Autor Wątek: Spawn  (Przeczytany 65366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Spawn
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 02, 2016, 06:21:18 pm »
Mucha już kilka razy pisała, że za Spawna się nie weźmie, bo "jego czas przeminął". Pozostaje tylko Taurus. Jeżeli o mnie chodzi, to uważam, że najlepiej byłoby zacząć wydawać od początku. Jak było wspomniane - wydanie TM-Semic ma już 20 lat. Nie każdy kupował, nie każdy ma całość, w dodatku młodsi czytelnicy raczej nie mieli styczności z tym tytułem (w PL, albo i w ogóle). No i jakby nie było, TM-Semic i Mandragora opuścili kilka numerów, teraz można by to wydawać zbiorczo, bez pominięć i z mini-seriami takimi jak "Angela" Gaimana. Oprócz "Spawna" fajnie by było gdyby sięgnięto po "The Darkness" i "Witchblade", też od początku, bo prawie nic z tego u nas nie wyszło ("The Darkness" 6 zeszytów, "Witchblade" gościnnie z Larą Croft). Takie zbiorcze tomy łyknąłbym nawet na miękko, ale jak już pisałem, jedyną nadzieją jest Taurus. 

mkolek81

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 02, 2016, 06:38:33 pm »
Mucha już kilka razy pisała, że za Spawna się nie weźmie, bo "jego czas przeminął". Pozostaje tylko Taurus. Jeżeli o mnie chodzi, to uważam, że najlepiej byłoby zacząć wydawać od początku. Jak było wspomniane - wydanie TM-Semic ma już 20 lat. Nie każdy kupował, nie każdy ma całość, w dodatku młodsi czytelnicy raczej nie mieli styczności z tym tytułem (w PL, albo i w ogóle). No i jakby nie było, TM-Semic i Mandragora opuścili kilka numerów, teraz można by to wydawać zbiorczo, bez pominięć i z mini-seriami takimi jak "Angela" Gaimana. Oprócz "Spawna" fajnie by było gdyby sięgnięto po "The Darkness" i "Witchblade", też od początku, bo prawie nic z tego u nas nie wyszło ("The Darkness" 6 zeszytów, "Witchblade" gościnnie z Larą Croft). Takie zbiorcze tomy łyknąłbym nawet na miękko, ale jak już pisałem, jedyną nadzieją jest Taurus.

Akurat cześć Darkness wyszło więcej. W sumie wyszło 9 nr tylko że 3 pierwsze zawierały po 2 zeszyty, a dalsze to był cross pomiędzy seriami "Darkness" i "Witchblade" (zawierały materiał z obu serii). Teraz nie posiadam tych komiksów to nie mogę sprawdzić ile nr było jakiej serii.

Co do wydania Angeli to może być problem bo teraz prawa ma chyba Marvel, ale nie do tych zeszytów co wyszły w Image (chyba), to jest ogólnie porąbane. Violator chyba też miał mini serię, no i są Sam i Twitch (dostaliśmy tylko jedną serię, a jest ich kilka).
Spawn to trudny orzech u nas do wydania, łatwiej było by zacząć z Witchblade (na początek, bo wcześniej startowała) a później z Darkness. Tylko że przy obecnym przesycie komiksowym jest jeszcze dla nich miejsce??

Offline przemo1

Odp: Spawn
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:16:36 pm »
A ja jestem ciekaw czy więcej chętnych znalazłoby się na Savage Dragona niż na te sztandarowe pozycje Image :smile:

Więcej zieleni komiksie!

Nawet czarno białej :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 02, 2016, 08:17:54 pm »
Za Invincible nikt się nie wziął (a co chwilę są plotki że ktoś jest zainteresowany) to tym bardziej za dłuższego Spawna.

Offline mibartek

Odp: Spawn
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:04:00 am »
Z tego co się orientuję, Mandra wydała jeszcze jedną zeszytówkę z nr. 43, prawda?


Nigdy nie liczyłem ile numerów gdzie jest i byłem przekonany że "wydania kolekcjonerskie" zbierają wszystko. A tu taka neispodzianka. Ciekawe jak z dostępnością na allegro..

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 17, 2016, 11:06:50 pm »
Dziś dotarł w końcu album numer 10:



Ładnie się prezentuje z pozostałymi albumami:


Offline Antari

Odp: Spawn
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 18, 2016, 06:59:28 pm »
Ładnie się prezentuje z pozostałymi albumami:



Świetnie zdjęcie, popieram, kapitalnie się to prezentuje na półce.

