Autor Wątek: makieciarnia....  (Przeczytany 3798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revenger

makieciarnia....
« dnia: Luty 18, 2005, 03:55:07 pm »
Temat teb będzie miejscem w którym będzie można zaczerpnąć rady na temat tworzenia makiet i ich poszczególnych elementów. Bedzie tu można podzielić się doświadczeniem w tej dziedzinie i zaczerpnąc rad.Zachęcam do wklejania być może nawet jakichs swoich prac:)                         To może ja zaczne : ostatnio zabrałem sie do robienia własnej makiety nie mam doświadczenia wiec chcee sie spytac jak w najlepszy sposob i małoskomplikowany skonstruowac pagórek wymiary miejwiecej 7 cm x 9 cm. Chodiz mi o ruchomu- przenosny element makiety!
___rev____
Świat zchodzi na psy ty razem z nim!!! Nie bierz sobie tego do siebie bo tu chodzi o moja troske bo niezbadane są wyroki boskie!

Offline Cyel

makieciarnia....
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2005, 10:16:33 pm »
Styropian odpowiedniej grubości. wycinasz/wyrywasz odpowiedni kształt, oklejasz piaskiem, malujesz, voila !

możesz rzecz jasna przyozdabiac czym tam chcesz, trawką, skałkami, czymkolwiek...

Offline Shrek

makieciarnia....
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2005, 05:37:37 am »
ale do styropianu czym przyklejasz ten piasek przecież wikol zniszczy go
edni jedzą, aby żyć, inni żyją, aby pić

Offline Dastor

makieciarnia....
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2005, 06:11:23 am »
Co zniszczy?
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Shrek

makieciarnia....
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2005, 08:39:33 am »
styropian
edni jedzą, aby żyć, inni żyją, aby pić

Offline dead

makieciarnia....
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2005, 09:19:31 am »
jasne :D wikol nie niszczy styropianu :D jedynie jakies farby moga to zrobic jak bezposrednio potraktujesz styro nimi :D ja gorki robie z tacek po miesku :D - bo bardzo szybko sie je tobi (wymodelowany ksztalt :p) no ale mozena przyciac styropianix i pobawic sie. Jak masz mate ze statikiem to obklej zbocze mata a wierzch zrob kamienisty z kepkami trawy albo np wziasc odkurzyc farbki z podstawowki i na wczesniej przyklejonym zfakturowanym kawalku papieru zaczac ciapciac pedzlem cos w stylu ziemi :D potem statik i gotwe :p. mi to zajmowalo 10 min na gorke :D (ze schnieciem wikolu :( ).



Nie sa to moze efekciarskie gorki ale jak dla naszego klubu starczaja (co ja sie bede bardziej staral skoro nic za to nie dostaje i wszystko robie za swoja kase :p - no ostatnio koledzy dorzucaja troche materialow ^^")
ww.kgb.draconis.prv.pl !!

www.dead.gallery.prv.pl !! - moja galeryjka ;)

Offline Shrek

makieciarnia....
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2005, 10:08:46 am »
ok masz racie pomyliłem wikol z inym klejem  :oops:
ale te gurki wyglądają na praktyczne ruwne i nic z nich nie powino spadać są ok
edni jedzą, aby żyć, inni żyją, aby pić

Offline Luk_

makieciarnia....
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2005, 10:22:39 am »
polecam super ostry nóż do styropianu bo jak ciąłem zwykłym to mi zawsze te drobne "klueczki" ze styropianu odpadały. Potem trzeba było w tych miejscach walić jakąś modeline albo dużo wikolu :/.

Offline Cyel

makieciarnia....
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2005, 10:32:10 am »
i nie maluj takiej styropianowej górki sprayem, o ile nie jest naprawde porządnie oklejona piaskiem. Spray rozpuszcza styropian...

