Autor Wątek: Halloween Blues  (Przeczytany 67777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 26, 2010, 08:26:06 am »
A tak z innej beczki troche... Podróżnicy Kasprzaka - dobry to komiks? Warto?
Warto tylko ze względu na rysunki Kasa. Dla mnie w tym komiksie scenariusz kulał. Drętwe dialogi, jakieś w zamierzeniu zabawne sytuacje które nie śmieszą. Dawno temu już to czytałem więc nie pamiętam szczegółów ale wiem że tam mi scenariusz zgrzytał.

Ale plenerki były całkiem fajne. Prawie tak fajne jak w Blueberrym czy Bouncerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 26, 2010, 11:00:15 am »
Dzięki. To się zastanowie nad zakupem jeszcze, choć dla Kasprzaka pewnie warto i słabszy scenariusz przełknąć.

Offline Blacksad

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 26, 2010, 10:14:15 pm »
Czytało mi się "Podróżników" smacznie i bez zgrzytów, ale fakt, że około 2006 roku, więc i percepcje komiksową miałem wtedy inną. Poza tym - bohater jest szkockim emigrantem, występują w komiksie fragmentaryczne retrospekcje z anty-angolskich powstań, a ja zawsze miałem słabość do Szkocji:)
Chrzań się, Smirnov

Offline graves

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 27, 2010, 11:54:19 am »
Czytało mi się "Podróżników" smacznie i bez zgrzytów, ale fakt, że około 2006 roku, więc i percepcje komiksową miałem wtedy inną.
Popieram. Czytało mi się przednie, ale było to już dawno. Mam do tego komiksu dodatkowy sentyment, bo mi Kas wmalował w niego ładną indiankę
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 07, 2011, 05:41:32 am »
po 8 latach polowania udało mi się wreszcie zdobyć upragniony rysunek kas-a. w ck byłem 3 w kolejce, za mną 2 osoby więc z powodu pogody szału nie było. kas gawędził odnośnie swojego nowego albumu - dyptyk dziewczyna z panamu. albom o marylin z ongrysa nadal w planach, ale jeszcze żadnych konkretnych ustaleń nie było.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 24, 2011, 01:54:25 am »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

fragsel

  • Gość
Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 05, 2014, 08:00:13 pm »
No nareszcie dzięki promocji na gildii udało mi się przeczytać...
Graficznie pierwsza klasa... Jak zwykle Kasprzak w najwyższej formie...
Scenariuszowo... poprawnie.
Większość spraw ciekawa, chociaż wolałbym, żeby wskazówki do rozwiązania głównego wątku były bardziej rozrzucone równomiernie po całości. no ale jakby nie było ostatni rozdział spełnia pokładane w nim nadzieje, rozwiązanie ciekawe, zakończenie bez zarzutu...
tylko bym się doczepił jednej niekonsekwencji: ważnym elementem fabuły części 5 i 6 jest Halloween, i to na pewno nie to samo Halloween (bo inaczej historia nie ma sensu). Nie pasuje do tego jednak wątek "autostopowiczki" zainicjowany w części 5 a kontynuowany w 6 i 7. W tym wątku akcja nie mogła się ciągnąć ponad rok. No ale możemy jakoś założyć że kadry z części 5 są jakimiś flashforwordami... to się da obronić, tylko mnie trochę raziło...

I rzeczywiście nie jestem jakiś przesadnie pruderyjny (no dobra, w ogóle nie jestem pruderyjny) ale na pytanie
a czy nie macie wrażenia że pościelówa/golizna w każdym tomie była wstawiana maksymalnie na siłę???

odpowiedziałbym: może nie w każdym tomie, ale niektóre z tych scen naprawdę wyglądały jak wepchnięte na siłę (i mówię o scenach a nie tego co w scenach :wink: )
po pewnym czasie wszystkie wyglądały tak samo... i tak "bez widocznego sensu" tak samo...


arcydzieło to nie jest, ale czytało się BARDZO przyjemnie. Między pierwszymi 4 tomami robiłem przerwy bez problemu ale końcówkę już musiałem łyknąć w całości, więc cel osiągnięty...
Jestem zadowolony!

ramirez82

  • Gość
Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 05, 2014, 08:24:01 pm »
A ja niedawno przeczytałem "Podróżników". Próbowałem już raz kiedyś, ale nie wciągnąłem się i odpuściłem sobie. Komiks przeczekał kilka lat na półce na swoją kolej. Graficznie bardzo dobrze, ale scenariusz dość przeciętny. Lubię takie przygodowe klimaty, ale czegoś tutaj zabrakło. Może trochę akcji, może bardziej charyzmatycznego bohatera, trudno powiedzieć. Mimo wszystko, fabularnie nie było aż tak źle, jak w komiksie o Marylin Monroe. Szkoda, że Kasprzakowi nie było dane współpracować z scenarzystą z takim talentem, jaki Kasprzak ma do rysowania, z jakimś Van Hamme, czy Jodorowskym.

Offline maximumcarnage

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 06, 2014, 12:38:20 pm »
A czytał ktoś już  "Dziewczynę z Panamy"?

Offline pioma10

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 06, 2014, 10:13:58 pm »
A czytał ktoś już  "Dziewczynę z Panamy"?

Czytał.

Rysunki świetne, scenariusz taki sobie, choć to pewnie dlatego, że oparty na faktach.
Zdecydowanie bardziej podobało mi się 'Halloween Blues".

Offline starcek

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 07, 2014, 12:17:51 pm »
To tak jakby u nich wydać komiks o Czarnej Mańce. Taka sama abstrakcja dla nich, jak dla nas ta historia.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline keram

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 15, 2018, 08:07:00 am »
Nie znalazłem tematu o Zbigniewie Kasprzaku, więc pytam tutaj.
Czy ktoś wie co się dzieje z Kasem?
We Francji jego ostatni komiks ( Dziewczyna z Panamy t.2 ) ukazał się w czerwcu 2014.
Co oznaczają te cztery lata milczenia?

Offline turucorp

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 15, 2018, 12:26:52 pm »
We Francji jego ostatni komiks ( Dziewczyna z Panamy t.2 ) ukazał się w czerwcu 2014.
Co oznaczają te cztery lata milczenia?

Hm... milczenia? Przecież rysuje i publikuje, ot chociażby ostatnio w antologii "100 na 100".

Offline absolutnie

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 15, 2018, 01:34:03 pm »
Hm... milczenia? Przecież rysuje i publikuje, ot chociażby ostatnio w antologii "100 na 100".


A przedostatnio co zrobił?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 15, 2018, 02:29:20 pm »
w 2015 roku KAS mówił w Warszawie, że robi jakiś duży projekt dla któregoś z frankofońskich wydawców... może niedługo się dowiemy wreszcie, co to i kiedy zostanie wydane