Autor Wątek: Co ostatnio oglądaliście?  (Przeczytany 270281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline śmigło

Co ostatnio oglądaliście?
« dnia: Marzec 12, 2005, 11:10:56 am »
Temat na wzor tego z forum filmu. pozwolilem sobie zalozyc i przykleic, aby nie bylo potrzeby zakladania odrebnego tematu dla kazdego horroru. wpisujcie tu horrory/i nie tylko, ktore zdarzylo wam sie obejrzec ostatnimi czasy. bylo by milo, gdyby obok tytulu pojawil sie takze rezyser, i krotka recenzja - ewentualnie jakiego typu to horror (gore/slasher/ghost story..) i czy warto go obejrzec, czy raczej nie zawracac sobie glowy.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2005, 11:21:06 am »
"dracula:ascension"(rez. patrick lussier) - podobno kontynuacja "dracula 2000" (to juz powinno byc wystarczajacym powodem, by tego filmu nie ogladac). film tak bardzo kiepski, tandetny, wtorny, ze jest chyba jednym z najgorszych horrorow jakie w zyciu obejrzalem. nudny, absolutnie nie straszny, wtorny i w zasadzie bez fabuly. gra aktorska na poziomie reszty - zdziwil mnie natomiast epizodyczny udzial roya scheidera("francuski lacznik") w tym gniocie. jest tez craig sheffer - ktory wypada tu wrecz zenujaco. efekty specjalne gorsze niz w serialach typu "buffy" i nawet ich fanom, ten film by chyba nie przypadl do gustu.
unikac jak ognia - strata 90minut zycia.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2005, 04:48:54 pm »
"my little eye" (rez, marc evans) - krotko fabula - 5 osob zgarnietych do internetowego reality show przez tajemnicza firme. i tyle. film nudny jak flaki, zero napiecia, obraca sie nieudolnie w konwencji snuff, ale do "red room" badz "muzane" brakuje lat swietlnych. ani to straszne, ani nie trzyma w napieciu, ani nie ma drastycznych scen (no moze z dwie sie znajda, ale niczym nie zaskakuja), extremalnej przemocy. wykonanie i krwawe efekty (a raczej ich brak...)slabe, w zasadzie do plusow bym zaliczyl tylko niektore efekty dzwiekowe. strata czasu.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Gashu

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2005, 05:49:53 pm »
Cytat: "śmigło"
"dracula:ascension"(rez. patrick lussier) - podobno kontynuacja "dracula 2000"


Czy kontynuacją "Draculi 2000" nie jest "Dracula 3000" ?  :lol:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline greah

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2005, 07:45:36 pm »
Dead and Breakfast - zaczyna się jak rasowy teens slasher aby po ok 15 minutach przerodzić się w dobre gore z masą krwi, niewielką ilością flaków, niezbyt wyszukanymi metodami zabijania i maaaasą czarnego humoru. mamy tutaj tańczące zobie, rapującego zombie-kowboja, ślizganie się na krwi, prześmiewcze nawiązanie do The Burning i hołd dla Evil Dead w postaci wkomponowanego w scenografię plakatu z pierwszej części  (widać go kiedy szeryf wyjmuje piłę mechaniczną :badgrin:)

Pet Semetary - chyba nie muszę streszczać co i jak. klasyka grozy Kinga, trochę krwi, trochę "dodatków"...a i tak jest to bardziej dramat niż horror

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2005, 11:27:47 am »
Cytuj
Czy kontynuacją "Draculi 2000" nie jest "Dracula 3000" ?

tego nie wiem. wiem natomiast,  ze dracula:ascension ma przed tytulem : wes cravens's bla bla... chociaz to nie on rezyseruje.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2005, 11:45:44 am »
Jeśli można to chciałbym krótko się wypowiedzieć na temat "MY LITTLE EYE". Film średni i przereklamowany. Trochę straszny momentami, ale aktorstwo na beznadziejmym poziomie. Widziałem go pół roku temu na DVD. Rozbawił mnie pewien dodatek (sceny erotyczne). Każda z tych sześciu scen była taka sama tylko w innym pomieszczeniu.  :?: 6/10

Ostatnio (wczoraj) widziałem "Jak wykończyć panią T?". (1999). Może to nie jest horror w pełnym wydaniu, lecz czarna komedia. Naprawdę, film dosyć oryginalny. Nie zabrakło scen śmiesznych, czasami z dreszczykiem. Aktorstwo naprawdę rewelacyjne (HELEN MIRREN!!!), tak jak i scenariusz. Film wyreżyserował Kevin Williamson.
Jeden zgrzyt to muzyka. Generalnie 8/10. Miłośnicy gore niech nie oglądają, ale jak chcecie się wyluzować po jakiejś makabrze to ta produkcja jest, moim zdaniem, warta uwagi.
FILM DOSTĘPNY W WYPOŻYCZALNIACH na DVD i VHS.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2005, 03:01:17 pm »
DRAKULA 2000- oglądałem też niedawno, a przy okazji coś o tym mówicie to się wypowiem. No cóż. Efekty specjalne są momentami żałośnie komputerowe i do tego to widać (m. in. odcięta głowa). Ja od razu mówię (zresztą nie trudno się nie domyślić po moich postach), że nie przepadam za nowymi filmami. Ten nie wyłamuje się zbytnio spod mojej teorii. Jest sztuczny, nie ma atmosfery i paru rzeczy, które mają filmy grozy z lat 60, 70 i 80. Jednak mimo to nie jest to jakaś straszna tragedia. Scenariusz może przykuć uwagę widza, a aktorstwo nie jest jakieś beznadziejne. Ogólnie 5/10, czyli fanom komercyjnej rozrywki i nowych filmów można ewentualnie polecić, jednak prawdziwym miłośnikom gatunku odradzam ten nieco amatorski spektakl.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Zophael

