trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 22, 2017, 11:18:36 am »
Skoro w folii to jakoś wątpię, by "walają się" było do końca zgodne z prawdą :wink:
Ech, Ty niewierny Tomaszu:



pewnie kukiemu skończyło się miejsce na półkach  :badgrin:
Troche miejsca jeszcze mam, ale jakos nie moge sie zmusic do tego przekladania i ukladania. Jak jest na cos miejsce bez tych cwiczen z przestawianiem, to stawiam na pólce, a jak nie to sie niestety "wala" ;-) Niestety to tylko jedna z fotek obrazujaca chaos w moim domu. W sumie niemalze wszedzie walaja sie stosy ksiązek i komiksow.


Offline arczi_ancymon

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #481 dnia: Październik 22, 2017, 11:38:33 am »
Dżizas, szacun :) U mnie też to powoli zaczyna wyglądać podobnie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #482 dnia: Październik 22, 2017, 11:56:41 am »
(...) w kontekscie wątku "Gdzie kupować komiksy" gdzie w milionie postów każdy mdleje na widok ubitego rożka.


Dlatego np. z mojej perspektywy tamten temat stracił jakąkolwiek użyteczność już dawno temu stając się kapkę żenującym (nie chodzi o sam problem, chodzi o skalę).
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #483 dnia: Październik 22, 2017, 12:40:39 pm »
Ja to w ogole nie wiem o co ta sprawa. Lucas po prostu pokazal kolejne, i w sumie dobrze znane, podejscie do przechowywania komiksow, i tyle. No moze troszeczke przegial z tymi podsmiechajkami w odniesieniu do podejscia lezacego na przeciwnym biegunie, ale komu na tym forum przeginki sie nie zdarzaja.

Jesli zas chodzi o podescie wyznawane przeze mnie, to pewnie jestem gdzies pośrodku, godzac zwasnione strony. Otoz, u mnie komiksy walaja sie po ziemi (i nie tylko), ale kazdy, nawet najmniejszy, w folii kolekcjonerskiej.
No i ładnie wyjaśnione. A no i niezły nieład na tej podłodze :P


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline ArcticMonkey

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #484 dnia: Październik 22, 2017, 02:18:12 pm »
Obawiam się, że to właśnie wilgoć, to samo dzieje mi się z komiksami w kredzie jak jadę sobie w góry, a tam chatka drewniana i wilgoć całkiem spora. Strony w komiksach (nawet z twardą oprawą) falują (większość jednak wracała do normy po czasie).
Może rzeczywiście jest to kwestia wilgoci, chociaż według mnie wskazania w granicach 50% nie powinny aż tak negatywnie wpływać na komiksy. Co ciekawe, mam na półkach sporo książek w różnych okładkach i z różnymi rodzajami papieru, ale nie zauważyłem jakichś większych odstępstw od normy.

Ale ból istnienia bo się komiksy odkształcają, albo krzywo stoją no to sorry, ale komentuję.
(...)
Ciekawe jakby to u was wyglądało, pedantyczne mądrale...
Nie wiem czy wiesz, ale ludzie są różni. Jedni dbają o swoje rzeczy, a drudzy mają centralnie gdzieś czy przedmiot będzie ładny czy nie - ważne żeby spełniał daną funkcję. Nie mam żadnego bólu istnienia, po prostu cieszy mnie jak biorę do ręki np. komiks i nie wygląda jakbym przed chwilą wyciągnął go psu z gardła. Może dla Ciebie nie ma to znaczenia, ale dla mnie niestety ma i powinieneś to uszanować, a nie wyjeżdżać z tekstami jak choćby te powyżej, które jedynie zaogniają dyskusję, nic do niej nie wnosząc.
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline LucasCorso

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #485 dnia: Październik 22, 2017, 02:55:20 pm »
To prawda. Ludzie sa różni. Ja zaś jestem jednym z tych, którzy mówią komuś w twarz gdy ich coś u nich śmieszy...
Mógłbym kpić za plecami, ale to nie mój styl.

Ok. Nic nowego nie wnioslem, wycofuę się do tyłu :wink:
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline adro

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 22, 2017, 03:19:12 pm »
po dluzszej przerwie wracam i kurcze widzac zdjecie Kukiego, zastanawiam sie, czy u mnie nie jest jeszcze gorzej. Komiksy mam juz prawie w calym mieszkaniu :razz: 
No nic jak polscy wydawcy beda dalej tak szalec, to bede musial wynajac jakis spory magazyn :biggrin:
Hmmm
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 22, 2017, 04:24:01 pm »
@ kuki... czyli miałem rację. wizualizowałem sobie gustowne stosiki, a nie "walanie się" :D

Ale zasmuciłeś mnie trochę tym zdjeciem. Bo to przyszłość, która niedługo mnie czeka, chyba, że zmusze się do wdrożenia planu selekcji tytułów do powiedzmy 1000 i nie przekraczania jej, tylko wymiany.  Z filmami mi się udało, ale z komiksami... mam wątpliwości.

Plus.. teraz się trochę cieszę ze zbieram od niedawna. :D

@ lucas  są jeszcze inne opcje, w tym kilka bardziej taktownych

Offline LucasCorso

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 22, 2017, 04:54:38 pm »
Dla mnie takt mieści sie w tej samej kategorii co poprawność polityczna - sztuczny twór, mający ukryć prawdę o człowieku za fasadą sztucznych gestów.
Nie używa się tu jednego, to po co się mamić pozorami drugiego.....
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 22, 2017, 05:29:16 pm »
Rozumiem, ze podczas rodzinnej kolacji, niesprowokowany i na oczach zdumionej gawiedzi mówisz wujkowi, że nieładnie pachnie mu z ust, a kuzynce, że ma zaskakująco małe piersi?
Musisz być duszą towarzystwa.   :badgrin:  albo nie jesteś tak wolny od konwenansów jak Ci się wydaje.


Offline LucasCorso

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 22, 2017, 06:38:11 pm »
O zapachu z ust mówię. Z troski o zdrowie wuja, bo to potencjalny objaw poważnej choroby.
Zaś (i tu wypowiedź wolna od konwenansów i pozornych przejawów symulowanego taktu) osoba interesująca się wielkością piersi kuzynki powinna chyba udać się po pomoc do seksuologa.


Mogę też powiedzieć Ci bez kozery, żebyś zwrócił się z reklamacja do nauczycieli podstawówki, bo ja piszę o tym, że nie czuję potrzeby być taktownym na tym podupadajacym moralnie forum (patrz niedawna, a oburzajaca dyskusja o propagandzie gejowskiej w Marvelu) a Ty czytasz ze swoją interpretacją rozumienia, że ja o rodzinnej kolacji...
Chapeau bas...
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 06:47:28 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Kris1982

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #491 dnia: Lipiec 18, 2018, 12:09:44 pm »
Mam w planie sporo pudeł z komiksami trzymać w większym przedpokoju w domu jednorodzinnym. Powiedzcie jak na komiksy działa ciepło i zimno bo akurat tam zdecydowanie jest to bardziej wyczuwalne niż w innej części domu ?

Offline misiokles

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #492 dnia: Lipiec 18, 2018, 12:19:07 pm »
"ekstremalne" temperatury działają na komiksy źle. Przy czym im większa wilgotność, tym większe falowanie kartek a im więcej słońca, tym szybsze zażółcenie papieru.

Offline Murazor

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #493 dnia: Lipiec 18, 2018, 12:29:36 pm »
O akurat padło takie pytanie. Najgorsza jest wilgoć, wczoraj w nocy zostawiłem Paper Girls 4 na parapecie, przy otwartym oknie. Efekt? Strony pofalowały, ta piękna gumowa okładka wygięła się (tak jakby chciała się zwinąć w rulon, ale grzbiet nie pozwalał), a gumowa folia zaczęła odchodzić na rogach (tak z pół cm) i też się zwinęła.

Nie wiem na ile to wadliwy egzemplarz (może akurat mniej jakiegoś kleju padło pod folie), ale nigdy z "normalnymi okładkami" mi się tak nie stało, zresztą leżały parę innych komiksów obok.

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #494 dnia: Lipiec 18, 2018, 12:45:53 pm »
Z folio na okładce pewnie będzie gorzej, ale samo falowanie kartek od wilgoci nie jest problemem. Jak będzie sucho wrócą do swojego kształtu. To można obserwować przy zmianach sezonu grzewczy / nie grzewczy.
Gorzej jeśli to pofalowanie spowodowane niedosuszeniem w druku. To raczej nie wróci do swojego kształtu.