trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 249211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 07, 2015, 04:39:30 pm »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 09, 2015, 05:46:02 pm »
Hm... może tak, ale literatura rosyjska akurat mnie nie interesuje, to sobie odpuszczę. Dzięki :)

Offline Demeter

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:10:07 pm »
Zdecydowanie warto przeczytać, przynajmniej według mnie, Pilipiuka "Oko jelenia" i dalsze części nie wiem jak dla Was, ale dla mnie rozpoczęcie przygody z innym gatunkiem od lektury tej serii było strzałem w dziesiątkę po latach czytania horrorów i kryminałów.  :smile:

Offline Literka

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 03, 2015, 01:41:32 pm »
Co sądzicie o serii Hołowni? Wydawnictwo "Znak". Na przykład "Święci codziennego użytku". Czytał ktoś? Warto poświęcić czas na lekturę?
BiuroLiterackie.net

Offline Tiszka

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 10, 2015, 10:34:07 am »
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Kora34

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:23:16 pm »
"Kości smoka" mogę polecić. Kupiłam z ciekawości po przeczytaniu recenzji na Czytam wszędzie (taki fan page) i jestem nią naprawdę miło zaskoczona. :) W inmedio widziałam w dobrej cenie, gdyby ktoś coś... ;)

Offline Rawkaz

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:03:24 am »
Co sądzicie o serii Hołowni? Wydawnictwo "Znak". Na przykład "Święci codziennego użytku". Czytał ktoś? Warto poświęcić czas na lekturę?

Hołownia - strata czasu. Hipokryta przebrany w piórka chrześcijanina tylko po to, żeby stanowić obiekt rechotu i obciachu

Offline 8azyliszek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 16, 2016, 08:40:11 am »
W Zamościu to ludzie jednak książek nie czytają. W Lublinie obskoczyłem 4 Biedronki i nie znalazłem interesującego mnie tytułu. A w Zamościu wchodzę do pierwszej z brzegu i leży jak byk szukany przeze mnie "Kenobi". Szybko udałem się z tą książką do kasy i jestem happy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 19, 2016, 02:45:30 pm »
W ostatnim czasie jest całkiem sporo szumu na temat The Three-Body Problem. Rzecz (chyba) nieco egzotyczna, bo jest to science-fiction rodem z Chin. Książka otrzymała w zeszłym roku nagrodę Hugo i była nominowana do Nebuli. Więcej tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem

Chętnie bym przeczytał, ale wygląda mi to na powieść, która może ukazać się u nas. Ktoś wie, coś słyszał, ma przecieki czy taki MAG np. się nie interesuje?

Offline Sebastiano

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 31, 2016, 04:18:15 pm »
Niezmiennie polecam wszystkim "Dworzec Perdido" China Mieville :)

Offline Tiszka

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 04, 2016, 07:42:01 am »
Po angielsku, ale warto: Antologia "The Best of TOR 2015", niektóre teksty są super.
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline inka28

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 12, 2016, 09:49:41 am »
ja uwielbiam książki o podróżach, dzięki nim mogę poznać nawet najdziksze zakątki świata. Jak dla mnie najlepiej pisze beata pawlikowska książki tej autorki są bardzo ciekawie napisane i bardzo fajnie się je czyta.
W ogólne jest bardzo pozytywną osobą i może w dużej mierze to sprawia że tak chętnie sięgam po jej książki. Moja ulubiona książka tej autorki to Blondynka na Czarnym Lądzie. Polecam przeczytać

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 18, 2016, 11:09:55 am »
Z ostatnio ponownie czytanych:
 "Wstęp do Imagineskopii"
autor:
Śledź Otrembus - Podgrobelski.
(krótka rozprawka meta-pseudonaukowo-absurdalna)

Skoro ze staroci klasycznych hard SF był Sergiej Sniegow, to polecę jeszcze :
Jefremow - "Mgławica Andromedy"
A.B. Strugaccy np. kryminałek  "Hotel pod zmarłym alpinistą" albo "Piknik na skraju drogi"
Kir Bułyczow cykl opowiadań o Wielkim Guslarze albo film wg powieści "Przez ciernie do gwiazd"

Z Lema : Powrót z gwiazd, Dzienniki gwiazdowe, Kongres, Solaris, Eden, Niezwyciężony, a last but not least:
"Szpital przemienienia" w którym nie ma nic z SF.


"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline Pierniczek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 07, 2017, 07:07:50 pm »
Z ostatnio czytanych polecam Naznaczonych śmiercią - gatunek fantasy/dystopia. Rzecz dzieje się w pewnej galaktyce zrzeszanej przez Zgromadzenia, na planecie Thuve zamieszkałej przez spokojny lud Thuve i waleczny lud Shotet, które od dawna mają ze sobą na pieńku. Przez galaktykę przepływa nurt, dzięki któremu ludzie moją rozwijać niezwykłe dary, np. nie czuć bólu. Książka opowiada historię syna wyroczni ludu Thuve Akosa i córki władcy Shotet Cyry.

Offline molokina

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 10, 2017, 10:32:21 am »
Bardzo lubię dystopie. Po "Igrzyskach śmierci" mocno się rozczytałam w tym gatunku. Akurat tej książki nie kojarzę, chociaż opis i nazwy kojarzą mi się z "Grą o tron" trochę.