trawa

Autor Wątek: Dean R.Koonz-lubicie jego książki?  (Przeczytany 14824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAGOG AGOG

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2006, 12:12:50 am »
Cytuj
Gdzie mu do Kinga.

gdzie im do barkera.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline balum

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2006, 06:34:11 am »
Barker nie umie pisać. Intrygi są nawet OK, wyobraźnię ma, ale postaci zupełnie papierowe, wzbudzajace zupełną obojetność.

Offline MAGOG AGOG

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2006, 11:37:12 am »
no zapewne barker nie ma tak dobrego warsztatu literackiego jak king, ale pomyslami wyprzedza reszte pisarzy horrorow o lata swietlne. zreszta ja cenie barkera przede wszystkim za opowiadania, bo w krotkiej formie faktycznie sprawdza sie duzo lepiej. natomiast osobiscie wole przeczytac ksiazke wyladowana zakreconymi pomyslami z papierowymi bohaterami niz kolejny malomiasteczkowy standard, w ktorym gl. bohater ma gleboko zarysowane problemy natury psychicznej, seksualnej itp. nie wiem, ale mnie king zaczal w pewnym momencie nudzic. do barkera lubie wracac, zwlaszcza do "ksiag krwi" (jak dla mnie to biblia horroru), z kingiem nigdy tak nie mialem.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline Q__

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2007, 03:44:20 am »
Koontz jest jaki jest ma swoje wady i zalety. Przeczytwaszy ze dwie jego książki ma się ogólne wyobrażenie o wszystkich. To średni pisarz - ani nie arcymistrz, ani nie grafoman.

Ja z jego twórczości wymieniłbym jako godne uwagi "Mroczne ścieżki serca" (pół Harrisa, pół Ludluma, ale dobre) i "Zmrok" (ewidentnie inspirację dla Catrera gdy tworzył "Z Archiwum X"). Mogę też wspomnieć o "Wesołym miasteczku" - jednej z jego słabszych powieści, ale za to nietypowej - klasycznym horrorze w stylu "krew, flaki i inne przysmaki"...
Ufałem mu jak bratu, czyli wcale" - Corwin of Amber

Offline zaciekawiony

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2007, 12:07:26 pm »
Czy chodzi ci o Tunel Strachu?
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Q__

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2007, 05:26:50 pm »
Cytat: "zaciekawiony"
Czy chodzi ci o Tunel Strachu?


Film nosił chyba taki tytuł (bo to powieść "filmowa"), ale powieść to "Wesołe miasteczko" (przynajmniej to wydanie które mam).
Ufałem mu jak bratu, czyli wcale" - Corwin of Amber

Offline Katoholiczka

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2007, 02:16:43 pm »
"Ściana strachu" dla mnie była bardzo cienkim opowiadankiem(w sensie ilości kartek i nie tylko...), naszczęście już niewiele pamiętam z tych chwil "grozy" podczas jej czytania. Ogólnie jego książki mnie nie przekonują, są zbyt naciągane i wydumane.
nigdy mnie nie znajdziecie, jestem niewidzialna bo jestem nikim

Offline Anonimowy Grzybiarz

Dean Koontz
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2007, 04:04:40 pm »
Nazywany największym konkurentem Stephena Kinga.... Ale czy na prawdę nim jest? Jestem fanem Kinga, a ostatnio wpadła mi w ręce "Apokalipsa" wspomnianego wcześniej Koontza. Nie mam ostatnio czasu, więc nie chcę tracić czasu na książkę, na którą nie warto wydać 5 groszy... Lepiej sięgnąć po kolejnego Kinga, czy spróbować Apokalipsy?

Offline sarogaskana

Odp: Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2009, 06:51:32 am »
poczułam ze jednak muszę się wypowiedziec. mimo tak dużej przerwy czasowej. zgadzam sie ze wiekszość jego ksiązek to książki słabe, ale napisał kilka fajnych książek. Np GROM (mimo słabszych momentów, raczej niepotrzebnych)jest świetny. może nie ma tam jakiejś zadziwiającej fabuły, lub coś w tym stylu, ale ta książka ma coś w sobie. jest to takze najbardziej "optymistyczna", książka jaką czytałam. Polecam! NTNR

 

anything