Offline dead

makieciarnia....
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2005, 10:42:15 am »
Cyelu masz calkowita racje :D ale sa sposoby na to :D najpierw naklejasz papier potem naklejasz glazy potem sprejujesz malujesz i takie tam :D tak to unikniesz rozpuszczenia a papire zawikolowany trzyma cholernie mocno :D a co do tych moich goorek to sa one rowne w 100% gdyz tacki styropianowe nie  sa wypukle :D no i nic nie spada (gorzej jesli chodzi o zbocza gorki :p wtedy trzeba sie nameczyc bo jest kat okolo 45 stopni i figsy se prezwalaja :D. A tak BTW to macie moze foty gotowych jezior rzek mostow ? bo nie chodzi mi o sposob wykonania tylko o wyglad :) (ispiracja itp) gdyz nigdy tego nie robilem i chcialbym oblookac jak takie cos wyglada (chce do klubu na tury zrobic teren rzeka + most + 2 brody do prezjscia :D i nie wiem jak sie do tego zabrac jesli chodzi o projekt :p bo wykonanie nie stanowi az takiego problemu ;).
ww.kgb.draconis.prv.pl !!

www.dead.gallery.prv.pl !! - moja galeryjka ;)

Offline piko

makieciarnia....
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2005, 10:54:35 am »
Jak robicie las (z czego)?

Offline dead

makieciarnia....
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2005, 11:07:31 am »
Z drzewek ktore mozna kupic wszedzie badz wykonac samodzielnie oraz jakiegos static grasa i innych dupereli :D moga byc zielone maty itp. Naklejasz wszystko albo na jakies drewno albo na 2 warstwy kartonu itp rzeczy. Potem malujesz wysypujesz i cieszysz sie widokiem lasu. BTW jak ktos wie cos odnosnie tych jeziorek i rezk to napiszta :D
ww.kgb.draconis.prv.pl !!

www.dead.gallery.prv.pl !! - moja galeryjka ;)

Offline Wojcieszyn R.

makieciarnia....
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2005, 11:25:16 am »
Ja po wycienciu styropianu gipsuje je.. robiac rozne 'zadziorki' takie. Czarny spray, posypka, trawka i luz :d Mam takich gorek ze 30 w domu.. i z 25 lasow :] 8 jeziorek i z 5 obeliskow..  :D
Unia Brukselska, nierządnica europejska
Nie ujawni planów ciemnych, jak zabiję polskę
ludzi biednych, Unia Polskę rada zgnieść
by zaśpiewać z nami pieśń...
Moherowe berety ..!!"

Offline Luk_

makieciarnia....
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2005, 12:04:06 pm »
Cytat: "piko"
Jak robicie las (z czego)?


Jako podstawę braliśmy z kolegą korek, moze tez być karton. A potm standardowo tzn piach, farba, duzo trawki i dzewka z sklepu modelarskiego.

Offline Cyel

makieciarnia....
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2005, 12:12:58 pm »
Ja drzewa robię ze zwykłych kawałków gałęzi z przyklejonymi kawałkami pomalowanej na zielono gąbki. Mają tą zalete że są cholernie wytrzymałe. Ale lasy z przyczepionymi na stałe drzewkami sa dość niepraktyczne w grze - spróbujcie do takiego wstawic regiment !

Tu w tle sa moje lasy :
http://www.coolminiornot.com/pics/pics6/img40935b0a0ea7d.jpg

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, pozwalajacy na ładne grywalne lasy. Robimy podstawkę wymodelowaną na dość gładko (cienka, tylko warstwa piaseczku+małe co najwyżej kamyczki/trawka na wierzch) która będzie stanowić obszar lasu. teraz, standardową metodą robimy dośc małe minilaski -jedno dwa drzewka na wymodelowanej podstawce z krzaczkami, kamieniami , czymkolwiek.

W trakcie gry ustawiamy te drzewka na obszarze lasku, powinno wyglądać ładnie. jesli jakiś regiment zapędzi się w  las, po prostu zdejmujemy/odsuwamy trochę drzewka, które uniemozliwają jego ustawienie.