trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 05, 2017, 01:02:16 pm »
Ja bym tam się cieszył tymi wolnymi miejscami :) W końcu czekają na kolejne komiksy z lubianych serii. I tak jak Szekak- ja również co czas jakiś muszę kombinować od nowa..

Offline AvengerGT

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 05, 2017, 04:32:16 pm »
Jakie macie sposoby/algorytmy na "planowanie" dalszych tomów na półkach?
Większych planów nie ma i wszystko układam na bieżąco. Miejsca na odpowiednich półkach już brak, ale mam ten komfort, że bez problemu łapię za jedną serię i zamieniam z drugą, tak by jakoś to pasowało. W zasadzie u mnie to już taki rytuał przy każdej otrzymanej przesyłce, że te 5-10min bawię się z niewielkim przekładaniem bo chcę mieć całą serię w jednym rzędzie "na już".

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 05, 2017, 04:50:31 pm »
Ja dostawiam - czy to półkę, czy regał. Jeśli nie ma miejsca w danym kącie pokoju (bo np. okno jest), to przerzucam komiksy na inną półkę i tam dostawiam.

Offline kas1

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 06, 2017, 06:52:38 pm »
Długo myślałem nad koncepcją i finalnie wyszło mi coś takiego. Na dole szuflady na mangi itp, następnie szafki na tytuły które nie zasługują na ekspozycję i półki. Nieregularne odstępy. Przesuwne fronty o różnych szerokościach pomagają ukryć lub odsłonić część kolekcji, także jak kompozycja wizualna się znudzi to można na szybko coś zmienić.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 06:58:28 pm wysłana przez kas1 »

Offline mappy

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:16:03 pm »
Ile cm do sufitu?
Ile miejsca na komiks? 35cm będzie?
W sumie ja bym wolał wszystko zakryte do pasa. Reszta odsłonięta.

Offline gobender

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:40:45 pm »
U mnie by sie chyba nie sprawdziło, bez zdecydowanego zróżnicowania wysokości półek. Np juz same Peanuts zajmuja spory rządek  a mam jeszcze dużo pozycji tej wysokości, więc sporo zmarnowanego miejsca. Ale ogólnie wygląda bardzo pro. Tez bym se tak porozstawiał na nowych półkach, zamiast po raz kolejny rozkminiać reorganizację z centymetrem ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:41:39 pm »
Fajne bo duże choć trochę za dużo ścianek działowych. No i szkoda że te przesłonki nie są przeźroczyste. Czekam na fotke z wypełnionymi komiksami.

Offline Szekak

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:46:35 pm »
Jeżeli o mnie chodzi to trzymanie komiksów tylko za szkłem/drzwiczkami itp. Niezniósłbym unoszącego się kurzu po wyciągnięciu komiksu. ;)

Offline kas1

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:47:36 pm »
Wysokość zabudowy ok.3,15m.  Półki spokojnie mieszczą format Scream (nie mam przy sobie metrówki i nie pamiętam). Być może trochę za dużo i dzisiaj zrobiłbym mniejsze ale zawsze jest możliwość układania w pionie. To też daje ciekawy efekt. Głębokość ok. 40cm więc spokojnie wchodzą dwa rzędy. Podstawa - odpowiedniej grubości płyta (dzisiaj zastanowiłbym się nad grubszą - niby nic się nie ugina ale ciężar który ma udźwignąć jest niebagatelny) i dobrej jakości zawiasy i prowadnice. Szczególnie prowadnice.

EDIT
gobender: Myślałem nad zróżnicowaniem wysokości półek ale cała konstrukcja straciła by swoją nośność. Teoretycznie można dorobić dzieląc część półek na pół ale efekt wizualny zostałby zaburzony. Fistaszki i tym podobne pozycje ustawiam w pionie, można też w pierwszym rzędzie

Bazyl: Co do ścianek działowych, a raczej pionów patrz akapit wyżej. Nie chciałem przezroczystych frontów. Widziałem  coś takiego i słabo to wygląda.

