Autor Wątek: Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt  (Przeczytany 3822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xioze

Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt
« dnia: Luty 10, 2005, 08:58:20 am »
Ostanio armie turniejowe idą w kierunku metalizacji ponieważ nie każdy moze sobie pozwolić na coś takiego ponizej propozycja
Gandalf Bialy - Czarodziej (wo) @ 200 ptk
     

20 Wojownicy z Minas Tirith @ 160 ptk
     Łuk; Broń Reczna; Ciezka Zbroja

20 Wojownicy z Minas Tirith @ 180 ptk
     Broń Reczna; Wlócznia; Ciezka Zbroja; Tarcza

19 Wojownicy z Minas Tirith @ 160 ptk
     Broń Reczna; Ciezka Zbroja; Tarcza

Armia bardzo skuteczna , klimatyczna , i całkowity koszt jej wystawienia oscyluje w granicach 150zł (5 zeszytów DeAg +gandalf na alegro)

Last Viking

  • Gość
Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2005, 09:46:08 am »
To prawda: armia klimatyczna, tania w zł., można wystawić wiele modeli, całkiem niezły pancerz.
Ma jednak zasadniczą wadę:
wszystkie modele (oprócz Gandalfa) mają fight = 3 co w starciu z Urukami idącymi falangą ze sztandarem jest śmiertelne.  :cry:

Pozdrawiam

Offline xioze

Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2005, 10:02:34 am »
Cytat: "Last Viking"
To prawda: armia klimatyczna, tania w zł., można wystawić wiele modeli, całkiem niezły pancerz.
Ma jednak zasadniczą wadę:
wszystkie modele (oprócz Gandalfa) mają fight = 3 co w starciu z Urukami idącymi falangą ze sztandarem jest śmiertelne.  :cry:

Pozdrawiam

Niekoniecznie
Stosujesz złamanie szyku przez blasty Gandiego (jak dobrze pokombinujesz to puści ich conajmniej 4)
Masz przewagę ognia zasięgowego dzięki swiatełku itp
IMHO na ostatnim turnieju była tylko jedna rozpiska z która ta by przegrała prawdopodobnie - Lu  trz'a 70 jed w tym 24 bersekerów na 2 Szamanach

Last Viking

  • Gość
Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2005, 11:27:28 am »
Cytat: "xioze"
Stosujesz złamanie szyku przez blasty Gandiego (jak dobrze pokombinujesz to puści ich conajmniej 4)

Oj tak, już nieraz zbierałem przypalonych Uruków z pola walki. No ale Isengard ma Sarumana, no Gandalf kilka willi zdejmie w swojej obronie, albo zostanie zastopowany :D
Cytat: "xioze"
Masz przewagę ognia zasięgowego

Jedyna szansa dla Uruków to niewystawiać strzelców i biegiem do przeciwnika, a łuki Gondorskie nie są tak groźne jak elfie.

Najbardziej mnie wkurza kiedy moje Uruki natchną się na Gandalfa wymiatającego blasty, Arwenę ze swoim "gniewem natury" (odzyskuje willa od Gandalfa) avanger, gondorskie puszki i łucznicy elfowi (najlepiej jeszcze sentinelsi) :x

Offline xioze

Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2005, 11:35:12 am »
Uruk z Def 6 schodzi na 6 i od zwykłego i od elfiego
Wystawisz Sarumana+ Grimę będziesz miał max 60 jednostek
około 6 tur strzelania i jakieś 3 blasty statystycznie zostaje ci około 45 jednostek w chwili dojścia ............

Last Viking

  • Gość
Lotr - Gondor zupełnie inaczej 700pkt
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2005, 11:41:33 am »
Cytat: "xioze"
Uruk z Def 6 schodzi na 6 i od zwykłego i od elfiego
Wystawisz Sarumana+ Grimę będziesz miał max 60 jednostek
około 6 tur strzelania i jakieś 3 blasty statystycznie zostaje ci około 45 jednostek w chwili dojścia ............


No tak i Gondor ma przewagę liczebną.
Jeśli chodzi o elfy to chodzi mi o trafienie 3+, i powiem ci coś, to wszystko we mnie trafia!!!!i :!:
A później bez problemu ściągają pikinierów o pancerzu 5.
Ech.... :cry:

No i już mi się Twój Gondor nie podoba... ;)

 

anything