Autor Wątek: Spawn  (Przeczytany 65360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pike

Odp: Spawn
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 03, 2008, 12:30:52 am »
Ma ktoś jakieś wieści, czy "Spawn" w końcu będzie dalej wydawany? Byłem na stronie Mandragory i paru innych stronkach, ale tam cicho.


Co do treści komiksu, to jest to według mnie dość typowa mcdonaldyzacja (sorry za to słowo) problemów egzystencjalnych. Ostateczny efekt nie był jednak jakiś tragiczny.

Poza tym chciałem okazać wdzięczność tym użytkownikom, którzy zamiast pisać tu spoilery, dali tylko linki. Ja np. nie wiem, jak się "Spawn" skończy i wolałbym w tej niewiedzy na razie pozostać.

celtic

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 26, 2009, 08:16:27 am »
Właśnie przeglądałem zapowiedzi IMAGE na marzec i znalazłem ciekawe info, SPAWN #201 narysuje nasz rodak Szymon Kudrański, znany z wydanego także przez IMAGE "ZOMBIE COP" . Ciekawe czy zostanie przy Spawnie na dłużej ?

Offline Bane

Odp: Spawn
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 26, 2009, 09:24:08 am »
Właśnie przeglądałem zapowiedzi IMAGE na marzec i znalazłem ciekawe info, SPAWN #201 narysuje nasz rodak Szymon Kudrański, znany z wydanego także przez IMAGE "ZOMBIE COP" . Ciekawe czy zostanie przy Spawnie na dłużej ?

Ciekawe, ale z drugiej strony, czy ktoś tu jeszcze czyta "Spawna" i jest z tym komiksem na bieżąco?

A tak przy okazji, znalazłem pod choinką (hehe) kreskówkę "Spawn", póki co obejrzałem trzy odcinki i jestem pod naprawdę sporym wrażeniem. Fajnie znów cieszyć się przygodami tych bohaterów, bo w pewnym momencie komiksowe wyczyny scenarzysty całkowicie odbierały radość z lektury.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Spawn
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 05, 2010, 10:59:11 am »
Właśnie przeglądałem zapowiedzi IMAGE na marzec i znalazłem ciekawe info, SPAWN #201 narysuje nasz rodak Szymon Kudrański, znany z wydanego także przez IMAGE "ZOMBIE COP" . Ciekawe czy zostanie przy Spawnie na dłużej ?

Ooo, to moze ktos to wyda i u nas. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Robertos

Odp: Spawn
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 12, 2012, 05:56:01 pm »
Aktualnie zakupiłem sobie dwa albumy rysowane przez(Spawn New Beginnings Vol1 i 2)  naszego rodaka i muszę przyznać że naprawde ma POWER  w łapie.Jego mroczne ilustracje świetnie pasują do tej serii.Okładki poszczególnych zeszytów można smiało powiesić na scianie jako plakaty.Nowy SPAWN Jim Downing RULES!!!

Offline vision2001

Odp: Spawn
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:14:10 pm »
Dzisiaj skończyłem czytać "HELLSPAWN: THE COMPLETE COLLECTION"
Graficznie zarówno Ashley Wood jak i Ben Templesmith trzymają formę, a ich grafiki są po prostu odpowiednie do tego typu historii.

Postać HellSpawn'a jest tutaj przedstawiona podobnie jak ma to miejsce w serii "Spawn the Undead" - na początku nie jest to postać pierwszoplanowa; jest on mroczny i nie biadoli odnośnie tego, że "Wanda! Jak ja ją kocham..." jak to ma miejsce w serii głównej. O to wszystko postarali się Brian Michael Bendis oraz Steve Niles. Bendis postawił poprzeczkę wysoko, a Niles kontynuując opowieść niestety wg mnie gdzieś się gubi w swoim pisaniu i późniejszy pomysł na historię i sposób jej opowieści mnie nie zachwycił (to niestety nie jest tak porywająca opowieść jak "30 dni nocy"...). Seria pod koniec staje się dla mnie dziwacznie nudna i naciągana...
Tworząc tę historię panowie oczywiście musieli bazować na wydarzeniach z głównej serii więc np.
Spoiler: pokaż
Malebolgia oraz Angela nie żyją
.
Na pewno komiks warto chwycić w swe ręce ze względu na historie zawarte w #1-11 wydania zeszytowego. Teoretycznie resztę można sobie odpuścić - no ale jak przecież ma się wszystkie zeszyty zebrane w jeden świetnie wydany komiks (szyty i klejony!!!) to przecież głupio będzie nie przeczytać całości. ;)

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline lipaz

Odp: Spawn
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 17, 2013, 01:32:02 pm »
a do którego numeru był wydawany u nas Spawn? razem semic i mandragora?

Offline Death

Odp: Spawn
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 17, 2013, 01:38:16 pm »
Według Gildii, do 43 zeszytu.
44 chyba się nie ukazał.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/spawn_mandragora/20

Offline misio141

Odp: Spawn
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 17, 2013, 01:51:32 pm »
tylko że Mandragora zachowała numerację po Semicu który wydawał podwójne numery, więc 43 zeszyt od Mandry to oryginalnie był #67 (Homeland)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline BRK

Odp: Spawn
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 17, 2013, 02:35:40 pm »
Jak było wydanych 43 części tzn że ostatnim zeszytem z ameryki był #68. Numer oryginalny #10 nigdy nie był wydany w żadnym innym kraju niż USA jak się nie mylę (a u nas to na 100% nie był).

Offline misio141

Odp: Spawn
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 17, 2013, 03:01:00 pm »
Jak było wydanych 43 części tzn że ostatnim zeszytem z ameryki był #68. Numer oryginalny #10 nigdy nie był wydany w żadnym innym kraju niż USA jak się nie mylę (a u nas to na 100% nie był).
tak, numer #10 był u nas pominięty. Niedawno dopiero go umieścili w zbiorczym Spawnie. Napewno Spawn Origins (wydanie HC) i którymś wydaniu na kształt omnibusa ale tu szczegółów nie znam.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline m010ch

Odp: Spawn
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 17, 2013, 07:03:59 pm »
Napewno Spawn Origins (wydanie HC) i którymś wydaniu na kształt omnibusa ale tu szczegółów nie znam.

Oba to Spawn Origins - z tym, że jedno to "zwykłe" HC, a drugie Deluxe Edition (zbierające po dwa HC, oversized i w slipcasie - coś jak Absolute Edition od DC). Jest też SO w SC, ale te wydania akurat #10 nie zawierają.

http://en.wikipedia.org/wiki/Spawn_(comics)#Spawn_Origins_Collection

Offline lipaz

Odp: Spawn
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 18, 2013, 11:28:49 am »
to znaczy że wiele nam do końca opowieści zostało?:P

Offline misio141

Odp: Spawn
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 18, 2013, 11:37:35 am »
na chwilę obecną w usa wychodzi numer w okolicach #230. Kilka lat temu fabuła w serii zaczeła nabierać tempa, by w okolicach 180 zeszytu "zacząć nową erę" (historia chyba się nazywa Endgame). A tak to po fajnym starcie, aż do wspomnianego zawiązania akcji to możnaby określić serię mianem telenoweli.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Spawn
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 22, 2013, 05:35:38 pm »
Kiedy zobaczyłem wspaniałe rysunki Grega Capullo w "Trybunale Sów", postanowiłem nieodwołalnie wziąć się w końcu do lektury "Spawna", którego wydała Mandragora. Najpierw przypomniałem sobie zeszyty z TM-Semic, a potem z ogromną frajdą zagłębiłem się w tym, co było dla mnie nowe... Po Batmanie i Hellboyu Spawn jest moją najbardziej ulubioną postacią z amerykańskiego komiksu głównego nurtu. Podoba mi się pomysł McFarlane'a na tego bohatera, jego graficzna kreacja oraz duży potencjał możliwości, co też jeszcze może mu się przytrafić... Postaci drugoplanowe są równie ciekawe. Niemniej przede wszystkim uwielbiam w serii to graficzne rozpasanie, nieodmiennie na wysokim poziomie, głównie za sprawą - no właśnie! - Grega Capullo (i jego pomocników).
Ponoć w numerach, które nie ukazały się w Polsce, "Spawn" zwyżkuje, jednak bez względu na to - jeżeli wygram kiedyś w lotto, założę własne wydawnictwo komiksowe tylko po to, żeby wydawać dalej "Spawna" w Polsce. Rzekłem! :)