Autor Wątek: Co ostatnio oglądaliście?  (Przeczytany 270278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2005, 09:33:30 am »
Cytuj
a poza tym motorhead to nie heavy metal \m/

no wiadomo, ale w stylistyke juz niemalze trafia. lemmy w tych skorach + wodka i motocykle  :lol: a to ze hellraiser3 to kupa, to juz inna sprawa.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Last Viking

  • Gość
Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2005, 12:52:48 pm »
Jeśli chodzi o muzę do horrorów to preferuję klasyczną. :D

Ostatnio widziałem BLADE 3 - nie polecam. :cry:

Offline Jimmy

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2005, 08:58:31 am »
Starałem się żeby nie było SPOILERÓW, ale proszę uważać ;)

"Hide and Seek" (Siła strachu) - thriller o psychozie który udaje horror z metafizycznymi tropami i fałszywymi śladami. Jedyny naprawdę dobry moment to kiedy okazuje się "o co chodzi naprawdę" - rzeczywiście pomysł dobry, wali po głowie, ja dałem się zaskoczyć. Poza tym w środkowej części filmu jest kilka trzymających w napięciu momentów - no ale o to nietrudno kiedy bohaterem jest chodzące po ciemnym domu dziecko ;)  Reszta to schematyzm (m.in. fałszywe tropy w postaci kilku dziwnych mieszkańców maisteczka, finałowa walka kobiety ze "złem" i jako taki happy end) i marnujący się w takim przeciętniactwie De Niro. Film duszny, ciężki, raczej denerwujący i odrażający (ze względu na tematykę) niż straszący...

Offline Szatanista

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2005, 06:10:19 am »
ja 9 wrota oglądnałem, potem chciało mi sie po kolei wszystkie części piątku 13-tego, filmy znane i nietrzeba ich chyba nikomu przedstawiać
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2005, 08:05:15 am »
Mam 4 nowe horrory, na razie jednak zobaczyłem 1 i drugi nie cały.
"Wyznawcy szatana" (1989) to jeden z najbardziej beznadziejnych filmów grozy. Jeżeli podejdziemy do tej produkcji jak do horroru to wyłączymy to przedstawienie już po 10 minutach. Jeżeli jednak lubimy czarny humor (zakładam, że to był cel twórców) to można wytrzymać do końca. Jedyny plus to jedna z piosenek. Reszta to tandeta. 1.5/10 w kategorii horror.

Drugi to "Apartament zbrodni" (1994), ale obejrzałem dopiero 60 minut. Chyba będzie przeciętny, ale może jeszcze zaskoczyć.  :)

Dzisiaj, o godzinie 8:13:45 czasu Warszawskiego (czy jakiegoś tam), nadszedł, po 7 latach nieobecności mój ukochany film, "Dom przy cmentarzu". Już jestem po seansie. Oglądało się tak dobrze jak kiedyś, albo nawet lepiej. Szkoda tylko, że to wersja 82 i pół minutowa.  :?

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2005, 06:06:18 pm »
No to obejrzałem "Apartament zbrodni".
Jest to amerykańska produkcja, nieco stylizowana na giallo, chociaż niezbyt fortunnie. Historia jest ciekawa, tylko trochę niewiarygodna. Mamy tu jakąś tablicę przez którą główna bohaterka komunikuje się z duchami, które na dodatek się materializują i mordują (tzn. jeden z nich) jej koleżankę. Ona jest jedynym świadkiem, a na dodatek nikt, nawet mąż jej nie wierzy. Dalej już nie napiszę co się działo, ponieważ nie chcę komuś psuć seansu. Jest to nawet dosyć straszne. Efektów specjalnych nie ma wogóle. Wszystko było by ogólnie dobrze, jakby nie takie dziwne wrażenie, że ten film niczym praktycznie się nie wyróżnia. Jest niby poprawny, ale nie ma w sobie niczego wyjątkowego. Zakończenie jest bardzo dziwne.

OCENY:
aktorstwo- 7/10
muzyka- 6/10
zdjęcia- 5/10
FX- 1/10
charakteryzacja/ lokacje- 5/10
reżyseria- 5/10
scenariusz i dialogi- 7/10
atmosfera- 7/10
napięcie- 7/10
poziom realizacji- 6/10

Dystrybucja: Columbia/ Tristar

Ogólnie: 5.5/10 w kategorii HORROR

Polecam tylko mniej wymagającym widzom. Wielbiciele gore- omijajcie go szerokim łukiem.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2005, 06:26:33 pm »
Obejrzałem też dzisiaj film, na który mnie namówiono. Była to nowa wersja "TEKSAŃSKIEJ MASAKRY PIŁĄ ŁAŃCUCHOWĄ" (2003).

Od razu napiszę, że nie wiem po co zrobiono remake tego filmu. Pierwowzór z 1974 roku zdecydowanie mi się nie podobał. Tutaj mamy podobną historię rodem z wielu innych slasherów. Grupa młodych i wspaniałych nastolatków jedzie sobie na wycieczkę. Nagle zdarzają się różne dziwne incydenty i morderca rozpoczyna polowanie. Jednym słowem nic nowego i żeby jeszcze w jakimś stylu. Muzyką ten film dorównuje "Smakoszowi 2" (czyli kompletne dno) . Atmosfery nie ma żadnej, a efektów niewiele, choć zresztą też nie są aż tak niezbędne. Aktorzy się nie popisali. Dialogi byłyby dobre, jakby nie ciągłe sentencje: "k...., o k...... j k........". Ogólnie mówiąc to jest bajka dla osób które niczego nie oczekują od filmu. W zasadzie wszystko jest przewidywalne i jasne. Niejasne jest tylko dlaczego nakręcono ten film. Do plusów można zaliczyć dźwięk, montaż, czyli rzeczy, które zawsze stoją na dobrym poziomie w produkcjach za kilka czy kilkanaście milionów dolarów. Byleby tylko przyniosły chociaż kilkadziesiąt milionów zysków.

oceny:
aktorstwo- 3/10
muzyka- 1/10
zdjęcia- 3/10
FX- 3/10
charakteryzacja/ lokacje- 5/10
reżyseria- 1/10
scenariusz i dialogi- 2/10
atmosfera- 2/10
napięcie- 2/10
poziom realizacji- 7/10

OGÓLNIE: 3/10 w kategorii HORROR

ps: wiem, że wielu z Was lubi ten film i jego pierwowzór jeszcze bardziej, ale dla mnie to jest kolejny przykład na pieniądze wyrzucone w błoto. Kto będzie pamiętał ten film za 5 lat, kiedy pojawią się pewnie kolejne "wielkie" hity z Ameryki? Odpowiedzcie sobie sami.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2005, 10:00:08 am »
"bordello of blood", z serii tales from the crypt. straszna kiszka, nijak sie ma do "demonknight", ktory byla calkiem calkiem jak na opowiesci. tutaj malo gore, malo smieszne i malo golych pan - a w koncu to wampirzy burdel. szkoda :(
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2005, 03:37:16 pm »
Cytat: "śmigło"
"bordello of blood", z serii tales from the crypt. straszna kiszka, nijak sie ma do "demonknight", ktory byla calkiem calkiem jak na opowiesci. tutaj malo gore, malo smieszne i malo golych pan - a w koncu to wampirzy burdel. szkoda :(


"ORGIA KRWI", o ile dobrze rozumię? Właśnie sobie nagrałem kilka dni temu, ale następnego dnia zamiast tego ujrzałem jakiś melodramat, chyba pod tytułem "Restauracja". A dobrze ustawiłem magnetowid. Hm... :?: Ale jak był do niczego to dobrze. Przynajmniej nic nie straciłem.

"DEMONKNIGHT" bardzo mi się podobał. Widziałem jakiś rok temu. Trochę stylowo nie taki jak lubię, ale ok.

Ogólnie "Opowieści z Krypty" są dobre, ale nie jakieś tam doskonałe.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Bajarka

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2005, 12:07:29 pm »
:] Queen Of The Damned...ale moim zdaniem nie jest wogóle przerazajacy, wiec nie nazwała bym tego Horrorem. Z reszta ostatnio jakos trudno jest trafic na dobry horror bo ciagle tworza jakis kicz np: "Żądza krwi" i postacie i fabula do bólu beznadziejne, az szkoda kasy na wypożyczalnie< i prąd>
:]
..alfą i omegą zapatrzoną w swoje  ego...
posłuchaj tego bo to z życia codziennego...
:evil:

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2005, 07:34:46 pm »
Obejrzałem dzisiaj po raz pierwszy dwie pierwsze części "Guinea Pig". Strasznie się przy tym wynudziłem. Jednak teraz nie będę się wgłębiać w szczegóły, bo jestem po bardzo ciężkim i męczących dniu.

Teraz idę spać  8) , a jak będę w stanie względnej używalności to coś napiszę.

FrEuDsTeIn
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2005, 07:49:41 am »
No więc...

Część pierwsza jest okropnie nudna. Jedyne pozytywne rzeczy, które w niej odkryłem to w kilku scenach ruch kamery (kiedy się kręci jak obracają w kółko tę kobietę) i dosyć dobre efekty specjalne.

Reszta do niczego.

Oceny:
FX- 7/10
zdjęcia- 4/10
Reszta: 1/10...

Czyli ogólnie 2/10

Najgorsze jest to, że nawet mnie to nie zaszokowało, tylko zamykały mi się oczy. Ktoś tam napisał na Horror...., że to jest bardzo realistyczne. Rzeczywiście, sposób montażu jest "bardzo realistyczny". Powinni raczej brać przykład z "Cannibal Holocaust", wtedy...

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2005, 08:12:45 am »
Druga część...

... jest na pewno lepsza, chociaż też momentami nudna. Efekty specjalne na najwyższym poziomie, ale znowu nie czułem się zaskoczony. Realizm też lepszy, ale do doskonałości jeszcze daleko.

Oceny:
FX- 10/10
Zdjęcia- 2/10

Co tu w zasadzie oceniać  :lol:

4/10 i już

Nie wiem kto po obejrzeniu tego filmu chciałby do niego wracać. Nie wyrzucę go ze swojej kolekcji, ale dużo czasu minie zanim znowu go zobaczę.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Tosiek

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2005, 03:30:29 pm »
Klątwa - kiepski film, a w niektórych momentach NAWET śmieszny bądź nudny. Kiepski film.

Ale co tam, ale się wciałem w rozmowe  :roll:

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 09, 2005, 05:51:52 pm »
Obejrzałem "Ostatnią Orgię Gestapo" (1976) Cesara Canevari'ego. Horror (!?!?! :?: ) należy do nurtu nazi exploitation. Odznacza się specyficzną tematyką i dziwną historią. Jednak, czy to jest wogóle film grozy?

Moim zdaniem to jest mroczny dramat erotyczny. Scen gore jest bardzo mało. Kiedy już się pojawiają, to są bardzo przeciętne. Za to dużo jest scen erotycznych. Scenariusz ciekawy, jednak dialogów nie mogę w miarę obiektywnie ocenić, gdyż nie wszystko zrozumiałem. Przy jego oglądaniu prawie się wzruszyłem (naprawdę  :D ), zamiast się bać. Muzyka piękna, ale z czym do horroru? Powiem tak: twórcy zmarnowali kawał niezłego scenariusza. Jakby od razu poszli za ciosem, czyli nakręcili dramat, to byłoby co oglądać. A tak? Wiadomo, że osoby nie zainteresowane horrorem nawet nie wiedzą i nie chcą wiedzieć o istnieniu czegoś takiego, a fani gore nie będą zadowoleni z takiego filmu. Aktorzy zagrali ogólnie dobrze, a atmosfera, no właśnie, dramatyczna.

NAJLEPSZA SCENA MOIM ZDANIEM: Kiedy dziewczyna stoi przy ruinach i nagle widzi przedmiot (instrument- zapomniałem jak się nazywa). Rozlega się muzyka i akcja przechodzi o 5 lat wcześniej. Widzimy żólnierza niemieckiego grającego na tym instrumencie oraz obóz koncentracyjny. I jeszcze jedna jest dobra, ale nie będę o niej nic pisać.

A propo obozu. Oprócz tej sceny ten cały obóz jakoś dziwnie wyglądał. Od razu widać, że film powstał za dosłownie kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Nie umiem go nikomu polecić. Ten film zostanie (został) zapomniany i wątpie żeby Ktoś uważał go za swój ulubiony.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".