Z ciekawości zapytam, jesteś fanem postaci czy to może kronikarski obowiązek? Dla mnie historia zaczęła mocno lecieć w dół tak mniej więcej po #50 czyli po 4 tomie. Jakieś przemyślenia?

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 18, 2016, 10:37:03 pm »
Z ciekawości zapytam, jesteś fanem postaci czy to może kronikarski obowiązek? Dla mnie historia zaczęła mocno lecieć w dół tak mniej więcej po #50 czyli po 4 tomie. Jakieś przemyślenia?

Jestem niestety komplecistą. Wiec trochę z obowiązku. Takie mini OCD. Mam zeszyty i TPB wiec i HC trzeba było nabyć. Do tego dochodzi fakt, ze mam do tej postaci ogromny sentyment z czasów młodości.

Jeśli chodzi o poziom głównej serii to wzloty i upadki z przewagą upadków. Od dawna nie mam zbyt dużych oczekiwań. Poboczne serie prezentowały dużo wyższy poziom.

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 16, 2016, 10:24:13 am »
Zeby nie bylo, ze nic sie w uniwersum Spawna nie dzieje - kilka ostatnich zeszytow:


Offline LordDisneyland

Odp: Spawn
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 16, 2016, 10:42:07 am »
@Kielo -
Tak z ciekawości- Hellspawny też zbierałeś? Pamiętam, jakim szokiem było dla mnie pierwsze zetknięcie z pracą Wooda "D

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 16, 2016, 11:06:53 am »
@Kielo -
Tak z ciekawości- Hellspawny też zbierałeś? Pamiętam, jakim szokiem było dla mnie pierwsze zetknięcie z pracą Wooda "D

Ashley Wood i seria Hellspawn sa powodem mojego odzyskania wiary w amerykanskie komiksy (ktora stracilem z powodu TM Semicowej Clone Sagi).

Wood byl dla mnie niesamowitym odkryciem (nie znalem wtedy Sienkiewicza) i jest to jedna z pierwszych serii, ktore zaczalem zbierac w oryginale.

Zeszyty sa w tej chwili sa w Polsce (razem z innymi pobocznymi seriami - Spawn the Dark Ages, Sam & Twitch, Spawn the Undead itd), ale moze do konca roku przybeda do mnie to wrzuce zdjecia.

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 17, 2017, 08:45:01 am »
Stacja BBC America planuje serial oparty na serii komiksow Sam & Twitch. Kevin Smith ma pisac scenariusz, byc rezyserem oraz producentem serialu.

Wiecej tutaj: http://comicbook.com/2017/02/16/kevin-smith-helming-spawn-spin-off-tv-show-for-bbc-america/

Offline Zakrza

Odp: Spawn
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 17, 2017, 01:53:52 pm »
Ten serial nie ma sensu bez Spawna.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline SawiK

Odp: Spawn
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 17, 2017, 06:28:13 pm »
Kurde ze tez Spawn ciagle gdzies tam czeka,podzielajac los Hellboy3 i Justice League Dark. Mimo zapowiedzi i podgrzewan atmosfery od paru lat stagnacja. Moze ten serial da jakis minimalny plusik dla ekranizacji przypieczonego herosa. Dam szanse temu serialowi ,moze w Holyłudzie dostrzega Spawna i wyłożą zielonych na produkcje. Tod powiadal ze scenariusz juz gotowy, a film ma byc nie drogi.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 06:32:59 pm wysłana przez SawiK »

Offline Doctus

Odp: Spawn
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 17, 2017, 06:35:11 pm »
Nic nawet nie wspomnieli że pojawią się tam wątki nadnaturalne/piekielne. Gdyby zrobili z tego Twin Peaks z motywami piekła, bardzo delikatnie zarysowanymi, mogłoby wyjść z tego coś ciekawego. Przypuszczam że BBC bardzo chciało mieć coś na podstawie komiksów w swojej ramówce, i sięgnęli po coś co a) jest o zwykłych policjantach, więc materiał w którym mają doświadczenie b) jest powiązane z dużą marką komiksową, ale też nie tak dużą jak Marvel i DC więc mniej się wykosztowali na kupnie licencji. Szczerze mówiąc wolałbym żeby Kevin Smith pracował przy którymś z istniejących już seriali.