Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 329568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline papiesz

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:05:48 pm »
Ostatnio słucham często Sieben i płyty Sex and wildflowers. Sieben to projekt Matta Howdena - skrzypka neofolkowego Sol Invictus, a szczęśliwcy mogli go usłyszeć w zeszłym roku na wrocławskim Industrial Festivalu. Głównym instrumenarium Sieben są, oczywiście, skrzypce, choć może się wydawać, że Howdenowi towarzyszy cała orkiestra, ze względu na mnogość efektów i ponakładane na siebie linie melodyczne. Ogólnie można wpisać Sieben w nurt neofolku, ale jakiegoś świeższego, bardziej urozmaiconego. Może to kwestia pierwszego zauroczenia płytą, lecz wydaje mi się lepsza od większości dokonań Sol Invictus. Nawet wokal Howdena lepszy jest niż u Wakeforda (o co zresztą nietrudno  ;) ).
Dysponuję też innym albumem Sieben,  Our Solitary Confinement, ale dobrze go jeszcze nie przesłuchałem, więc się nie wypowiadam. A najpiękniejsze jest to, że sobie obejrzę Sieben za trzy tygodnie na żywo  8)
nothing positive only negative

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:38:32 pm »
"In The Hall Of The Mountain King" - to jest utwór, którychodzi za mną od jakiegoś czasu. Oryginał jest autorstwa Edwarda Grieg'a, człowieka pochodzącego z Norwegii, zasłuzonego dla muzyki klasycznej. "W Jaskini Króla Gór" jest oczywiście niekwestionowaną pozycją, ale mnie zainspirowały jej różne interpretacje - w wykonaniu Wagnera, Electric Light Orchestr'y oraz... Apocalyptic'y. ;) To miała być mała przerwa w różnych wariacjach metalu, ale czegoś takiego nie mogłem pominąć. Tak więc znalazłem IMO znakomity popis umiejętności grupy Apocalyptic'y, dynamiczny, nawiązujący do pierwowzoru pod względem melodii i tego przyśpieszajacego rytmu, ale dodający elementy zgoła obce muzyce klasycznej - gitary elektryczne, basowe, perkusja itp. Po prostu nowa jakość. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline riggael

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:44:10 pm »
Nie potrafie pisać o muzyce za bardzo i postaram sie, aby to nie był jednozdaniowiec. Chciałem się podzielić z wami moją fascynacją, że tak powiem, neo-rockowo-metalową blabla  sceną brytyjską. Wreszcie dostałem w swoje ręce/uszy płytę "Phenomenology" The Blueprint , grupy złożonej z byłych muzyków Pitchshifter, czy earthtone9(voc). Po epce, z której widziałem video  do utworu "sans chorus"wiedziałem, że muszę mieć LP. Czysta energia gitar, świetne riffy, niezbyt rozbudowanego zestawu perkusyjnego (liczy sie technika :D ) dającego razem z basem potężny puls oraz wspaniałego, krzycząco-śpiewającego wokalu o przedziwnym i urzekającym sposobie frazowania,  nie daje siedziec spokojnie.
Nie potrafię tego określić, ale ta muzyka różni bardzo od z-założenia-stylistycznie-podobnych dokonań zza Atlantyku i mi ta inność bardzo odpowida.
Teraz pan Karl - wokalista -  pojawia się w projekcie Twin Zero i znów czekam, aż będę mógł pozwolić sobie na tę płytkę, bo z tego co słyszałem na sieci, TO MUSZĘ JĄ MIEĆ.
 a teraz ... phenomenology...
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 04, 2005, 09:41:45 pm »
Janerki nowego slucham duzo. Ten facet nie umie nagrywac zlych plyt. Wszystko, co zrobi, jest znakomite. "Plagiaty" sa bardzo spokojne - grany w radio  "Rower" to chyba najszybszy kawalek i nie oddaje kojacej atmosfery calego krązka. Muzyka oczywiscie porabana, sporo akustycznej gitary, co jest pewnym nowum u Janerki. No i odjechane teskty. Niby dopiero kwiecien, ale ten krazek bedzie u mnie bardzo wysoko w podsumowaniu 2005 roku.

