trawa

Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 24, 2018, 10:13:41 am »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 24, 2018, 10:20:37 am »
Czyżby dobry powód do ponownego wydania Usagiego w większysch tomach zbiorczych? :)
A tak w ogóle rozmawiając o zbiorczych. Tak myślałem i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem byłoby połączenie dwóch amerykańskich wydań i wydanie ich w jednym standardzie (tak bodajże wyszło w Hiszpanii) - Usagi Yojimbo: The Special Edition od Fantagraphics (2 tomy) oraz Usagi Yojimbo Saga (7 tomów + Legends).
Twarda oprawa, B5 lub A5+ (w zależności od decyzji Egmontu). A każdy z tomów obu wydań ma po 600 stron, więc z tym nie ma problemu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 24, 2018, 01:04:36 pm »
Przydałoby się jakieś porządne HC, bo i tak mało komu chce się to już kompletować, więc ten, bodajże, 32 tom, który jakiś czas temu wyszedł, zakupiła jakaś grupa paru wieloletnich miłośników serii, a że ogromnej ilości tomów brakuje, to inni nie są w stanie dołączyć. No i druga sprawa, że wydawanie tak wspaniałej serii w takiej formie, to lekki obciach.

Egmoncie, prosimy.

Offline Sybirak

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 24, 2018, 02:26:54 pm »
Na ostatnim Festiwalu w Łodzi Kołodziejczak powiedział,że myślą o zbiorczym wydaniu Usagiego  w twardej oprawie,ale raczej dopiero po zakończeniu całej serii,czyli jeszcze przyjdzie nam poczekać.Ma to związek m.in z tym ,że jest już duża grupa osób , która regularnie kupuje bieżące wydanie.Jestem wśród tych osób więc się z tym zgadzam.Gdyby jednocześnie wydawali w dwóch opcjach to bym musiał zrezygnować,a tak zakupię oba wydania :)

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 24, 2018, 03:04:50 pm »
Ja też kupuję od początku. Gdyby zaczeli wydawać w dwóch formatach to ok, choć wątpię, ale jak zaczną tylko w powiększonym HC, w tym również nowe tomy, to zostanę z niczym.

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #410 dnia: Maj 31, 2018, 08:59:44 pm »
Przeczytałem sobie ostatnio TMNT/UY Expanded Edition. Generalnie fajna nowelka, która jednak niestety nie odbiega poziomem, zarówno rysunkowym, jak i scenariuszowym, od innych ostatnio powstałych historii z Usagim. Czyli generalnie polecam fanom UY, a innych odsyłam do wcześniejszych, znacznie lepszych tomów. Coś ostatnio tam Sakai próbuje (TMNT/UY, Yokai, Senso), ale główna seria już dawno straciła tempo, a szkoda. Jest tyle postaci, które można by wykorzystać, że aż się zastanawiam, czemu w 90% obecnych historii Usagi ratuje wieśniaków (w TMNT/UY akurat nie mamy wieśniaków).

Co do samego wydania, to sam komiks ma 40 stron + dwa wcześniejsze komiksy ze spotkań Usagiego z TMNT + szkice i warianty okładek. Mi niestety nie przypadły do gustu kolory w tym komiksie położone przez Lutha. W czerni-bieli, co widać na końcu, fajnie by to wyglądało. Na plus rozkładówka i duża panoramiczna plansza.