Szekak: Miałem tak wcześniej i doszedłem do dwóch wniosków: kurzu nie zatrzymasz, podstawowe zawiasy montowane do mebli są mało wytrzymałe ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 07:58:44 pm wysłana przez kas1 »

Offline Szekak

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:19:09 pm »
Ja mam regały z drzwiczkami przeszklonymi od jakichś 5 lat, może 6 i powiem jedno - różnica w kurzu jest PRZEOGROMNA. Naprawdę, tyle co się zbiera za drzwiczkami kurzu rok w normalnych warunkach zbiera się tydzień. Zawiasy działają jak pierwszego dnia, żadnych problemów. ;)

szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 19, 2017, 08:55:39 pm »
Jako ze skonczylo mi sie miejsce na komiksy i zastanawiam sie nad nowymi półkami ma pytanie do Was. Jakiej długości macie najdłuższą półkę bez żadnej podpórki, przedziałki? O jakiej grubości jest pólka? Z jakiego materialu? zazwyczaj grubość to 18mm. Myślę nad tym zeby zrobić półki o grubości 38mm (grubość blatu kuchennego). Tylko czy to bedzie ladnie wygladac z taką grubością? Jaki ciezar moze wytrzymac taka półka i przy jakiej dlugosci bez żadnej podpórki? Moze ktos cos ma takiego juz zrobione? Napiszę ze moja półka bedzie miala dlugosx 230 cm. Zastanawiam sie czy przy takiej dlugosci i o grubosci 38 mm gdy postawie na niej komiksy to sie ugnie? czy w ogóle wytrzyma cieżar no prawie 200 kg? Gdybym mial postawic ksiazki to bym sie nie wachał ale komiksy sa dużo cieższe stad moje pytanie. Jako wzmocnienie chcę zrobić plecy regału. Tylko nie beda to typowe plecy. Nie bede przybijal dla przykladu plyty pilsniowej jako jednej plyty na tyl. Chce wstawić miedzy kazde półki plecy tegoż regalu. Plecy regalu beda staly na półce ponizej rownoczesnie wspierajac kolejną półke. Plecy beda mialy grubosc 18mm. Nie wiem czy taka konstrukcja jest w stanie wytrzymac taki ciezar.
Mam nadzieje ze dosyc jasno napisalem o co mi chodzi. Jezeli ma ktos jakies doswiadczenie w tworzeniu mebli lub ma moze taki regał proszę o info.

Offline Funny

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 20, 2017, 11:53:07 am »
230 cm to we mnie bardzo długa półka. Niemal pewien jestem że nawet przy grubości blatu 38 mm a takiej długości półki, to będzie się ona wyginała. Nie wiem czy plecy w tym przypadku pomogą, bo komiksy swoje ważę a na taką długość wejdzie spore obciążenie.

Offline muaddib85

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 20, 2017, 12:44:31 pm »
Ja mam takie półki, o których piszesz. Grubość 3cm, długość 1,8m. Zamówiłem je u znajomego stolarza, który robił mi wcześniej z tego samego materiału blat do kuchni. Zrobił też nawierty w półkach. Co prawda mam je dopiero kilka miesięcy i nie są jeszcze zapełnione to wszystko wygląda i zachowuje się ok.
Półki montowałem wg tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=ZC3EBK2qI5g
Jedyna różnica była taka, że nie wkręcaliśmy tych prętów w półkę tylko uzupełnialiśmy lukę kotwą.
Jak wrócę do domu to mogę wrzucić zdjęcie jak to wygląda na ścianie.


szulig

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 20, 2017, 01:56:43 pm »
chetnie zobacze zdjecie polek

Offline arczi_ancymon

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 20, 2017, 02:49:06 pm »
kto by nie chciał, polki najpiękniejsze  :wink: