Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muaddib85

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 21, 2017, 06:25:38 am »
Obiecane zdjęcie półki:



Komiksów na niej mało, bo komiksy wolę trzymać w zamkniętym regale z ikei:


szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 21, 2017, 06:29:21 am »
Jak myslisz, jakie maksymalne moze byc obciążenie takich półek?

Offline muaddib85

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:41:40 am »
Zależy od ilości prętów i jakości półki. Ja nie dałem tylu prętów co w tym filmiku na yt. Mam tam 4 albo 5 prętów na całą półkę 1,8m. Jak widać mam wszystkie książki po jednej stronie, więc wszystkie są między dwoma prętami. póki co nic się nie wygina. Nie chcę zgadywać jaki to ma udźwig. Niestety takie rzeczy nie wyginają się nagle tylko z czasem. Jak zacznie się coś dziać to będę reagował/rozkładał ciężar.

szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpień 21, 2017, 09:14:21 am »
W moim poscie o półkach zle sie wyraziłem. To nie beda same półki tak jak w twoim przypadku, tylko regał. Mimo wszystko twoje informacje i zdjecia sa bardzo przydatne. Półki beda mialy wsparcie po bokach w postaci identycznej jak jej plecy. Półki beda oparte na bocznych ścianach ktore umieszcze wlasnie miedzy kazdymi półkami. Boczne ścianki nie beda przytwierdzone do bocznej czesci polek jak to ma miejsce w przypadku standardowych regałów wiec nie ma obawy ze cos sie zerwie pod wplywem cieżaru. Jedyną niewiadomą jest to czy półka wytrzyma cieżar komiksów. Mam wneke w mieszkaniu ktora ma 230 cm szerokosci i tam chce umiescic regal na komiksy. Półka bedzie lezala na 3 wsparciach. Dwa po boku i z tylu plecy. Mimo wczesniej podanych wymiarów materiałów nie jestem pewny/przekonany czy nie ugnie sie pod ciezarem komiksów. Dla przykładu WKKM, ktora posiadam ma ok 200 cm szerokosci. Nie mam pojecia ile to moze wazyc ale mysle ze ok, 200 kg. Stad moje pytanie do uzytkownikow czy taki regał bez dodatkowego wsparcia półki dodatkową przegródką wytrzyma taki cieżar

Offline Leyek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpień 23, 2017, 10:05:51 pm »
Stad moje pytanie do uzytkownikow czy taki regał bez dodatkowego wsparcia półki dodatkową przegródką wytrzyma taki cieżar


Bałbym się takiego rozwiązania. Mam regał taki standardowy biurowy z płyt chyba z BRW. Półki nie są przytwierdzone do bocznych ścianek tylko leżą na 2 bolcach z każdej strony. Regał długość 80 cm, wysokość półek ze 35 cm, upchane na maxa (myślę że na każdej półce leży ilościowo odpowiednik tak min. 3/4 120 tomów WKKM), grubość płyty co prawda połowa tego co planujesz czyli z 18mm, ale wygięte są znacznie Środkowa półka jest dodatkowo dla stabilności całego regału przybita z tyłu do tylnej dykty, tam jest trochę lepiej, ale jakieś ugięcie też jest. Twoja konstrukcja na pewno byłaby znacznie solidniejsza, ale 230 cm to jednak spory kawał półki. Myślę że jedna ścianka działowa (sam pewnie bym myślał nawet o dwóch) zwiększyła by bezpieczeństwo zbiorów diametralnie. Wizualnie wiadomo trochę zespułaby efekt, ale chyba komiksy ważniejsze. Ew. jak bez działówki to tył chyba lepiej dodatkowo wzmocnić prętami tak jak ma to muaddib85.

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpień 24, 2017, 07:07:38 am »
Dla przykładu WKKM, ktora posiadam ma ok 200 cm szerokosci. Nie mam pojecia ile to moze wazyc ale mysle ze ok, 200 kg.

No torchę przeszacowałeś chyba, bo to by oznacząło, ze kazdy tom wazy 1,5 kg ;)
Niemniej 230 cm bez wsparcia w środku to zdecydowanie długa półka, i o ile nie bedzie z czegoś naprawde grubego to będzie się wyginać na bank.

szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #441 dnia: Sierpień 24, 2017, 07:23:17 am »
No torchę przeszacowałeś chyba, bo to by oznacząło, ze kazdy tom wazy 1,5 kg :wink:
Niemniej 230 cm bez wsparcia w środku to zdecydowanie długa półka, i o ile nie bedzie z czegoś naprawde grubego to będzie się wyginać na bank.

faktycznie, chyba przeszacowałem. ale to jeszcze lepiej:) w takim razie obciazenie bedzie mniejsze od zakładanego wiec jest szansa ze moze cos z tego wyjdzie.
dzieki za zwrocenie uwagi

Offline Szekak

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #442 dnia: Sierpień 24, 2017, 10:36:18 am »
http://nonstopcomics.com/ochrona-komiksow/


Wymiana kartoników, wietrzenie komiksów... Daaaamn, to ja już wolę by się zniszczyły niż mają zawładnąć moim życiem.  :lol:

Offline Ryba2111

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #443 dnia: Sierpień 30, 2017, 01:38:21 pm »
Czy komiksy HC poukładane na sobie na przemian mogą ulec zniszczeniu? W moim przypadku są to pozycje w rozmiarze Andreasa czy Dredda od Lain.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpień 30, 2017, 03:46:02 pm »
Ile maksymalnie sztuk na sobie ma pozycja, która jest najniżej?

Offline Ryba2111

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpień 30, 2017, 06:46:06 pm »
Niedużo, 8 komiksów, ale nie wiem czy to nie jest groźne dla HCków :neutral:  Mimo takiej ilości trochę to już waży.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:25:23 am »
Jak ktoś chciałby tanio to w IKEA są promocje na regały Billy.
Półki wytrzymują spore ciężary ale z lekko widocznym wygięciem. Osobiście mogę polecić.

http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=billy

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:59:14 am »
Tak, mam chyba z 10 takich regałów, na ktorych trzymam komiksy, i jest ok. Co wiecej, ostatnio dokupilem wlasnie 1 taki bialy i chyba zmienili w nich material, bo wydaje sie, ze polki uginaja sie nieco mniej, o ile w ogole, niemniej z tym uginaniem to wychodzi dopiero na jaw po jakims czasie. A, i jeszcze warto walnąc sobie na gore nadstawke za 60 dych i jest 7-polkowa bajka albo, jak teraz widze, mozna w tej promocji tez kupic od razu regal 7-polkowy za te sama cene co 6-polkowy + nadstawka.

Offline LucasCorso

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:27:42 pm »
Z kronikarskiego obowiązku powiem, ze mają też przeceny na Liatorp. To tak gdyby ktoś chciał coś bardziej masywnego lub z drzwiczkami

Mam takie dwa od dwóch lat. Stoją te wielkie "bydlaki" od Screama i nic się nie wygina...

No, ale 99 złotych to to jednak nie jest, tylko ciut więcej...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Kielo

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:36:16 pm »
Jak ktoś chciałby tanio to w IKEA są promocje na regały Billy.
Półki wytrzymują spore ciężary ale z lekko widocznym wygięciem. Osobiście mogę polecić.

Jesli chodzi o regaly Billy i uginanie to osobiscie polecam kupienie dwoch 40 centymetrowych w miejsce jednego 80 centymetrowego. 40 centrymetrowe nie uginaja sie pod zadnym ciezarem.