Offline Clayman_

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 08, 2005, 09:32:35 pm »
electric six-senor smoke

powazny konkurent dla slayera w kategorii plyta roku 2005

po pierwsze:bezbledne teksty

po drugie:pod wzgledem muzycznym nie poszli od czasu fire ani troche do przodu,a nawet chyba sie nieco cofneli

po trzecie:na plycie znowu same hiciory
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Sir Szmer

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 09, 2005, 02:53:28 pm »
skladanka przebojow Arethy Franklin- Krolowej Soulu
sila jej glosu powala mnie na kolana
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."

Offline zim

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 09, 2005, 03:31:43 pm »
Mudvayne - Lost and Found

na pierwszy rzut ucha muzyczka jakich wiele ...jednak po wglebieniu sie w material, na praktycznie wszystkich plytach widac pewien specyficzny urok tego zespolu, ktory tworzy przede wszystkim niekonwencjonalne basowe i perkusyjne granie. nie jest moze jakies super odkrywcze lecz zespol ma swoj styl. do tego nalezy dolozyc charakterystyczny wokal ...to wszystko sklada sie na naprawde interesujacy album.

no i przede wszystkim zapowiedziano jush KONCERT tego zespolu w Polsce :D  :D  :D
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 09, 2005, 04:51:07 pm »
Pearl Jam - MTV Unplugged. Oprócz słuchania także oglądam. Przykro, że materiał na tym koncercie obejmuje jedynie "Ten". Zaiste przemiło by było posłuchać utworow z pozniejszych płyt na koncercie akustycznym. A tak to koncert przerodził się w wielkie jamowanie. Energia i żywiół, na koncercie unplugged, zaskoczenie ale pozytywne. No i te przezabawne midy Eddiego, to wcielony szatan po prostu !

Nawet minus, czyli niezbyt ładny videomontaż nie odbiera ducha temu koncertowi. Choć podobne przedsięwzięcia AIC jest poziom wyżej.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline papiesz

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 11, 2005, 02:08:44 am »
Forseti - Windzeit. O Forseti wspomniał już Josef. Przepiękny neofolk z Niemiec. Tak jak nie lubię niemieckiego, gdyż "język tego narodu brzmi jakby ktoś spadł ze schodów" tak tutaj sprawdza się on znakomicie i nie kojarzy się z okropieństwami typu Lacrimosa. Andreas Ritter ma przyjemny wokal. Jedynym anglojęzycznym wyjątkiem jest ostatni kawałek na płycie - Black Jena, napisany i zaśpiewany przez Douglasa P. z DIJ. I jest to chyba najładniejszy utwór na tym albumie, choć reszta niewiele mu ustępuje.
EDIT: Black Jena do ściągnięcia legalnie z http://seidr.woods.ru/mp3/Forseti-Black_Jena.mp3

Jesu - Heartache. Jesu założył Justin Broadrick z Godflesh. Heartache to w zasadzie singiel. Singiel nietypowy - 2 utwory trwające w sumie ok. 40 minut. Powiem tylko, że materiał wymiata, a jak ktoś chce na ten temat poczytać więcej i uczeniej to niech zajrzy tu: http://www.taboo.art.pl/view.php?ident=229
nothing positive only negative

Offline Kormak

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 11, 2005, 09:42:08 am »
Motorpsycho - "Timothy's Monster" - norwescy kultowi psycho-acid-hippie-noise-grunge-metal-odlotowcy. Naprawdę trudno zaszufladkować ich muzykę, chociaż sami przyznają się do fascynacji takimi artystami jak: Motorhead, The Who, Led Zeppelin, Beatles, Sonic Youth, Sun Ra, John Coltrane, Bob Dylan, Captain Beefheart, Kiss, King Crimson.
A fanami Motorpsycho są np. Queens Of The Stone Age. Polecam każdemu fanowi rockowego grania. No może poza miłośnikami art rocka. I blackmetalu.