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2005, 08:25:37 pm »
Jezeli juz jestesmy przy Draculi:
DRACULA 3000 - Jezeli Dracule 2000 uwazaliscie za film slaby, a Dracula :Ascention byl zmarnowanym czasem to do tej produkcji nie podchodzcie. Mam wiele tolerancji dla nowych filmow. jezeli nie zakladam psychologicznej otoczki to film moze stanowic dla mnie dobra rozrywke... Jednak tu nie ma nic. Sam mam niewiele wspolnego z aktorstwem ale z moich obserwacji wynika, ze jesli ktos obejzalby choc jeden film w zyciu(nawet telenowele brazylijska) to zagralby w tym filmie lepiej niz Ci "aktorzy". O fabule nie powiem nic bo... jej nie ma. Skoro nie ma fabuly to powinna byc krwawa jatka - a gdzie tam - krwi prawie w filmie nie ma(nie mowiac juz o jakichkolwiek scenach drastycznych). Skrotem: rzecz dzieje sie w kosmosie gdzie "odradza sie" Dracula. Fajne? Polaczenie kultowej postaci z kosmosem juz wydaje mi sie beznadziejnym pomyslem. Zarowno w oryginalnym Draculi jak i w Dracula 2000 hrabia byl przystojnym czlowiekiem... Aktora jakiego tu otrzymujemy mozemy postwic w gablotce zeby wysmiewac jego aparycje... Jezeli dla Śmigła Dracula: Ascention byl czasem straconym(niewatpliwie nie tylko dla Niego) to bez kija nie ruszac opisywanego wyzej filmu...

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2005, 11:10:44 pm »
nosferatu herzoga - oj dawno temu ten film ogladalem, wiec odswiezylem sobie. i nadal nic specjalnego w nim nie widze. strasznie ascetyczny i krecony w "zimnych barwach" - i jest to zaleta, ale niestety tez wada - bo ciezko nie porownywac mi jakiejkolwiek ekranizacji powiesci stokera do niezastapionego "draculi" w rezyserii coppoliego. film niewatpliwie ma swoj urok, ale mi sie strasznie dluzyl. klasyka. warto znac, choc osobiscie predko do tego filmu nie wroce.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2005, 08:31:42 pm »
Od kilku dni próbuję "przełknąć" "Królową potępionych" (2002). Próbuję, ale mi to nie wychodzi. Już doszedłem do 20 minuty aż tu nagle oczy mi się zamknęły. To jest jakieś okropieństwo, a do tego ta muzyka. To jest właśnie typ filmów, które zdarza mi się oceniać (oczywiście na 1) nie obejrzywszy ich do końca. Czy potraficie sobie wyobrazić horror przy heavy metalu czy czymś podobnym? Czy potraficie sobie wyobrazić jak beznadziejny musi być ten film, jeżeli już przy pierwszych minutach nie da się patrzeć w ekran? Jeśli tak to jesteście ocaleni. Zdecydowanie odradzam, choć pewnie część osób zdążyła go już obejrzeć.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline darksphere

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2005, 11:17:59 pm »
Cytuj
Czy potraficie sobie wyobrazić horror przy heavy metalu czy czymś podobnym?)

 :D Niom...
Moim zdniem heavy Metal świetnie się spisuje w horrorze. Oczywiście "nie każdy koń w zaprzęgu pójdzie" więc należy starannie dobrać produkcję i jej klimat, a następnie poeksperymentować z nadaniem akcji ekspresji muzycznej ::W*I*C*K*E*D:: (czasami pasuje idealnie do dark waveowych produkcji. Heavy w horrorze???  :arrow: Jestem na TAK (aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach) wszystko "zależy"  :roll:

Królowa potępionych jednak nie jest obowiązkową pozycją w wampirycznej wideotece klasyków (chyba, że macie ukrytą komorę w której kolekcjonujecie horrory ::W*I*C*K*E*D:: kategorii "B"

Offline śmigło

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2005, 11:27:25 pm »
Cytuj
Czy potraficie sobie wyobrazić horror przy heavy metalu czy czymś podobnym?

hellraiser : hell on earth - motorhead tam sobie skocznie przygrywa :D
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline darksphere

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2005, 11:56:41 pm »
...chociażby...

Offline Clayman_

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2005, 06:08:39 am »
ale trzeci hellraiser to straszna kupa wiec to raczej przyklad przeciwko


a poza tym motorhead to nie heavy metal \m/
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

 

anything