trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 249223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Golan

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 05, 2017, 12:42:16 pm »
Ostatnio wkręciłam się w cykle retro - kryminałów Marcina Wrońskiego, teraz ukazała się ostatnia część pt. "Czas Herkulesów".

Offline kubekwkubek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 08, 2017, 10:50:05 am »
Ostatnio wkręciłam się w cykle retro - kryminałów Marcina Wrońskiego, teraz ukazała się ostatnia część pt. "Czas Herkulesów".


Znam cykl i lubię, ale najnowszej jeszcze nie czytałam. Maciejewski to taki swój chłop :)
Ja niezmiennie polecam Alice Munro :)

Offline Golan

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 11, 2017, 01:36:21 pm »
Swój, swój, niepokorny i wiecznie albo na kacu albo tuż przed :-) Ja polubiłam ten cykl już od pierwszej części. Byłam nawet na spotkaniu z Autorem w Wa-wie.

Offline Senakub

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 27, 2018, 11:49:57 pm »
"Wielki Marsz" Stephena Kinga. Mroczna wizja Ameryki w 2025, gdzie 100 chłopców ciągle idzie, bez przerw na chociażby potrzeby fizjologiczne. Meta jest tam, gdzie padnie przedostatni z chłopców. W moim prywatnym rankingu jest to najlepsza książka Kinga, chociaż sam nie wiem dlaczego. Może to dlatego, że ludzie od zawsze fascynowali się śmiercią i czytając tę książkę Ty też się nią fascynujesz.

Offline Mysterix

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 17, 2018, 10:38:51 pm »
Ja za dużo ostatnio przeczytałem biografii o successfull men i jestem przemotywawny  :lol:
Pora zmienić klimaty na bardziej relaksujące.

Offline Fezz

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 19, 2018, 07:31:52 pm »
Bardzo fajny świat znalazłem w "Gdzie niebo mieni się czerwienią" - coś dla fanów fantastyki w chłodnych klimatach - góry, dzikie plemiona, olbrzymi i tajemnicze zło w postaci czerwonego nieba z tytułu. Aż mi to trochę trąci dystopią, gdzie przedstawia się światy po katastrofie, ale wszystkie znane mi dystopie dzieją się zawsze w przyszłości.

Offline Mysterix

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 25, 2018, 05:27:40 pm »
Bardzo fajny świat znalazłem w "Gdzie niebo mieni się czerwienią" - coś dla fanów fantastyki w chłodnych klimatach - góry, dzikie plemiona, olbrzymi i tajemnicze zło w postaci czerwonego nieba z tytułu. Aż mi to trochę trąci dystopią, gdzie przedstawia się światy po katastrofie, ale wszystkie znane mi dystopie dzieją się zawsze w przyszłości.


A ta książka to klimaty ciężkie jak Diuna czy raczej na odprężenie? :)

Offline Fezz

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #382 dnia: Marzec 02, 2018, 12:16:59 pm »
Raczej na odprężenie - tak dla nastolatków i starszych, nawet znalazło się miejsce dla wątku miłosnego, ale całkiem zgrabnego. :)

Offline Mysterix

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #383 dnia: Marzec 03, 2018, 09:30:29 pm »
O jak na odprężenie to idealnie. Tego szukam i poszukam. :cool:

Offline Fezz

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #384 dnia: Marzec 08, 2018, 07:59:08 am »
Mysterix - już po całej lekturze mogę powiedzieć, że co prawda książka na odprężenie, ale wcale nie aż taka lekka na koniec. Potem akcja tak skręca, że robi się groźnie i dużo się dzieje. Jest happy end co prawda, ale niespodziewany.

Offline lalusia

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #385 dnia: Marzec 08, 2018, 07:17:16 pm »
Ja jestem dopiero w trakcie czytania, ale tez moge smialo polecic, dobrze sie to czyta. Dobrze wiedziec , ze konczy sie  happy endem:)
Jestem  w momencie, gdy Osa wyrusza na Wielka Gore , by spotkac sie  z Boginia , ale  nie jestem pewna czy  jej sie to uda...  Mimo wszystko podziwiam ja za odwage i determinacje z jaka walczy o innych, mimo tych wszystkich zawirowan w jej zyciu.

Offline dra

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #386 dnia: Marzec 09, 2018, 08:04:12 am »
Ale wiecie, że śmierdzicie reklamą na kilometr? :D

Offline pancake

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #387 dnia: Kwiecień 15, 2018, 05:02:23 pm »
W zasadzie jakoś tak rzadko sięgałam po polskich autorów, ale pewnego razu w bibliotece zaintrygowała mnie okładka książki Ewy Cielesz "Córka cieni. Siedem szmacianych dat". I powiem Wam.. jak tylko zaczęłam to czytać - odpłynęłam do innego świata. Po prostu ta książka mnie "wchłonęła do środka", poczułam się jakbym sama stała się głównym bohaterem. Nie mogłam się oderwać i skończyłam ją w jedną noc, choć tak bardzo nie chciałam, by to były ostatnie kartki. Szczęście w nieszczęściu - jest kontynuacja jeszcze dwóch tomów, jednak to już nie to samo, ale i tak trzyma poziom. Jak ktoś nie słyszał - po-le-cam!

Offline zaciekawiony

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 02, 2018, 06:57:43 pm »
Czytam teraz "Dziennik szalonego starca" Junichira Tanizakiego. Bardzo wiarygodny obraz późnej starości, przy okazji też przedstawienie Japonii na początku lat 60.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline viking

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 16, 2018, 07:57:26 am »
Kiedyś przypadkowo trafiłem na książkę Luz Gabas "Palmy na śniegu" i powiem, że połknąłem jednym tchem, a później włączyłem ekranizację i film też trzymał poziom, polecam.

 

anything