trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 12, 2006, 08:38:59 pm »
U mnie komiksy leżą sobie po kilku półkach upchane, bez żadnch foli i zabezpieczeń ( no może poza tym, że wszystkie leżakują tam gdzie mój kot nie może się dostać ), najwyżej jak są za bardzo poupychane po półkach, to je inaczej układam.

Jest już tu wielu entuzjastów rolling eyes, a widzę, że Łamignat chce wylansować laughing.

Cytat: "Filon"
moje scierwo wala sie po całej chacie denerwujac mnie niemiłosiernie!!wywale w końcu to gówno i bedzie po ptokach.póki co z braku dywanu niech leży patałajstwo.

A z tego postu rozumiem, że szczątki doczesne Filona walają się po pokoju, bardzo go irytując.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline freshmaker

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2006, 09:10:35 pm »
a kto ma w kiblu kosz z komiksami?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

KRL

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2006, 09:24:23 pm »
A ty masz? Juz Cie lubię. Bez podtekstów...

Gilbaert

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 12, 2006, 09:26:19 pm »
u mnie jest tak że komiksy i książki leżą w łikendy na półkach, ale w ciągu tygodnia rosną mi góry z książek i komiksów w całym pokoju.
A w koszulkach trzymam tylko jakieś takie dziwne rzeczy typu Blankets, albo Bouncer...

Offline Czopek Piotrek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 12, 2006, 09:26:59 pm »
Cytat: "[robak
"]Czopek Piotrek: Laminujesz ? Kazda strone z osobna ?

Ja moje komiksy trzymam w foliach jeden na drugim, gdyz moj pokoik nie pozwala na zbytnie ich eskponowanie. Ale kiedy juz bede duzy i mial wlasne mieszkanko to bedzie tam cos takiego jak u Lamignata.


całość. co prawda nie da się później czytać, ale przynajmniej mam pewność, że pozostaną w dobrym stanie. No i mogę je trzymać, kiedy jestem pod prysznicem.

tak KRLu, jest to drogie, ale czego się nie robi dla komiksów

 :lol:


nie no na serio, to dbam o nie, nie rzucam gdzie popadnie i w sumie coraz ciężej z miejscem na nie. ale w foliach nie trzymam ;)

a w kiblu to ewentualnie aktualnie czytane na pralce leżą

Offline freshmaker

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 12, 2006, 09:32:55 pm »
mam plastikowy kosz w slawojce i jest w nim duzo lekkostrawnych komiksow. ostatnio jestem zmuszony zakrywac go pokrywka bo:
1) raz poszlo kolanko pod zlewem i kosz zapelnil sie woda
2) raz na imprezie ktos skorzystal z tego kosza niezgodnie z jego przeznaczeniem
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline empro

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 13, 2006, 08:35:29 am »
a ja nie mam gdzie trzymac moich skarbeńków,
na początku miałem w pokoju wszystko tak ustawione, że się idealnie mieściła cała kolekcja: zeszyciki w szyfladach poukładane seriami i rocznikami, a na półkach komiksy "z grzbietem" cobu ładnie wyglądało, również poukładane seriami, numerami i "autorami", w sumie bez żadnych folii czy ołowianych skrzynek, ale w nalezytym porządku i ładzie, co jakiś czas odkurzane :)
teraz niestety wkradł sie chaos, bo szuflady zapełnione i w sumie już nie patrzę gdzie co wkładam, wkładam tam, gdzie jest miejsce, a miejsca już i tak nie ma, półki, mimo dokupienia 2 sztuk już dawno się skończyły, komiksy zajęły juz nawet półkę z płytami (po co komu płyty) i chyba niebawem kolekcja kaset wideo i DVD przeniesie się też gdzie indziej...
a i tak już kolejne serie raczej stoją na podłodze niż gdzieś są upychane, wiec robi się tragedia, i powoli zaczyna wszystko walac po podłodze....
perspektywy są niby dobre, bo w sumie mogę się wyprowadzic i zamieszkac sobie spokojnie gdzie indziej ale czy tam uda mi się upchac wszystko jak należy a do tego zapewnic dodatkowe miejsce na przyszle komiksy ?? no, hobby powoli stało się dramatem :)

