trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 249289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antares

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 30, 2011, 09:18:26 am »
Ja będąc teraz po lekturze "Ternu" mogę ją w pełni polecić. Opis świata , sam klimat książki potrafi naprawdę oczarować i wciągnąć.

Offline dower

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:02:13 pm »
Witam.
Przeczytałam kilka postów i mam wielką prośbę. Mój 10 letni syn ma ochotę na "randkę" z fantasy. Proszę polećcie mi jakieś książki. Pani w bibliotece dała mu "Krew elfów" Sapkowskiego. ja to czytałam, ale jak miałam jakieś 19 lat i wydaje mi się, że to trochę "na wyrost" jak dla niego. Z góry dziękuję.

Offline pioma10

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 05, 2011, 03:02:54 pm »
Witam.
Przeczytałam kilka postów i mam wielką prośbę. Mój 10 letni syn ma ochotę na "randkę" z fantasy. Proszę polećcie mi jakieś książki. Pani w bibliotece dała mu "Krew elfów" Sapkowskiego. ja to czytałam, ale jak miałam jakieś 19 lat i wydaje mi się, że to trochę "na wyrost" jak dla niego. Z góry dziękuję.

Proszę spróbować "Hobbita", Tolkiena, choć już nie "Władcę pierścieni".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 05, 2011, 08:38:40 pm »

Offline kasiap

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:43:40 pm »
1. Lewiatan - Scott Westerfeld
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/scott_westerfeld/lewiatan

Bardzo przyjemna książeczka. Warto po nią sięgnąć, bo czyta się dobrze - ma szybką, dobrze wyważoną, akcję, jest dość zabawna, ale największą zaletą jest to jak autor skonstruował świat. Opis pod linkiem może być mylący, bo książka wydaje się infantylna. Nie jest infantylna, jest świetna, chociaż można ją spokojnie czytać nawet będąc bardzo młodym czytelnikiem.

Leviathan trailer

2. Kroniki drugiego kręgu - Ewa Białołęcka
Długo polscy pisarze fantasy, za wyjątkiem Sapkowskiego, mieli u mnie bana. Może to kwestia sparzenia się Achają (okropne grafomaństwo!), może dlatego, że wydawało mi się, że wydawcy rzucili się na gatunek i publikują co popadnie. Ale cała seria Białołęckiej jest spokojna i genialna, i absolutnie warto ją przeczytać.

3. Uczeń Skrytobójcy i kolejne tomy - Robin Hobb
Bo to jedna z najlepszych serii fantasy wszechczasów. Nie jest tak zakręcona politycznie jak G. Martin, ale jest przepięknie napisana i ma niesamowicie skonstruowanych bohaterów.

Offline Antares

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 05, 2011, 09:28:56 am »
Polecam "Eifelheim" Flynna . Książką moim zdaniem jest całkiem wciągajaca :)

Offline granate

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 13, 2011, 12:23:24 pm »
Koniecznie trzeba przeczytać "Kłamstwa Locke'a Lamory" ;)

Offline Kiicek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 24, 2011, 02:28:39 pm »
"Księga Słów" J. V. Jones wszystkie 3 tomy + "Miecz Cieni" 1 i 2 po PL, reszty pewnie się nie doczekacie ;p
"Elantris" Brandon Sanderson


Offline arturb524

Inteligentne algorytmy
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 29, 2015, 08:07:42 pm »
Książka e-book Inteligentne algorytmy obala całą stworzoną w XVIII i XIX wieku teorię gry w szachy

http://www.e-bookowo.pl/self-publishing/inteligentne-algorytmy.html

Wprowadza graczy w XXI wiek.

Offline RemiRose

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 18, 2015, 08:36:55 pm »
Biedronka ponownie przykuła moją uwage i wprowadziła do swojej oferty kilka książek, które mnie zainteresowały. Chciałbym poznać kilka opinie o poszczególnych książkach; "Podpalaczka", "Rose Madder", "Park Jurajski", "House of Cards". 
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline 8azyliszek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 09, 2015, 06:39:52 pm »
@UP
"Podpalaczka" jest świetna - se kup.

Ale co tam Biedronka. "Fakt" jutro (poniedziałek 10 sierpnia 2015) wydaje bestseller. Za jedyne 7.99 będzie można sobie kupić "Andrzej Duda: Historia Prawdziwa". Wreszcie można się dowiedzieć kim dokładnie jest naprawdę nasz nowy, kochany prezydent. :D Absolutny "musiszmieć" dla wszystkich. ;)

Offline Tiszka

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 17, 2015, 05:35:48 pm »

Ale co tam Biedronka. "Fakt" jutro (poniedziałek 10 sierpnia 2015) wydaje bestseller. Za jedyne 7.99 będzie można sobie kupić "Andrzej Duda: Historia Prawdziwa".

Może być gorzej :D Na Polconie będzie można posłuchać, jak sam A. Szyndler czyta NOWĄ część Kryształów Czasu :P
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline 8azyliszek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpień 19, 2015, 12:11:11 pm »
Żarty na bok. Edipresse ruszyło z ofensywą książkową w tym miesiącu. Najpierw wypuścili "Klub Książki Przygodowej" w którym wyjdą wszystkie oryginalne części Pana Samochodzika od Nienackiego i parę książek Bahdaja. A od jutra rusza kolekcja Świata Dysku - czyli 38 książek Pracheta w mniejszym formacie ale za to  w twardej oprawie i za 17 zł (a nie 30 jak "normalne"). Grzech nie kupić. Ja jutro lecę do kiosku.

Offline Tiszka

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpień 19, 2015, 01:42:43 pm »
W sumie to w prenumeracie nawet za 13 zł. Nie podoba mi się jednak kolejność powieści i dzielenie niektórych tomów na pół.

Z innej beczki - nowe "Metro" od Szmidta, wychodzi za tydzień. Z czystym sercem i sumieniem polecam, nawet recenzję na Gildię puściłam :)
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 07, 2015, 03:46:28 pm »
Gdzieś ostatnio w TV rzuciła mi się w oczy reklama jakiejś nowej kolekcji (chyba) z literaturą piękną polską albo światową. Niestety w drodze ewolucji wykształciłem sobie obojętność na wszelkie reklamy i mimo, że moje oczy tę reklamę widziały, to mój mózg jej nie zarejestrował :) Może szanowni forumowicze mi podpowiedzą, czy mamy obecnie na rynku jakąś tego typu kolekcję? Linki mile widziane :)

 

anything