Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 97104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

• Starszy Mistrz
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 14, 2017, 08:16:42 pm »
mi by wystarczyło gdyby tylko malował przewalające się chmury, padający deszcz i uginające się od wiatru drzewa. ten komiks ma taki klimat że wystarczy że otworzę dowolną stronę i po prostu w niego wsiąkam. szkoda, ze tak rzadko dostajemy cos nowego od mistrza.

Offline buczanova

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 24, 2018, 10:13:41 am »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline radef

• Szafarz bracki
    • Komiksy Disneya
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 24, 2018, 10:20:37 am »
Czyżby dobry powód do ponownego wydania Usagiego w większysch tomach zbiorczych? :)
A tak w ogóle rozmawiając o zbiorczych. Tak myślałem i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem byłoby połączenie dwóch amerykańskich wydań i wydanie ich w jednym standardzie (tak bodajże wyszło w Hiszpanii) - Usagi Yojimbo: The Special Edition od Fantagraphics (2 tomy) oraz Usagi Yojimbo Saga (7 tomów + Legends).
Twarda oprawa, B5 lub A5+ (w zależności od decyzji Egmontu). A każdy z tomów obu wydań ma po 600 stron, więc z tym nie ma problemu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 24, 2018, 01:04:36 pm »
Przydałoby się jakieś porządne HC, bo i tak mało komu chce się to już kompletować, więc ten, bodajże, 32 tom, który jakiś czas temu wyszedł, zakupiła jakaś grupa paru wieloletnich miłośników serii, a że ogromnej ilości tomów brakuje, to inni nie są w stanie dołączyć. No i druga sprawa, że wydawanie tak wspaniałej serii w takiej formie, to lekki obciach.

Egmoncie, prosimy.

Offline Sybirak

• Zbieracz Zwłok
  • *
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 24, 2018, 02:26:54 pm »
Na ostatnim Festiwalu w Łodzi Kołodziejczak powiedział,że myślą o zbiorczym wydaniu Usagiego  w twardej oprawie,ale raczej dopiero po zakończeniu całej serii,czyli jeszcze przyjdzie nam poczekać.Ma to związek m.in z tym ,że jest już duża grupa osób , która regularnie kupuje bieżące wydanie.Jestem wśród tych osób więc się z tym zgadzam.Gdyby jednocześnie wydawali w dwóch opcjach to bym musiał zrezygnować,a tak zakupię oba wydania :)

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #410 dnia: Luty 24, 2018, 03:04:50 pm »
Ja też kupuję od początku. Gdyby zaczeli wydawać w dwóch formatach to ok, choć wątpię, ale jak zaczną tylko w powiększonym HC, w tym również nowe tomy, to zostanę z niczym.

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #411 dnia: Maj 31, 2018, 08:59:44 pm »
Przeczytałem sobie ostatnio TMNT/UY Expanded Edition. Generalnie fajna nowelka, która jednak niestety nie odbiega poziomem, zarówno rysunkowym, jak i scenariuszowym, od innych ostatnio powstałych historii z Usagim. Czyli generalnie polecam fanom UY, a innych odsyłam do wcześniejszych, znacznie lepszych tomów. Coś ostatnio tam Sakai próbuje (TMNT/UY, Yokai, Senso), ale główna seria już dawno straciła tempo, a szkoda. Jest tyle postaci, które można by wykorzystać, że aż się zastanawiam, czemu w 90% obecnych historii Usagi ratuje wieśniaków (w TMNT/UY akurat nie mamy wieśniaków).

Co do samego wydania, to sam komiks ma 40 stron + dwa wcześniejsze komiksy ze spotkań Usagiego z TMNT + szkice i warianty okładek. Mi niestety nie przypadły do gustu kolory w tym komiksie położone przez Lutha. W czerni-bieli, co widać na końcu, fajnie by to wyglądało. Na plus rozkładówka i duża panoramiczna plansza.

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #412 dnia: Maj 31, 2018, 09:04:01 pm »
Na horyzoncie również wydanie TMNT/UY od Dark Horsa, poszerzone o spotkanie Usagiego z żółwiami znane z tomu Cienie Śmierci. Tam jednak okładka jest taka sobie.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 09:08:09 pm wysłana przez janjedlikowski »