trawa

Autor Wątek: Dean R.Koonz-lubicie jego książki?  (Przeczytany 14565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Angelus

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« dnia: Luty 01, 2005, 03:48:00 pm »
To mój ulubiony pisarz i chyba wolę go nawet od Kinga.Czytam wszystko co wpadnie mi w ręce i mam kilka jego pozycji we własnej biblioteczce.Pierwszą książka jaką przeczytałam było ,,Złe miejsce"-dostałam w prezencie i zakochałam się w autorze.Potem był ,,Grom" i dalej juz poszło z górki.Bardzo lubię ,,Opiekunów"-jedna z lepszych!
W zeszłym roku natomiast zrobiła na mnie wrażenie ,,Fałszywa pamięć"-chyba nie zrobiłam błędu w tytule ale chodzi mi o książkę o szalonym psychiatrze.Po lekturze tej książki wiem jedno: do zadnego psychiatry nigdy nie pójdę!Boze uchowaj!
Koonz tworzy wspaniałe postaci, głębię psychologiczną a przy tym nie jest nigdy nudny i nie dłuży sie czytanie nawet przy opisach.Ma dobry styl i niesamowite pomysły!Zaskakuje mnie za każdym razem.
Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Formaldehyd

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2005, 04:19:20 pm »
Srednio. Napisal pare fajnych pozycji, ale splodzil tez mase ksiazek zupelnie przecietnych, by nie powiedziec - slabych. Zaletą jego pozycji jest eklektyzm, ale jak powiadam nie szczytuje czytając ksiązki Koontz'a.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Angelus

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2005, 04:23:02 pm »
Cytat: "Formaldehyd"
Srednio. Napisal pare fajnych pozycji, ale splodzil tez mase ksiazek zupelnie przecietnych, by nie powiedziec - slabych. Zaletą jego pozycji jest eklektyzm, ale jak powiadam nie szczytuje czytając ksiązki Koontz'a.


A przy jakiej lekturze ,,szczytujesz" jeśli to nie tajemnica?
 ;) Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Jimmy

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2005, 05:47:21 pm »
Jedyne co czytalem to "Grom" - calkiem spoko, chociaz za duzo chyba na sile tych wynaturzen, zboczen itd. No i to akurat nie jest horror.

Offline Formaldehyd

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2005, 06:56:50 pm »
Cytat: "Angelus"
Cytat: "Formaldehyd"
Srednio. Napisal pare fajnych pozycji, ale splodzil tez mase ksiazek zupelnie przecietnych, by nie powiedziec - slabych. Zaletą jego pozycji jest eklektyzm, ale jak powiadam nie szczytuje czytając ksiązki Koontz'a.


A przy jakiej lekturze ,,szczytujesz" jeśli to nie tajemnica?
 ;) Pozdrowionka!


Np. przy "To" Kinga. Wracając zaś do Koontz'a - "Opiekunowie" to dobra ksiazka.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Deg

  • Gość
Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2005, 07:34:35 pm »
"Odwieczny wróg" i "Ściana strachu" - te książki zrobiły na mnie spore wrażenie. Był czas kiedy pochłaniałem Koontza w ogromnych ilościach, jednak faktycznie zdarza mu się sporo słabiutkich rzeczy i teraz już nie rzucam się na jego powieści bez zastanowienia  ;)

Offline Formaldehyd

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2005, 08:33:53 pm »
Cytat: "Deg"
"Odwieczny wróg" i "Ściana strachu" - te książki zrobiły na mnie spore wrażenie. Był czas kiedy pochłaniałem Koontza w ogromnych ilościach, jednak faktycznie zdarza mu się sporo słabiutkich rzeczy i teraz już nie rzucam się na jego powieści bez zastanowienia  ;)


"Odwieczny wróg" jest niezly, to prawda. A "Sciana strachu"? Liczyłem na swietny psychologiczny dreszczowiec, a dostalem marną opowiastkę sensacyjna :evil:
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Gashu

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2005, 09:08:59 pm »
Imo, "Więzień ciemnosci" też jest całkiem przyzwoity.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline samowiła