Offline redkac

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 13, 2006, 11:37:11 am »
ja mam wszystko na 4 półkach dosyć dużych z czego dwie półki są za szkłem i tam lezą te nawartościowsze rzeczy. ale ponieważ kupuję miesięcznie max 6 tytułów to za dużego problemu nie mam, najwyżej nowe połki pod sufitem dookoła pokoju zrobię :)
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Łamignat

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 13, 2006, 11:53:02 am »
stojak na komiksy w kiblu  :)

hehehehehe :lol:  , że też o tym nie pomyślałem, ja mam tam komiksy , owszem ale leżą zreguły na pralce, ale takie "cudeńko" muszę sobie zmajstrować  :lol:
Nie ma to jak regularne czytanie na "tronie"   :lol:

Offline empro

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 13, 2006, 11:59:46 am »
Cytat: "Łamignat"

Nie ma to jak regularne czytanie na "tronie"   :lol:


ja tam znoszę tylko mniej wymagające tytuły :)
i szybko zabieram, żeby mi wodą nie opryskało :)

btw. jak już o przechowywaniu mowa to może nie byłby offtop gdyby każdy pochwalił się też liczebnością swojej kolekcji ??

Offline redkac

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 13, 2006, 12:12:56 pm »
Cytat: "Łamignat"
Nie ma to jak regularne czytanie na "tronie"   :lol:

nie polecam, od tego się żylaków odbytu nabawisz  :lol:
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Łamignat

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 13, 2006, 12:38:46 pm »
Cytat: "redkac"
Cytat: "Łamignat"
Nie ma to jak regularne czytanie na "tronie"   :lol:

nie polecam, od tego się żylaków odbytu nabawisz  :lol:


dlatego poza komiksami zawsze Voltaren żel w kibelku leży   :lol:

a co do ochlapywania komiksów to to moje toaletowe cudeńko byłoby z daszkiem :)

Offline redevil

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 13, 2006, 06:26:07 pm »
ja teraz trzymam swoje w folii, kazdy z osobna, te z grzbietem na pólce, a te bez w kartonowych segregatorach, komiksów mam  tylko 225(pozbyłem się ok. 150 bo doszedłem do wniosku, że mi się nie podobają, gdy wróciłem do nich po kilku latach)-mam konkretny spis, a ostnio przez bite 2 tygodnie przeczytałem każdy jeden :D

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 13, 2006, 06:55:11 pm »
My nasze komiksy przechowujemy w segmencie, na półkach za szkłem. Przynajmniej te szklane drzwi w jakimś stopniu chronią przed kurzem. Niektóre trzymamy w foliach ochronnych.
Pożółknięte kartki mają swój urok – zawsze fajnie spojrzeć na taki komiks i stwierdzić: „ale on stary, a ja go mam” :) W końcu pierwsze wydanie  to pierwsze wydanie ;)
Natomiast nic mnie tak nie irytuje jak naderwana /nadgięta obwoluta.
Acha i nie pożyczamy komiksów, bo nie wiem w czyje ręce trafią.

Offline cadaver

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 21, 2006, 03:28:56 pm »
Hej!
Sprawa wygląda następująco - mam tak na oko ( bo ostatnio nie aktualizowałem listy ) około 800 komiksów, głownie zeszyty, bo jakoś nie mam przekonania do wydań zbiorczych :)  i Nastepujący kłopot - gdzie/w czym to trzymac. Na razie zalegają ułożone jeden na drugim, ale taka sytuacja nie odpowiada mi w ogóle. Oczywiście docelowo wszystkie będą , jak to się mówi "bagged and boarded", ale nie zmienia to faktu, ze wolałbym, aby kolekcja wygladała bardziej przejrzyście niż sterta papieru. Jak sobie radzicie z duża ilościa komiksów?  Jakieś tips and tricks? Dzięki ... :)