Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 329616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #525 dnia: Październik 02, 2016, 02:24:27 pm »

Offline stop_and_stare

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #526 dnia: Październik 13, 2016, 10:48:19 am »
coś z Artura Rojka. bo podoba mi się ten wariat ze scenografią jego filmów i tekstami, które są naprawdę poetyckie

Offline kubekwkubek

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #527 dnia: Październik 14, 2016, 12:23:27 pm »
Od tygodnia to samo :smile:  Miejscovi :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=lI513ozPIXw


fajna folkowa nuta, ale we współczesnym stylu:) zespół, znany kiedyś pod szyldem The Boogie Town, mieli popularną piosenkę "Emily".
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 12:27:19 pm wysłana przez kubekwkubek »

mgnesium

  • Gość
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #528 dnia: Październik 28, 2016, 04:38:24 pm »
na czasie, do wyborów jeszcze 11 dni:


Offline gildijczyk

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #529 dnia: Listopad 30, 2016, 11:06:42 am »
Aktualnie słucham muzyki klubowej (set Davida Guetty z Tomorrowland 2016), ponieważ jestem jego fanem :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #530 dnia: Grudzień 17, 2016, 07:54:47 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=5tOAZkrkuVA

because why not.

poza tym to progres dla gościa, który do tej pory najczęściej robił mash-upy sampli z produkcji disneya (powyższe to chyba oryginalna kompozycja).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 08:02:58 pm wysłana przez mgnesium »

Offline kubekwkubek

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 20, 2017, 01:01:47 pm »
Dziś nie wychodzi mi z głowy piosenka z filmu "Mój sąsiad Totoro", może dlatego, ze osttanio z siostrzenicvą robiłam sobie powtórkę ;)

Offline death_bird

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #532 dnia: Maj 07, 2017, 11:00:28 pm »
Będą już dwa lata z haczykiem jak zupełnym przypadkiem trafiłem w radio na Agnes Obel i jej "Aventine".
Ta płyta podbiła mnie całkowicie. Oprócz niej Dunka wydała jeszcze "Philharmonics" (debiut) oraz "Citizen of Glass" (ostatnia).
"Philharmonics" uważam za płytę dobrą, "Citizen..." najwyżej średnią, natomiast "Aventine" jestem niezmiennie zauroczony. To jeden z tych albumów, który jest dobry od pierwszej do ostatniej nuty co wg mnie zdarza się raczej rzadko. "Aventine" polecam bez wahania. Genialna płyta na jesienne wieczory.

 
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 79ers

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #533 dnia: Maj 27, 2017, 09:14:30 pm »

Chris Cornell  wraz z Soundgarden i projektem Temple of the Dog to ważny kawałek muzyki i niezaprzeczalny filar stylu grunge. A grunge to ten piekny brud, który siedzi w środku  i emocje trafione w punkt.

Dlatego Alice in Chains, Pearl Jam, Soundgarden, Nirvana, Candlebox, Mad Season, Mother Love Bone czy Stone Temple Pilots to kapele,  do których warto powracać po latach. Esencja początku lat 90tych, podobnie jak trash i heavy w latach 80tych.

Offline LordDisneyland

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #534 dnia: Maj 30, 2017, 10:08:17 am »
"THRASH", na miłość Cthulhu!!!

Ja ostatnio znów znalazłem jakąś zapomnianą cudowność w pudłach z kasetami :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=_eDLOBX4DWk&list=RD_eDLOBX4DWk#t=3


EDIT-
A to do obiadu, cover Wall of Voodoo
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2017, 02:43:25 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline 79ers

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 30, 2017, 04:19:54 pm »
"THRASH", na miłość Cthulhu!!!


Jak zwał tak zwał liczy się muzyka !!!

Offline LordDisneyland

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 30, 2017, 04:50:14 pm »
No wybacz, jak człowiek poprawia od roku 1985, to wchodzi w nawyk. Tyle, że wówczas większość nie znała języka angielskiego.
Polecę czeszcziną  "Je te to teraz skandal!"

PS
W nagrodę wysłuchaj w dobrym wykonaniu symfonii Szostakowicza o babciach próbujących zjeść wnuczki [tak, miały miejsce takie zachowania] - ale muzycznie jest to świetne. Piękna środkowa część.

Offline 79ers

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 30, 2017, 07:02:29 pm »

PS
W nagrodę wysłuchaj w dobrym wykonaniu symfonii Szostakowicza o babciach próbujących zjeść wnuczki [tak, miały miejsce takie zachowania] - ale muzycznie jest to świetne. Piękna środkowa część.
https://www.youtube.com/watch?v=vRHZu5xoIe0

Nie dotrwałem do środkowej części  :roll: , z klasyką u mnie różnie, Bacha jeszcze, ale z ruskich bardziej literatura niż muzyka, a i w tym przypadku częściej wybieram żaboli podobnie jak w przypadku komiksów.

1985? The Long Play Sandry, debiut Whitney, Guns N'Roses czy Roba Zombie był iskrą zapalną :?:

===================
U nasz popularne było Made in China - mówisz jak piszesz, tylko, że wówczas a teraz, wiele znaczeń straciło wartość i sens. Słowa pozostały.

Wszystkie fajne chłopaki mówili trasz i tak mi pozostało, a obecnie dogrzebuj się człowieku do dobrej muzyki, kiedy dookoła same roje plastikowych biedronek.

Offline LordDisneyland

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 31, 2017, 08:46:12 am »
Ale kiedyś człowiek musiał sie nakombinować, bo np. na całe blokowisko tylko jeden gość miał kasetę z nagraniami Carnivore i pożyczał na godziny, słono sobie licząc  :lol: a teraz masz jutubę i proszę, pińć sekund i jest- płyta ze wspomnianego '85, ja poznałem ją dopiero w '88




Offline 79ers

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 31, 2017, 04:46:18 pm »
Od Steele'a bardziej osłuchane mam Type O N..(bardziej doom jak trash), ale Carnivore też daje radę.

 

anything