Trans Am, słucham na zmianę płyt "TA" i "Liberation". Pierwsza została zjechana przez krytykę, ja ją uwielbiam, między innymi dlatego, że momentami brzmi jak soundtrack do "Miami Vice", te klawisze. Generalnie Trans Am to postrockowcy, dużo tam automatów perkusyjnych i plastikowych klawiszy, ale potrafią też przyłoić niczym Shellac, sporo kawałków to stricte gitarowa nawalanka. Druga z wymienionych przeze mnie płyt brzmi jak połączenie Kraftwerk, Joy Division, New Order i AC/DC. Fantastyczna sekcja rytmiczna. Do tego w warstwie tekstowej zespół zajmuje się wojną w Iraku oraz polityką Busha. Ale bez moralizatorstwa i wyśmiewania, raczej budują przerażąjący wizerunek zniewolenia i ogłupienia społeczeństwa.

Cytat: "Josef Knecht"
Przykro, że materiał na tym koncercie obejmuje jedynie "Ten". Zaiste przemiło by było posłuchać utworow z pozniejszych płyt na koncercie akustycznym. A tak to koncert przerodził się w wielkie jamowanie.

Może i przykro, ale przecież ten koncert został nagrany niedługo po wydaniu "Ten" i nie mieli innych kawałków. A po wydaniu "Vs" już olali MTV.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 11, 2005, 03:09:37 pm »
Fisz/Envee - Kryminalny Bluez (singiel)
Uuuuu. Przeeednie. Czekam na płytę "Fru!". Singiel zawiera 4 kawałki + promomix. W zasadzie są to dwa utwory: "Kryminalny Bluez" i "Tłusty Bit". oraz remixy tychże w wykonaniu Emade ("Kryminalny...") i O.S.T.R. ("Tłusty..."). Trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo zajarany jestem (szczególnie produkcją Envee). "Kryminalny Bluez" ma całkiem przyjemny (ba! całkiem bardzo!) funkowy podkład - do tego Fisz rymuje (a chwilę już tego - na płytach -  nie robił). Niektórym przywodzi to na myśl Artystę Znanego Niegdyś Jako Prince, który już podobno nie chce być nazywany Artystą Znanym Jako Prince, lecz jako Prince chce być znany po prostu. A tekst to historia o pewnym panu, co to z pewną panią chce się spotykać, "...lecz jak mama przykazała - jak ta lampa w kącie musi  stać...". Jak się metafory doszukam, to dam znać. Surrealizm pełną gębą  :) .
"Tłusty Bit" - bardzo dobry podkład, z "pierdzącym" basem. Wokalnie oprócz Fisza udziela się Iza Kowalewska, która z braćmi Waglewskimi nie od dziś współpracuje.  "Jak taki długi, chudy człowiek może zagadać tak tłusty bit?".
Podsumowując - materiał bardzo świeży i pozytywnie nastrajający.  :)

Last Viking

  • Gość
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 12, 2005, 12:31:27 pm »
Teraz wszystkich zaskoczę.
 :shock:
Mylene Farmer
Rudowłosa francuzeczka śpiewające ckliwe, taneczne piosenki.
Za każdym razem kiedy słyszę jej głos (i język francuski!) odpływam :D
Wczoraj dostałem jej płytę: "Anamorphosee" a dzisiaj "Ansi Soit Je..." i najnowszą z 2005 roku.

Heavy metal idzie do poczekalni... :cry:

Offline Raven

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 12, 2005, 03:46:22 pm »
A i racja! Heavy Metal est pour les cuillons. Vive la France! No to ja teraz daję Plasma Pool. Avant-garde'owy węgierski techno-ambient Atilli Csihara, wokalisty norweskiej grupy Mayhem. Mroczne hymny nienawiści i zniszczenia, sączące zło pieśni o totalnej anihilacji i rządach ciemności. To dziwne elektroniczne brzmienie, łączące się z chorym i nienaturalnym wokalem Atilli zapada w pamięć na długo... I z pewnością warte jest poznania dla fanów zarówno ekstremalnego blacku, jak i chorego post industrialu oraz minimalistycznego techno. Czyli zapewne większości forumowiczów. POLECAM!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline riggael

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:02:21 am »
Ostatnio obejrzałem Blade' a III (nieistotne) i przypomniałem sobie o płycie Legion of Boom , The Crystal Method. Uwielbiam taka elektronikę i zastanawiam się, czy do kogoś to tu(z forumowiczów) trafia, czy jest raczej zbyt rozrywkowa, jak to określił jeden z moich znajomych :?
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline pookie

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:31:44 am »
Lubimy Crystal Method, a jakże.
 for Pookie

 

anything