Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 197536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yaro444

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2003, 05:17:53 pm »
Ja ososbiście preferuję trzymać moją kolekcję w foliach - mowa oczywiście wyłacznie o komiksach amerykańskich (B5), bowiem tylko takie się w folijki mieszczą. Folie kupiłem w Belgii, nie pamiętam już za ile ale jakieś powalające sumy to z pewnością nie były......jeżeli zaś chodzi o inne, np. A4, to nic nie jest lepsze niż gęsto poustawiane pionowo na półeczce komiksy - nic tylko patrzeć i pękać z dumy  :D
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline ponury_jay

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2003, 07:33:24 pm »
Cytat: "grze.hu"
ponury: to ile masz tych koszulek ??? koszulki trzymasz w segregatorach???


200-300? Są dość tanie (100 sztuk za 4zł). Tm-semic'i trzymam po kilka w koszulce. Tylko najlepsze komiksy trzymam w segregatorze.
Czekam aż znowu zaczną wydawać jakiś "Poradnik Kuchenny z segregatorem grastis" to może będe miał w co pakować komisy :wink:
Bo nie widziałem nigdzie tanich segregatorów.

Cytat: "wielebny"
ja ostatno osiagnalm szczyt w poszukiwaniach dobrej metody przetrzymywania jednego antyku (dziadek kiedys w dojczlandzie kupil), zamowilem w tvshopie (wstyyyyd) jakis pjemnik prozniowy, zobaczymy jak bedzie, jezeli moj antyk sie utzryma to zaloze firme produkujaca prozniowe  sefragatory na wszelkie papierowe antyki ( w tym komiksy) :D


Najpierw przetestuj to ustrojstwo na jakimś mniej wartościowym komiksie.
Bo może ono spowoduje, że komiks stanie się chrupiący jak nigdy dotąd? :wink:

Offline An-Nah

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2003, 08:01:39 pm »
Ojej, aż mi wstyd... moja kolekcja po prostu na pułeczce sobie lezy... ale chyba trzeba będzie o jakichś foliach pomyśleć - stare "Rorki" są wyczytane dokładnie  :lol:
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Abito_Galou

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2003, 08:14:00 pm »
eeee tam panikujecie :)
komiks to komiks , jak troche zżłóknie i nabierze zapaszku to wtedy dopiero można go czytać i napawać sie dumą: patrzcie! mam stare komiksy ! taki ze mnie  p.. kolekcjoner! hah!
Ale fakt faktem ,że najstarsze komiksy (Tytusy i Asterixy) trzymam osobno dla bezpieczeństwa - Asterixy ze względu na ich format na półce ,a tytusy (są wśród nich te z pierwszych wydań jeszcze z 70' i 80' lat bodajże - zabytki po bracie) w osobnej teczce. Reszta sie poniewera w kartonie gdzie od czasu do czasu robie porządek (a i tak sie juz wysypują na wierzch ,tak,że Produkty musze trzymac osobno :? ).
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Macias

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2003, 11:42:25 pm »
trzymam normalnie w rzedach na polkach szafki.wyglada to cudnie,choc niedlugo trzeba bedzie zaczac trzecia polke.he, wywale czesc ksiazek i wtrynie komisky....:)

Offline fjtk

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2003, 09:12:55 am »
Ja też trzymam normalnie na półkach w rzędzie. Chyba bym zwariował gdybym za każdym razem gdy chce przeczytać komiks miał go wyciągać z folii czy czegoś innego. Nie jestem typem kolekcjonera- jak mi się coś znudzi to często sprzedaje, wymianiam albo daje komuś.
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

SAD

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2003, 11:11:30 am »
Ja swoje B5 trzymam w szafce powstawiane pionowo do kartonów od sześciopaków mleka (nie wszystkie kartony mają odpowiedni format, ale niektóre pasują idealnie). Kiedyś trzymałem pionowo bez kartonów, ale mi się przewracały i gięły. Potem w stosach, ale ciężko było wyjąć coś ze spodu, a poza tym strona ze szwem jest grubsza, i przy większym stosie te z wierzchu się zsuwały (a jak oparłem o ścianę, to lewa strona zawijała się w górę). Obecna metoda na razie mnie satysfakcjonuje.

Offline Macias

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2003, 01:46:36 pm »
ja tam nawet strasznych syfow nie wywalam- w koncu tez mialemmprzy nich ubaw. tyle ze leza odlogiem, odserparowane od innych komixow:)

Offline dnaoro

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2003, 06:47:01 pm »
nowe leza na polkach. podobnie stare w duzych formatach.
tm semici trzymam niestety w kartonach. kartony leza na podlodze. nie da sie anweet przejsc - tyle tego. ja nie mam sposobu na to. przeraza mnie mysl, ze bede musial harowac jak wół zawijajac wszystkie po kolei w koszulki. no bo jeszcze mi nie starczy segregatorow lub koszulek...
a trzeba przyznac, ze lubie "mieć" nie wystarczy mi przeczytac...

Offline grze.hu

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2003, 12:37:35 pm »
czy ktos zmajstrowal sobie segregator wedlug opisu z Tm semic   ???????????????????????????????????????????????
(miesci sie 12 komiksow ?)
ralala

Offline KoM@R

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2003, 05:59:40 pm »
Cytat: "grze.hu"
czy ktos zmajstrowal sobie segregator wedlug opisu z Tm semic   ???????????????????????????????????????????????
(miesci sie 12 komiksow ?)

jestem dobry z technik (i skromny)i..jakby mi ktos przesłał jak to zrobić -to podejme wezwanie :D   :D  :D
mmmm....

Offline Kurczaczek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2003, 06:36:28 pm »
Hmmm- ja trzymam swoje komiksy zalaminowane- jedno czytanie i starczy. Komiksy sa po to, zeby je miec, a nie ogladac!!!

OCZYWIŚCIE ZARTOWAŁEM
...

Offline Perfect Strangler

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2003, 02:46:03 am »
Cytat: "SAD"
Potem w stosach, ale ciężko było wyjąć coś ze spodu, a poza tym strona ze szwem jest grubsza, i przy większym stosie te z wierzchu się zsuwały

Wystarczy układać co drugi komiks do góry nogami lub odwrócony przednią okładką w dół  - tak żeby połowa brzegów ze szwem była po jednej stronie, połowa po drugiej, wtedy stos jest równiutki...

(Mam nadzieję, że zdołałem przekazać w słowach, o co mi chodzi? :) )
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Perfect Strangler

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2003, 02:49:03 am »
Cytat: "grze.hu"
czy ktos zmajstrowal sobie segregator wedlug opisu z Tm semic   ???????????????????????????????????????????????
(miesci sie 12 komiksow ?)

Widziałem kiedyś coś takiego - wyglądało nawet sensownie... Ale przydałaby się raczej wersja na 120 komiksów :)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline grze.hu

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2003, 12:18:42 pm »
Perfekt: ja wole na 12 (rocznikami), pytanie: komiksy byly w nim scisniete, walaly sie , czy "elegancko" staly na bacznosc?
ralala