Autor Wątek: Co ostatnio oglądaliście?  (Przeczytany 270280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 14, 2005, 10:21:17 am »
ogladalem raz ten film
ale bylem pijany i niewiele pamietam
zapamietalem tylko ze wydawalo mi sie ze film jakos tak sie "szybko skonczyl" i raczej srednio mi sie podobal

a,i glowny aktor,scott bacula czy cos takiego,zawsze strasznie mnie wkurzal

ogolnie lipa,do hellraisera ani candymana nie ma nawet startu
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 14, 2005, 10:29:23 am »
no bacula jest zjebczony na maxa. nadaje sie tylko do seriali. i fakt - ze do hellraisera i candymana to daleko.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 14, 2005, 10:51:23 am »
Obejrzałem "Nie patrz w dół" (1998) wyprodukowany przy współ udziale telewizji Hallmark  :) . Przyznam się, że mam lęk wysokości i film zrobił na mnie spore wrażenie. Momentami jest naprawdę straszny choć to tak naprawdę nie jest horror. Powiedzmy, że thriller psychologiczny. W pewnym momencie fabuła może się wydać trochę przewidywalna, ale bardzo mi się podobał ten film. Ogólnie 8/10, choć dla wielbicieli tylko  i wyłącznie "czystych" horrorów może się wydać zbyt "cukierkowate". Z kolei osoby nie lubiące krwawych scen powinny być raczej zadowolone.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 14, 2005, 12:14:19 pm »
Cytat: "śmigło"
no bacula jest zjebczony na maxa. nadaje sie tylko do seriali. i fakt - ze do hellraisera i candymana to daleko.


Do Hellraisera to się zgadzam,ale że do Candymana?
Przeca sam Candyman to nędza na maksa...

Offline Clayman_

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 14, 2005, 12:19:15 pm »
no ale jednak ta nedza i tak jest duzo lepsza niz lord of illusion
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Baldwin

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 14, 2005, 12:22:10 pm »
Akurat tego nie oglądałem więc pozostaje mi uwierzyć Wam na słowo.
Co niniejszym czynię :)

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 14, 2005, 12:42:54 pm »
Cytat: "Baldwin"

Przeca sam Candyman to nędza na maksa...


Może to nie na temat, ale dlaczego tak uważasz?

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 14, 2005, 12:55:34 pm »
Cytat: "Freudstein"

Może to nie na temat, ale dlaczego tak uważasz?


Po pierwsze - film jest po prostu nudny.Akcja wlecze się jak psu wiadomo co po zjedzeniu wiadomo czego.Zasnąc idzie, szczególnie podczas pierwszej połówki tego "dzieła".
Po drugie - aktorzy.Ten kolo co gra tego mrocznego Candymana zachowuje się tak jak by mu ktoś kij od szczotki wsadził tu i ówdzie.
No a poza tym do łez mnie rozbawiał motw haka, hehe, mógł jeszcze koszulke w paski założyć, przesłonić se oko prezepaską i papuge na ramieniu postawić.Wtedy by lepiej wyglądał.
Pomijam poziom efektów i w ogóle sens całego filmu, który ,nawet jak na horror, był...no własnie go nie było.

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 14, 2005, 01:04:12 pm »
Cytat: "Baldwin"

Po pierwsze - film jest po prostu nudny.Akcja wlecze się jak psu wiadomo co po zjedzeniu wiadomo czego.Zasnąc idzie, szczególnie podczas pierwszej połówki tego "dzieła".
Po drugie - aktorzy.Ten kolo co gra tego mrocznego Candymana zachowuje się tak jak by mu ktoś kij od szczotki wsadził tu i ówdzie.
No a poza tym do łez mnie rozbawiał motw haka, hehe, mógł jeszcze koszulke w paski założyć, przesłonić se oko prezepaską i papuge na ramieniu postawić.Wtedy by lepiej wyglądał.
Pomijam poziom efektów i w ogóle sens całego filmu, który ,nawet jak na horror, był...no własnie go nie było.


Efekty? Uważam, że były dosyć dobre. Sens? W horrorze się sensu doszukujesz. Obejrzyj sobie film obyczajowy o tym jak to Małgosia zdradziła Miguela, bo kocha biedaka Alvara- to rzeczywiście jest sensowne.
A na przykład 'THE BEYOND"? Nie ma sensu, a jest wspaniały. Wiele horrorów nie ma sensu a mimo to są świetne. A gore? Jaki ma sens? A i tak niektórzy je lubią i mają to gdzieś.
Resztę twoich argumentów to już rozumiem (jako twoja opinia) chociaż się z nimi nie zgadzam.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 14, 2005, 01:23:50 pm »
Cytat: "Freudstein"


Efekty? Uważam, że były dosyć dobre. Sens? W horrorze się sensu doszukujesz. Obejrzyj sobie film obyczajowy o tym jak to Małgosia zdradziła Miguela, bo kocha biedaka Alvara- to rzeczywiście jest sensowne.
A na przykład 'THE BEYOND"? Nie ma sensu, a jest wspaniały. Wiele horrorów nie ma sensu a mimo to są świetne. A gore? Jaki ma sens? A i tak niektórzy je lubią i mają to gdzieś.