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2005, 04:24:15 pm »
Przyznam się, że sama nie czytałam, ale wyrobiłam sobie kiepskie zdanie kiedy moja przyjaciółka zaczytywała się kolejnymi książkami i opowiadała mi "najlepsze momenty". Tak na mój gust wynikło z tego, że każde z dzieł Koontza traktuje o upośledzonym dziecku, upiornych bliźniętach i psie o paranormalnych zdolnościach? Rzeczywiście tak jest? Czy może po prostu źle trafiłam?
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Deg

  • Gość
Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2005, 08:27:00 pm »
Zdarza mu się czasem odstępstwo od tych sztandarowych tematów  ;)

Formaldehyd - widzisz, ja nie liczyłem na nic specjalnego i dostałem całkiem niezły dreszczowiec  :D Wszystko zależy od podejścia.

Offline Christine

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2005, 03:49:35 pm »
Czytałam "Tunel strachu", "Nieśmiertelnego" i "Tik - tak". Sztamp, sztampa, sztampa. Zdecydowanie wolę S.Kinga. Nie twreidzę, że on nie powiela pewnych schematów, jednak za każdym razem jest on ukazany jednak w innym świetle. Koontz klepie na jedno kopyto i to jest męczące. Jeśli King straszy, to Koontzowi bliżej do klasy B. "Odwiecznego wroga" widziałam w wersji filmowej i nawet mi sie spodobał. Może powinnam sięgnąc po książkę i byłaby to jedyna pozycja tego autora, która by mi się spodobała.

Offline zaciekawiony

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2005, 07:03:02 pm »
Niezwykle interesujący autor , rzeczywiście powiela pewne popularne schematy , jak choćby intrygę szpiegowską w Pieczarze gromów
czy obawy przed komputerami w Ziarnie demona , częste są też zrózne niesamowite zdolności ludzi (złe miejsce , łzy smoka )
zaciekawiają cytaty z ,,Księgi smutków policzonych" , których Koontz jaest chyba sam autorem. Polecam
 no ale cóż różne mamy gusta
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline ASa

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2006, 05:28:53 pm »
Koontz to szczerze mówiąc, komercha. Ma jeden schemat, powielany w sumie w każdej książce... Mogę przytoczyć  :D  ale tak w ogóle, podobała mi się kilka książek... najlepszy był, no, może poza końcówką, "zimowy księżyc"... fajna też "pieczara gromów"... niestety, nie czytałam "opiekunów", a to jest chyba najlepsza jego powieść, co nie wynika tylko z Waszych forumowych wypowiedzi, ale też np. na okładce książki pod nazwiskiem bylo podawane: "autor opiekunów i łez smoka" i nie czytałam też "odwiecznego wroga"... ciekawe, czy moja biblioteka ma tę książkę  ;)
\ /)
(O.o)
(>< )o

This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Offline zaciekawiony

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2006, 09:08:23 pm »
Na każedej książce z serii amber jest  wymienione jakieś 2 książki.
Ekranizacje które dotychczas widziałem (odwieczny wróg i jedyna ocalona ) są słabe, reżyserzy chcieli zrobić fabułę bardziej niezwyklą i bardziej emocjonującą niż trzeba.
Tik-Tak i Tunel strachu są zdecydowanie kiepskie, o czym zresztą mówi sam autor we wstępie dodanym do tej drugiej.
Koontz coraz bardziej zbliża się do powieći obyczajowej, i lepiej nie oczekiwać od niego mocnego horroru bo można się zawieźć.
W okowach lodu zaś wogle nie jest horrorem a tylko Thrillerem.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline balum

Dean R.Koonz-lubicie jego książki?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2006, 05:49:43 am »
Jeśli "Opiekunowie" to jego najlepsza książka, to bardzo niedobrze. Odrzuciłem to po 120 stronach. Narracja zupełnie bez polotu. Nawet nie potrafi umiejetnie wpleść retrospektywy. Gdzie mu do Kinga.