Autor Wątek: Transformers  (Przeczytany 16621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ziemniakento

Transformers
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2007, 08:16:13 pm »
A ja pamiętam, rewelacyjne plastykowe zabawki!
Ale komiksu nie czytałem.
Nie lubie transformersów...

Offline MK'WJT'C

Transformers
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2007, 09:17:03 pm »
Komiks był świetny, potem weszły zabawki, tych się miało dużo...
Zaczłąłem go kupować dopiero w 1996, przedostatni rok wydawania i po obejżeniu filmów i serialu drażniła mnie rozbieżność fabularana,
choć niektóre historie były fajne, chyba najlepsza to przebudzenie Primusa, w pierwszym kupionym przeze mnie numerze. Zaraz potem historie poszukiwania Matrycy.

Offline WheelJack

Transformers
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 15, 2007, 10:41:56 pm »
http://transformersg1.mojeforum.net

moj qmpel zrobil forum Transformers Generation 1 RPG

zapraszam ^^

Offline Nick Jackolson

Odp: Transformers
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:45:01 pm »
Witam,

Odświeżam temat Transformersów...

Czy jest może ktoś kto to ma bądź czytał i powie co nieco o tym wydaniu:

http://www.amazon.com/Transformers-The-IDW-Collection-Volume/dp/1600106676/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1406054326&sr=8-1&keywords=transformers+idw+collection

 i czy warto zagłębić się w komiksowy świat transformersów.
Jako dzieciak pamiętam jak wielki hit był na te zabawki, serial z lat 80

http://www.youtube.com/watch?v=nLS2N9mHWaw :)





Offline Itachi

Odp: Transformers
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 22, 2014, 08:32:03 pm »
Nick, dobry pomysł z odświeżeniem tego wątku. Na początku roku spekulowaliśmy czy jakieś wydawnictwo nie wyda Transformersów, ale sprawa ucichła. Z drugiej strony sporo wydawców przegląda fora, więc może w końcu się doczekamy. Sam chętnie przeczytałbym jakąś uznaną historię, bo do tej pory nazwa Transformers kojarzy mi się tylko z filmem, zabawkami i komiksami dla dzieci w różnych czasopismach. Czas na jakąś poważniejszą fabułę.

Offline Nick Jackolson

Odp: Transformers
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:00:04 pm »
Na allegro jest koleś, który sprzedaje 3 vol IDW Collection ale chce za nie 500 zł :smile: powiedziałem mu, że sporo bo za nówki na multiversie zapłacę 450zł. To mnie "zagiął" i powiedział, że do cen z multi muszeę dodać jeszcze cło i vat hehe dobry rezak :smile:

Tym niemniej to chyba dobra kolekcja na start z robotami bo piszą w opisie, że układają to chronologicznie z wydarzeniami. Zastanawiałem się tylko jak kolory, dodatki itp. Ciekawi mnie to bo np. takie wydanie żółwi ninja też ultimate collection od idw jest w czerni i bieli a w robotach chciałbym jednak rozpierduchę w kolorze :smile: (żółwi i tak bym nie kupił - też zabawki, filmy itp. podobna historia ale mnie totalnie nie jara czytanie ich przygód na papierze).

Jeżeli to te screeny to chyba będę odkładał kaskę :smile: :



 




« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 09:10:50 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Transformers
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:25:24 pm »
i czy warto zagłębić się w komiksowy świat transformersów.
Jako dzieciak pamiętam jak wielki hit był na te zabawki, serial z lat 80

Wiele do tematu pewnie nie wniosę, bo byłem tylko skromnym fanem wszystkiego co transformersowe na polskim rynku w latach 90.
Powiem jednak tak:
1. Komiksy "Transformers" Marvela wydane w Polsce przez TM-Semic były, moim zdaniem, zaskakująco dobre. Zwłaszcza początek serii: konflikt Megatrona z Shockwavem oraz jej zakończenie, czyli saga o poszukiwaniu Matrycy i Unicronie. Wg mnie postać Unicrona, bliźniacza w pewnym sensie z Galaktusem, jest od niego nawet lepiej pomyślana! Bardziej pasuje do transformersowego universum. A jak ktoś jeszcze pamięta jego głos z pełnometrażowego filmu animowanego to już w ogóle. Był to głos samego Orsona Wellesa!
2. Serial animowany z lat 80. (G1) ma dziś dla mnie niezwykły urok sentymentalny. Świetnie z perspektywy lat można zobaczyć, jak odbijają się w nim amerykańskie lata 80. (marki samochodów, modele samolotów, ale też ubiory ludzi, trochę klimatu disco i trochę zimnej wojny). Do tego w designie robotów widać dobrze ich japońską genezę. Niekiedy wyglądają nie tylko jak Generał Daimos, ale i Yattaman :smile:
3. Na poczatku lat 2000 Egmont wystartował jeszcze z komiksem "Transformers Armada". Bardzo - pamiętam - się tym podjarałem, ale inna, "komputerowa" estetyka i nieznani mi bohaterowie, sprawiły że czytało się mi to bez przyjemności. Chyba nie dobrnąłem nawet do ostatniego wydanego u nas zeszytu.

Jednym słowem - dla mnie "Transformers" to smak z dzieciństwa.

P.S. Nick Jackolson: A propos zbiorczego wydania Żółwi Ninja, to trzeba pamiętać, że początkowo ta czarno-biała historia to był taki komiks alternatywny. Coś trochę jak "Kaczor Howard", nawiązujące do wielu motywów Universu Marvela (np. wojownicy klanu "Stopy" to o ile się nie mylę parodia marvelowskiej organizacji "Hand"). Wydano u nas kiedyś pojedynczy tego zeszyt. To coś zupełnie innego, niż pamiętamy z serialu animowanego.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline FloreK9

Odp: Transformers
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 05, 2014, 10:13:53 pm »
Witam,

Może mi ktoś powiedzieć czy Transformers: Regeneration One

http://multiversum.pl/p/1059/37790/transformers-regeneration-one-vol-01-sc-idw-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

warte jest uwagi? Czy ta historia nawiązuje w jakiś sposób do wydarzeń z filmu "Transformers The Movie" z 1986 roku? Spodobała mi się kreska, ale jestem ciekaw opinii kogoś kto czytał ten komiks. Może też znajdzie się ktoś kto poleciłby w jakie historie warto zainwestować?

Offline Dembol_

Odp: Transformers
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:04:31 am »
TF: Regeneration One kontynuuje fabułę komiksów Marvela (tzw. G1), które zakończyły się ostateczną batalią z Unicronem w #80. Były one wydawane u nas w Polsce. Po latach scenarzysta Simon Furman powraca do tamtego uniwersum by dokończyć niektóre wątki.

 

anything