Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #390 dnia: Maj 14, 2017, 09:36:01 am »
Dokładnie z powodu braku tomów (sytuacja taka sama jak z Hellboyem) wstrzymuję się z kupnem. Gdyby wyszły jakieś fajne integrale, to brałbym, bo dużo dobrego o tej serii słyszałem.

Offline 79ers

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #391 dnia: Maj 14, 2017, 03:06:58 pm »
Dokładnie z powodu braku tomów (sytuacja taka sama jak z Hellboyem) wstrzymuję się z kupnem. Gdyby wyszły jakieś fajne integrale, to brałbym, bo dużo dobrego o tej serii słyszałem.
Nie chciałbym powtórki sytucji jaka miała miejsce w przypadku integrali Lucky Luke'a kiedy to po siedmiu tomach i kilkuletnim okresie wydawniczym(2009-2015) wydawca zmienia zdanie i rozpoczyna publikację w innym formacie. Byćmoże gdyby seria była zamknięta byłoby łatwiej, ale tak pozyskanie za normalne pieniądze "starych" wydań Usagiego, kiedy pojawiłaby się nowsza formuła wydawnicza byłoby mocno utrudnione i znowu te duble!!!

Seria zdecydowanie warta uwagi i ma jakieś wartości poznawcze względem kultury i tradycji  - w odróżnieniu od wielu bardziej popularnych serii z rynku amerykańskiego.

Z Hellboyem mam ten sam problem, nie mam ani jednej histori z tym boheterem, ponieważ komplet nie jest dostępny w handlu, a całości na aukcjach jednorazowo nie kupię.

Offline Garf

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #392 dnia: Maj 16, 2017, 06:20:10 pm »


Z Hellboyem mam ten sam problem, nie mam ani jednej histori z tym boheterem, ponieważ komplet nie jest dostępny w handlu, a całości na aukcjach jednorazowo nie kupię.

Z tego, co zrozumiałem ze spotkania na Pyrkonie, integrale z Hellboyem są dość prawdopodobne w niedługim czasie.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #393 dnia: Maj 16, 2017, 08:56:17 pm »
Dokładnie na to wygląda. Natomiast Usagi Yojimbo raczej nie, ale ja to tak odebrałem, że gdy Usagi stanie się serią zamkniętą, to może szanse się zwiększą.

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 17, 2017, 12:12:04 pm »
Mam nadzieję, że aż tyle czekać nie będą, bo ten Hellboy filmowy to pewnie nie prędzej niż w 2019.

Offline Cringer

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 17, 2017, 10:13:39 pm »
Biorąc pod uwagę ile czasu zajęło im wznowienie Kaznodziei to takie 2 latka od teraz (o ile się nie mylę to niedługo wyjdzie u nas ostatni Hellboy) to nie tak dużo.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #396 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:00:50 pm »
Miłośnikom "Usagiego" chciałbym serdecznie polecić tę książkę:

https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2918,strona,YOKAI_br_Tajemnicze_stwory_w_kulturze_japonskiej,katid,262.html

Nie ma tam słowa o komiksie Stana Sakaiego, choć pojawia się kilka nawiązań do mangi (i trochę więcej do anime). A jednak!
To naukowe, ale świetnie i lekko napisane studium dotyczące pochodzenia, natury i oryginalności słynnych japońskich potworów. Pierwsza część to erudycyjny (i dowcipny!) esej, druga zaś to katalog najsłynniejszych yokai, w tym oczywiście długonosych tengu, demonów oni, lisów tanuki, czy stonóg mukade - znanych nam doskonale z tomów, w których występuje łowca demonów Sasuke oraz oczywiście z "graphic novel" "Yokai".

Od czasu "Chryzantemy i miecza" Ruth Benedict nie czytałem tak dobrego studium o kulturze Japonii. Zarazem była to dla mnie lektura bardzo pouczająca właśnie w kontekście mangi i anime, a zwłaszcza "Usagiego". Raz jeszcze utwierdziłem się w przekonaniu, jak wnikliwie i umiejętnie Sakai korzysta z kultury kraju swojego pochodzenia.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Kijanek

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 27, 2017, 08:40:32 pm »

Nowy tom za mną
Poprawna lektura, nic poza tym
Niby stały poziom od kilku tomów, ale brakować zaczyna brakować pazura z początków. Fabularnie niestety już nie łączy sie z początkową intryga, scenki z życia Usagiego.

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 27, 2017, 09:35:10 pm »
No cóż Stan coraz starszy i chyba ciężko będzie o jakąś woltę...
Ktoś wie czy Egmont wyda Usagiego z Żółwiami ??

Offline 79ers

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 28, 2017, 06:08:35 pm »
No cóż Stan coraz starszy i chyba ciężko będzie o jakąś woltę...
Ktoś wie czy Egmont wyda Usagiego z Żółwiami ??

Jak z żółwiami to może prędzej inne wydawnictwo.

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #400 dnia: Październik 28, 2017, 07:22:25 pm »
Czy masz może na myśli to wydawnictwo, które istnieje tylko na facebooku? ;)

Offline starcek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 28, 2017, 09:29:05 pm »
Ale ten Usagi z Żółwiami  nie powala. Wrażenie robi jedynie rozkładówka. A to trochę mało.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 79ers

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 29, 2017, 12:21:51 pm »
Ale ten Usagi z Żółwiami  nie powala. Wrażenie robi jedynie rozkładówka. A to trochę mało.

Niektóre pozycje bierze się dla rozkładówki, niektóre dla panoramy ... :oops:

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #403 dnia: Listopad 14, 2017, 04:30:24 pm »
Najnowszy Usagi przeczytany. Wrażenie niestety średnie, a szkoda, bo Sakai stworzył taki bogaty świat pełen różnych postaci, a od 4-5 tomów serwuje nam tylko inspektora Ishidę i złodziejkę Kitsune, a Usagi głównie ratuje wieśniaków...
Mi na przykład marzą się Ci kreto-ninja :)

Offline horror

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #404 dnia: Listopad 14, 2017, 08:16:42 pm »
mi by wystarczyło gdyby tylko malował przewalające się chmury, padający deszcz i uginające się od wiatru drzewa. ten komiks ma taki klimat że wystarczy że otworzę dowolną stronę i po prostu w niego wsiąkam. szkoda, ze tak rzadko dostajemy cos nowego od mistrza.

 

anything