy pakowaniu w drukarni. Tzn. dałoby się, ale czas dostawy byśmy wydłużyli o 2-3 dni.

Nie miałbym nic przeciwko temu. Zdarzało mi się w waszym sklepie dostać komiksy rozklejające się, porysowane tak bardzo, że na okładkach były widoczne ślady piasku i kurzu (ewidentnie ktoś nimi jeździł po podłodze) a nawet lekko zalane wodą. Obecnie u was nie kupuję bo zbyt dużo tych wpadek było a cenowo i tak przegrywacie z dyskontami, ale gdybyście uruchomili specjalną ofertę dla wymagających klientów, nawet kosztem ceny i czasu dostawy, tylko z komiksami w stanie mint, może byłbym skłonny wrócić do waszego sklepu.

Chciałbym wreszcie zabezpieczyć stare TM-Semici koszulkami ochronnymi, ktoś gdzieś kiedyś wrzucał linki ale za Chiny nie mogę teraz tego znaleźć.
Ma ktoś jakieś namiary, dobrze by było żeby były w miarę niedrogie i nie było problemu z wielokrotnym wyciąganiem/wkładaniem komiksów ( ktoś kiedyś chyba pisał o problematycznych klejonych zamknięciach w niektórych modelach  )

Polecam folie z mylaru (sam się przymierzam), czasem nie bierz folii z allegro od lacra coś tam bo po trzech czterech latach zaczynają się rozkładać i robią się jakieś tłuste.

Offline mr.castor

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 13, 2014, 05:06:42 pm »

Polecam folie z mylaru (sam się przymierzam), czasem nie bierz folii z allegro od lacra coś tam bo po trzech czterech latach zaczynają się rozkładać i robią się jakieś tłuste.

Dzięki za podpowiedź, a namiary na jakiś konkretny sklep z takimi koszulkami może znasz  :wink:

Co do
Nie miałbym nic przeciwko temu. Zdarzało mi się w waszym sklepie dostać komiksy rozklejające się, porysowane tak bardzo, że na okładkach były widoczne ślady piasku i kurzu (ewidentnie ktoś nimi jeździł po podłodze) a nawet lekko zalane wodą. Obecnie u was nie kupuję bo zbyt dużo tych wpadek było a cenowo i tak przegrywacie z dyskontami, ale gdybyście uruchomili specjalną ofertę dla wymagających klientów, nawet kosztem ceny i czasu dostawy, tylko z komiksami w stanie mint, może byłbym skłonny wrócić do waszego sklepu.

Od siebie dodam że kupiłem kiedyś w Gildii Nawiedzonego Rycerza i dostałem komiks bez folii. Myślałem że akurat ten Batman nie był foliowany ale jakoś przeglądając później aukcje allegro widziałem że były foliowane. Co prawda nie płaciłem ceny okładkowej ale szkoda że taka informcja nie była umieszczona w opisie sprzedawanego komiksu, dopiero jakiś czas później była informacja o ostatnich sztukach. Taki trochę niesmak pozostał.

Offline maximumcarnage

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 13, 2014, 05:38:36 pm »

Offline Koalar

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 13, 2014, 05:41:00 pm »
Polecam folie z mylaru (sam się przymierzam), czasem nie bierz folii z allegro od lacra coś tam bo po trzech czterech latach zaczynają się rozkładać i robią się jakieś tłuste.

A gdzie trzymałeś komiksy w tych foliach? Moje są OK, choć też chcę je wymienić. Z tym że tylko dlatego, że od czasu do czasu ktoś na forum pisze, że są lipne, acz sam jakoś tego nie zauważyłem. No i gość sprzedaje na różne formaty, a nie tylko zeszytówki.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline mr.castor

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 13, 2014, 06:09:35 pm »
Kurcze patrząc na linki od maksa to żeby zabezpieczyć swoje zeszytówki to trochę trzeba wydać. Z drugiej strony jakość kosztuje wiadomo.
Brał ktoś z allegro od  tego gościa http://allegro.pl/profesjonalne-koszulki-ochronne-na-komiksy-sklep-i3969432613.html 
z opisu wyglądają ok a i cena atrakcyjna

Offline maximumcarnage

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 13, 2014, 06:21:07 pm »

Brał ktoś z allegro od  tego gościa http://allegro.pl/profesjonalne-koszulki-ochronne-na-komiksy-sklep-i3969432613.html 
z opisu wyglądają ok a i cena atrakcyjna

Standardowe koszulki "acid free". Kupowałem kiedyś. W porządku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że potrzebne są jeszcze tekturki i wtedy nie jest już tak różowo jeśli chodzi o cenę.

Offline mr.castor

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 13, 2014, 08:02:53 pm »
Tak tylko że chyba w obu przypadkach tekturki są wskazane, czy ja coś mylę ?


Offline maximumcarnage

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 13, 2014, 08:19:30 pm »
Tak tylko że chyba w obu przypadkach tekturki są wskazane, czy ja coś mylę ?

Tak, tutaj będą potrzebne. Znalazłem 2 filmiki porównujące oba rodzaje koszulek ochronnych
http://www.youtube.com/watch?v=GWSog-48Nvs
http://www.youtube.com/watch?v=yFAWRHPahWs

Kiedyś jednak oglądałem filmiki z kolekcjami różnych osób z USA i na kilku z nich były tak grube i sztywne koszulki z mylaru, że nie trzeba było tekturek.

Przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz dla pro kolekcjonerów. Są to tzw. CGC slabs http://www.thecomicshop.net/products/cgc

Offline mr.castor

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 13, 2014, 09:04:40 pm »
Wielkie dzięki trochę mi to rozjaśniło sytuację. Ja chyba jednak przetestuję te z allegro ( dużo zeszytówek a mały budżet więc rozwiązanie doraźne )
za 3 lata napiszę jak się sprawują  :lol: . Z czasem pewnie wymienię na te lepsze ale to po trochu, bo wszystkie na raz to masakra dla portfela, a wiadomo najbliższe tygodnie będą ciekawe pod względem zakupów

Offline amsterdream

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 14, 2014, 06:09:52 am »
A gdzie trzymałeś komiksy w tych foliach?

Kupiłem na allegro komiksy, które podobno kilka lat były trzymane w tych foliach. Folie mocno straciły na przezroczystości i były jakieś dziwne w dotyku, jakby lekko tłustawe.

mr.castor jak nie mylar to zainwestuj chociaż w jakieś zwykłe polibagi free acid, folie z allegro to strata pieniędzy. Semici są dość sztywne więc tekturki są według mnie zbędne.


Zawsze w uwagach do zamówienia piszę, że oczekuję stanu idealnego i że zniszczone komiksy będę reklamował. Chyba działa to im na wyobraźnię.


Dobry tip na przyszłość.