Wiesz Freudstein, dziwnie brzmi ta wypowiedz na temat sensu w przypadku osoby, która pisząc o horrorach pisała juz o "braku logiki" lub "Historia jest ciekawa, tylko trochę niewiarygodna"...Niby w horrorze sensu doszukiwać się nie powinno,ale jednak chyba każdy szuka jakiegoś sensownego i logicznego punktu zaczepienia w tego typu filmach.Tym bardziej jak ktoś chciałby się na takim filmie choć raz przestraszyć.
W Candymanie rozbrajała mnie już sama idea wywoływania ducha sprzed lusterka...
Napisał bym wiecej,ale to nie jest temat w którym powinniśmy gadać o takich sprawach i czynić darkspherowi OffTop na forum.Kończę więc tę kwestię.

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 14, 2005, 01:58:15 pm »
CYTAT: "Wiesz Freudstein, dziwnie brzmi ta wypowiedz na temat sensu w przypadku osoby, która pisząc o horrorach pisała juz o "braku logiki" lub "Historia jest ciekawa, tylko trochę niewiarygodna""...

To zacytuj i przytocz konkretne przykłady kiedy tak napisałem. Nie chce mi się czytać wszystkich swoich postów. Czekam, bo nie wiem do czego się dokładnie ustosunkować.

ACHA, NAPISZ TE CYTATY W TEMACIE "MY OCENIAMY JEGO OCENĘ" czy jakoś tam.

Przepraszam za OFF TOP. :D

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 14, 2005, 08:01:07 pm »
Obejrzałem dzisiaj "EMANUELLE AND THE LAST CANNIBALS" ("Emanuelle i ostatni kanibale") z 1977 roku autorstwa Joe'a D'Amato.

Fabuła jest lekka i nieskomplikowana. Wszyscy to znamy z innych filmów mondo, choć tutaj jest wyjątkowa lekkość. To nie jest wada, zwłaszcza gdy możemy podziwiać piękno aktorek, które na szczęscie zagrały w tym filmie. Ta najważniejsza przypomina trochę MIRIAM ( :lol: ), ale na szczęście jest prawdziwą kobietą. Mamy tu więc wiele "rozbieranych" scen, przyzwoitą dawkę gore i do tego dobrze wykonaną (oprócz jednej sceny). Do tego całkiem przyjemna muzyczka, choć zabrakło akcentów typowo horrorowych. Zdjęcia  prezentowały się różnie. Nie raz kamera dziwnie wędrowała, a czasem było super. Nie wiem dlaczego, ale chyba w większości filmów o kanibalach jest scena, gdzie jakiś mężczyzna traci swoją ważną część ciała  :roll: . Tu także. Może takie są zwyczaje kanibali, ale mogliby być bardziej oryginalni. Niestety "Emanuelle..." jest produkcją całkowicie pozbawioną napięcia, a całość jest trochę naciągana. Zakończenie niczego sobie, nawet trochę oryginalne.

Ogólnie fajnie się to oglądało z wiadomych względów  :roll:. Myslę, że 6/10 będzie odpowiednią oceną. Film raczej dla męskiej części widowni  :)  i wielbicieli kina (sex)exploitation/ mondo.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 14, 2005, 11:16:14 pm »
Wybacz Freud, ale nie chce mi się ciągnąc tak beznadziejnego tematu jaki my poruszyliśmy i wykszukiwać postów w których pisałeś wspomniane przeze mnie rzeczy

A przechodząc do rzeczy.Jestem po kolejnym spośród chyba 70 "dzieł" popełnionych przez Jesusa Franco, filmie noszącym dumny tytuł Blue Rita.
Film arcytypowy dla  tego reżysera, czyli okrutny kicz, trochę gołych panienek (brzydule 0 to także jest w jego obrazach standardem), jakis trudno uchwytny sens, ops, Freud, nie oburzaj się tylko...
Powiem Wam,że uwziąłem się,ze znajdę jakiś dobry film w reżyserii pana Franco,ale pomimo ogladniecia ok 25 nadal muszę kontynuowac poszukiwania....

Offline Błendny Komboj

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2005, 12:51:17 am »
Franco popełnił już chyba ponad 300 dzieł, a nie 70. Grafoman jedyny w swoim rodzaju. Naprawdę zmęczyłeś 25 jego filmów. Jeżeli tak to ło Jezusie  :shock:
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2005, 10:54:58 am »
jest jedenm film, ktory wybija sie ponad inne filmy franco - cos tam o kubie rozpruwaaczu. ogolnie kompletna nedza, ale na tle kolejnego obozu dla kobiet jest niczym perla w gownie.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

 

anything