Autor Wątek: Warcraft III vs Starcraft  (Przeczytany 10117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Warcraft III vs Starcraft
« dnia: Luty 21, 2005, 05:08:03 pm »
Kilka dni temu wyszedł kolejny patch do Starcrafta. (1.12) Zachęciło mnie to do refleksji nad tym która z wielkich blizzardowych strategii jest lepsza... Z jednej strony mamy surowego starcrafta z multum strategii, super dynamiką i klimatem. Z drugiej strony nieco zabawnego, ale wypełnionego po brzegi ciekawostkami Warcrafta 3. Powiem szczerze tuż po wyjściu W3 byłem dość zawiedziony, to już nie był ten zimny mroczny starcraft w którym niezbedna była szybkość działania i koncentracja. Jednak  z czasem dochodzę do wniosku,ze wolę jednak wesolutkiego Warcrafta z setkami różnych możliwości, dodatkowymi misjami i różniastymi jednostakmi. A wy drodzy forumowicze? Przekonuje was coś do jednej albo drugiej gry? Potraficie udowodnić wyższość jendej nad drugą??
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline SoCiu

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2005, 05:12:51 pm »
WarCraft III jak na czasy w których został wydany nie powala grafiką.Klimat ma o wiele gorszy od swojego poprzednika.No i grałem przez 2 miesiące i miałem dosyć.

StarCraft no tak klasyka multi player gra po 6 latach jeszcze dzielnie się trzyma i trzeba przyznać że się nie nudzi, gram od wielu lat i sprawia mi to przyjemność.Zdecydowany głos za SC!
ww.s.p.glt.pl

gość1

  • Gość
Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2005, 06:08:15 pm »
StarCraft
argumentacja: pomimo wieku jest jedna z bardziej liczacych sie strategii czasu rzeczywistego w e-sporcie /vide: WCG, ECG. do tego niesamowity klimat, grywalnosc, cut-scenki /jak w kazdej grze blizzarda /i smaczki /posluchajcie sobie czolgisty po dluzszym klikaniu ^^/

dlaczego nie W3? imo: jest prosty /w sensie ilosci taktyk/ grafika niezbyt przyjemna i takie toto smieszne przy SC. podkreslam ze to tylko moje zdanie na temat w3.

Offline SquizzZ

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2005, 08:32:08 pm »
Mnie wogóle coraz częściej nachodzi refleksja, że wraz z przejściem w 3D gatunek tradycyjnych RTS-ów trochę się załamał (=stracił na popularności) - powstały co prawda dzięki temu innowacyjne gry, jak chociażby Homeworld (to jest plus przejścia w 3D), ale summa summarum wyczuwam jakiś bliżej niezrozumiały dla mnie odpływ miodności z tego gatunku... Bo niby dlaczego coś co mnie bawiło, po przejściu w 3D już tego nie robi? :? (a w 2D dalej bawi, sprawdziłem ostatnio... :))

Co do samej ankiety - co prawda bardziej lubię świat orków i ludzi, ale w tej konfrontacji postawię jednak na Starcrafta - za klimat, świetny interfejs, no i wogóle za całokształt - trudno jest wychwycić to coś, co sprawia, że Starcraft prawie wogóle się nie zestarzał... :)
Może to te czołgi w "Siege Mode"? Coś wspaniałego... :)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline wiśnia

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2005, 09:15:11 pm »
Starcraft - wciągnął mnie na dłużej, bawił bardziej, więcej emocji i wspomnień z nim związanych. Do dziś pamiętam lekcje infy jeszcze w podstawówce z SC :)
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline horsie

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2005, 10:38:27 pm »
Starcraft, tryb 3D zupełnie mnie nie przekonuje w strategiach, które w ogóle średnio lubię. Jednakowoż w Starcrafta grałem, jedyny rts jaki mnie wciągnął. No i ten tryb mp..miodzio :)

Offline zompi

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2005, 04:42:55 pm »
W SC grałem bez opamiętania. Jak rodzice załatwili internet zasówałem na Battle.net, że aż myszka płonęła. Nawet nie zrażałem się, że non-stop przegrywam. Teraz po wyjściu owego patcha multiplayer stanął na niewyobrażalnie wysokim poziomie. Chociaż jestem fanem bardziej klimatów fantasy, niż s-f, to ja zdecydowanie oddaje głos na SC.
Kiedy pogrywałem sobie w W3 zauważyłem, że jednostki jakoś dziwnie wolno się poruszają, na ekranie jest strasznie mało jednostek ( to nie to samo co najeżdżanie hordami zergów biednych terran :p ). Zauważyłem też, że W3 dużo ściągnął z SC. Nieumarli mogą budować na Crepie jak Zergowie i nie muszą być obezni, przy budowie struktur jak Protossi. Budynki mrocznych elfów mogą się poruszać jak budynki Terran. No i Zikkuraty, które bardzo mi przypominają Protosskie Photon Cannony.
Nie mówię, że W3 jest grą złą, ale w porównaniu ze SC... Wymięka.
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline SickBastard

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2005, 07:24:47 pm »
oddalem głos na Starcrafta.
przede wszystkim W3 mnie znudził dość szybko. musi poczekać troche zanim sięgnę po niego raz jeszcze. a Starcrafta przechodziłem kilka razy z rzędu, wymieniałem się kampaniami z kumplami z podstawowki; urządzaliśmy turnieje w szkole - masa pięknych wspomnien łączy się z tą grą. i filmiki terran miał fajne - takie w klimacie Aliens :P

Offline kingquest

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2005, 07:45:00 am »
Oddałem głos na W3 bo jest grą ciekawszą i fajniejszą. Pozatym ma ładną grafikę i bardziej przypadł mi do gustu niż Starcraft.

Offline wróbl józef

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2005, 09:12:33 pm »
Wie ktoś może czy znowu będzie turniej Starcrafta na Teleporcie 2005?
ou may be a lover but you ain't no dancer

gość1

  • Gość
Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2005, 09:16:00 pm »
moze jakas partyjka sc:bw? ^^ powiedzmy w piatek ~~23 na kanale gildia.pl na europie? ^^

Offline SoCiu

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2005, 10:12:19 pm »
Ok ja się pisze na to.(tak btw. na bramce Europe czy na NTC?)
ww.s.p.glt.pl

Offline Maciej Skowronek

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:54:08 am »
Zdecydowanie Starcraft, nie ma konkurencji. Zresztą wiek tej gry i jej ciągła popularność o tym świadczą
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Zibi

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2005, 11:54:53 am »
Tylko i wylacznie Starcraft. Zobaczycie, ze przezyje Warcrafta 3.

Offline Gashu

Warcraft III vs Starcraft
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2005, 01:18:14 pm »
Zdecydowania "Warcraft", tyle że drugi.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL