Autor Wątek: Spawn  (Przeczytany 65661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Spawn
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 12, 2014, 05:52:11 am »
Lubię Gaimana, ale mnie ta sprawa zawsze śmieszyła.
Napisał jakiś zeszyt gościnny w serii innego twórcy i wymyślił postać Angeli.
A potem chciał chyba jakieś profity za wykorzystywanie tej postaci w innych zeszytach serii, czy coś w tym stylu. Ja bym się na jego miejscu cieszył, że postać spodobała się twórcy serii i dalej ją wykorzystuje.
Wiesz duzy swiat, duze pieniadze. Tworczyni logo Nike dostala 35$ i d*pa. Dopiero po latach zrekompensowano sie jej udzialami w firmie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jutrzen

Odp: Spawn
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 12, 2014, 06:25:43 pm »
Gaiman miał do swoich postaci pełne prawa, bo image powstało w opozycji do marvela gwarantując twórcom pełne prawa do wymyślonych postaci i zyski z tytułu umieszczania ich w komiksach, ale McFarlane miał na ten temat inne zdanie i stwierdził, że skoro on jest twórcą spawna, to wszystkie postacie pojawiające sięw jego komiksie, czyli zachował się tak, jak szefowie marvela, na których wcześniej tak głośno szczekał. A Gaiman stworzył nie tylko Angelę, ale i Cogliostro, Medieval Spawna, Gabrielle i w ogóle cały wątek z niebiosami polującymi na pomioty.

Offline Kickass

Odp: Spawn
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:45:17 pm »
Jest teraz Spawn #1 za dolarka na atomie, zacznie ktos tą serię ?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Spawn
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 01, 2016, 11:23:16 am »
Cześć znawcy :)
Krótkie pytanie, bo się pogubiłem. Mam 24 komiksy z TM-Semic i 3 integrale od Mandragory, które według stopki uwzględniają numery do 42 włącznie (według numeracji Semica oczywiście).
Z tego co się orientuję, Mandra wydała jeszcze jedną zeszytówkę z nr. 43, prawda?
A czy wyszedł w Polsce numer 44 i kolejne?
Na gildii był nawet wpis z okładką, ale nigdzie nie mogę znaleźć śladu po 44 numerze:

Offline Andy13

Odp: Spawn
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 01, 2016, 11:47:37 am »
Cześć znawcy :smile:
Krótkie pytanie, bo się pogubiłem. Mam 24 komiksy z TM-Semic i 3 integrale od Mandragory, które według stopki uwzględniają numery do 42 włącznie (według numeracji Semica oczywiście).
Z tego co się orientuję, Mandra wydała jeszcze jedną zeszytówkę z nr. 43, prawda?
A czy wyszedł w Polsce numer 44 i kolejne?
nie, numer 43. (oryginalny 67.) to ostatni, który został wydany w Polsce.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Spawn
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 01, 2016, 11:48:52 am »
Dzięki!

Offline Mawer

Odp: Spawn
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:28:48 am »
Mam dobrą wiadomość dla tych (w tym i siebie :badgrin: ) co czekają na Spawn Origins 10 HC.


https://imagecomics.com/comics/releases/spawn-origins-collection-book-10-hc

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 29, 2016, 01:21:38 pm »
Super wiadomosc. Mam nadzieje, ze na tym nie poprzestana. Ceny "The Armageddon Collection" sa w tej chwili idiotyczne...

Offline Mawer

Odp: Spawn
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 29, 2016, 01:40:44 pm »

Coś czuje, że ten tom 10 w HC wypuszczą tylko po to, żeby ładnie zakończyć cykl Origins (3 lata im to zajęło). Teraz głównie wydaja tylko zeszyty i zbiorcze Tp.


Przeglądając wydane zeszyty trafiłem na ciekawe nawiązania do Spidermana








Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 29, 2016, 01:47:22 pm »
Jest tego wiecej :)




Offline Mawer

Odp: Spawn
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 01, 2016, 01:38:57 pm »
Jeśli ktoś się przymierza do zakupu to w Multiversum oraz w Atom Comics można już zrobić preorder na Spawn Origins vol. 10 HC.  :smile:




Offline mibartek

Odp: Spawn
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 01, 2016, 03:41:16 pm »
jeszcze takie coś jest (do Batmana)





i do Wolverine/Hulk








« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 03:44:22 pm wysłana przez mibartek »

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 01, 2016, 04:46:55 pm »
Tutaj sa wszystkie okladki "homage" (numery 221 do 231):







Offline arczi_ancymon

Odp: Spawn
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 01, 2016, 08:56:27 pm »
Spawn był u nas całkiem popularny, mógłby się ktoś u nas za niego wziąć - do Muchy by pasował idealnie.

Offline Cringer

Odp: Spawn
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 02, 2016, 04:01:28 pm »
Spawn był u nas całkiem popularny, mógłby się ktoś u nas za niego wziąć - do Muchy by pasował idealnie.
oj chyba kolejne wydanie Spawna to ciężki orzech do zgryzienie. Na początek, nie wiadomo od czego zacząć. Czy kontynuować wydanie czy może lepiej zacząć od nowa? W końcu pierwszy numer wydane przez tm-semica ma już prawie 20lat. Z drugiej strony to spowoduje że wiele osób mających tamto wydanie nie sięgnie po pierwsze numery.
I tutaj na miejscu wydawcy bym sobie odpuścił. No ale że wydawcą nie jestem to kto wie.