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 31, 2018, 09:04:01 pm »
Na horyzoncie również wydanie TMNT/UY od Dark Horsa, poszerzone o spotkanie Usagiego z żółwiami znane z tomu Cienie Śmierci. Tam jednak okładka jest taka sobie.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 09:08:09 pm wysłana przez janjedlikowski »

Offline graves

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:49:40 pm »
Przeczytałem najnowszy 32 tom Usagi - Tajemnice.
Nie wiem jak Stan Sakai to robi. Po tylu latach, po tylu albumach, po tylu tysiacach stron - Usagi wciąż jest świeży i nie nudzi.
Najnowsza opowieść dzieje się praktycznie w jednym mieście, gdzie Usagi rozwiązuje kryminalne zagadki i łapie przestępców wspólnie ze znajomym "policjantem". Świetne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mibartek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:37:37 am »
jak przyrównać to do Thorgala to już wogóle szał  :biggrin:
Usagi to chyba jedyna wieloletnia seria, której nie kupuję jedynie z sentymentu (jak przykładowo właśnie Thorgala czy Walking Dead)

Offline LordDisneyland

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 10, 2019, 02:33:19 pm »
Znacie powieści van Gulika o sędzim Di? Jest w nich coś, co zawsze przywodzi mi na myśl przygody królika z inspektorem Ishidą :)

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 10, 2019, 03:50:23 pm »
A ja niestety kupuję już raczej z sentymentu. Zarówno w warstwie graficznej, jak i w scenariuszu dostrzegam zjazd w dół. Obecnie od około 10 tomów Usagi chodzi od wioski do wioski i rozwiązuje problemy wieśniaków, a na swej drodze, poza wieśniakami, spotyka głównie inspektora Ishidę i złodziejkę Kitsune. Czasem przemknie jeszcze Chizu czy Gen. Niestety brakuje mi bogactwa świata Usagiego, który Stan zostawił gdzieś w tyle. Gdzie Jotaro, Katsuichi (chyba moja ulubiona postać), klan Geishu, Hikiji i inni? Ciągle marzy mi się opowieść z ninja-kretami. To, co było super w Usagim to wielowątkowa zazębiająca się fabuła, z postaciami, które co jakiś czas powracały. Za najlepszy okres uważam ten gdzieś pomiędzy "Cieniami śmierci" a "Pojedynek przy świątyni Kitanoji". No i te wielostronicowe pojedynki jak w "Pojedynek przy świątyni Kitanoji". Obecnie Usagi daje się złoić coraz częściej...
No ale porównując do Thorgala, tu też wiek autora pewnie robi swoje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2019, 09:16:31 am wysłana przez janjedlikowski »

Offline Gazza

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:00:43 am »
Zdecydowanie zgadzam się z kolegą. Wprawdzie brakuje mi kilku tomów ale z sentymentu przyjąłbym jakieś nowe, najlepiej powiększone i twardookładkowe wydanie całości. To dla mnie wciąż bardzo relaksacyjna lektura. Mimo nieznacznie obniżających się lotów autora - do pikującej w dół jakości Thorgala na szczęście jeszcze mu daleko. Chociaż przyznam się, że zdobiący mój komiksowy kącik oprawiony rysunek Gena, który otrzymałem od Stana Sakai, wylądował już w szafie (jego miejsce zajęły oryginalne zeszyty Blade Runnera z 1982 roku).

Offline tysonek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:51:42 am »
seria z którą bardzo chętnie bym się zapoznał, może kiedyś wyjdzie jakieś wznowienie

Offline lis22

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:46:39 pm »
Podobno Egmont ma wydawać od nowa tę serię w twardej oprawie i po trzy tomy na raz - przynajmniej tak słyszałem w ub. roku.
Pierwsze tomy są już niedostępne i wydawane były przez inne wydawnictwo, więc przydałoby się wznowienie.

Offline mibartek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:54:56 pm »
Ja szczęśliwie jakiś czas temu skompletowałem całość i jak podsumowałem koszt to nawet z tymi kilkoma tomami pod 100zł (Ojcowie i Synowie np) cena nie była wygórowana jak się patrzy całościowo.
Ale wtedy spokojnie jeszcze można było upolować paczkę np 10 dostępnych tomów poniżej 10zł za tom.

Mam jeszcze sporo dubletów z kupowania takich paczek właśnie - widzę po cenach na allegro, że trzeba się zainteresować sprzedażą :razz: