Autor Wątek: "Armada" co słychac?  (Przeczytany 49682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 09, 2011, 03:53:08 am »
W połowie października na rynku frankofońskim będzie miał premierę 14. tom serii Armada,   który ma ostatecznie zamknąć tę opowieść. Wydawnictwo Egmont planuje   wydać jego polską edycję w połowie przyszłego roku. Teraz jednak możecie   już obejrzeć oryginalną okładkę oraz jedną z przykładowych plansz. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Thiago

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 09, 2011, 06:48:49 pm »
Koniec Armady - to potwierdzone informacje???

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 24, 2011, 02:44:55 pm »
Koniec Armady - to potwierdzone informacje???
Tak napisano na stronie Egmontu więc chyba wydawca wie co pisze? :)

A przy okazji:
- zamieściłem 4 oryginalne plansze z czternastki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/armada/14
- Tomek Nowak zrecenzował trzynastkę: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/armada/13
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline janjedlikowski

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 17, 2012, 02:41:15 pm »
Czy to na pewno koniec Armady????? Aż nie chce mi się wierzyć, było by bardzo szkoda  :sad: Czy poza Egmontem ktoś taką informację podał? Na końcu 14 tomu pozostaje kilka nowo otwartych wątków, które można by pociągnąć w kolejnych tomach...

Offline Julek_

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2012, 12:17:35 am »
W dość kiepskich nastrojach żegnałem "Armadę". Może to i dobrze, że to już koniec? Nigdy nie lubiłem patrzeć, jak niegdyś naprawdę dobra seria, z która spędziłem wiele dobrych chwil odchodzi w takim brzydkim stylu. Żegnaj, Navis.
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/05/1026-armada-tom-14-ostateczna-rozgrywka.html

Offline janjedlikowski

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 12, 2014, 09:55:33 pm »
No najnowszy tom wypada całkiem nieźle.
Spoiler: pokaż
Tylko czy po zabiciu trzech kolejnych "zabójców" nie pozostał jeszcze jeden? Miało być ich chyba 6 czyli czterech + 2 zabitych w poprzednich tomach, a tu było tylko 3.

Offline melee

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 13, 2014, 12:10:41 pm »
seria wpadła w sidła hasła "więcej"
każda kolejna przygoda musi być większa, wrogowie potężniejsi


Spoiler: pokaż
ta rasa zabójców wcześniej była rzeczywiście niesamowita, pojedynek z jednym z nich wypełniał cały album, pełen napięcia, jako konflikt zwykłego człowieka z idealną maszyną do zabijania, teraz kolejni reprezentanci to ślamazary, jeden człowiek walczy z trzema jedną ręką, a bohaterowie ratują już całą flotyllę statków przed katastrofą w czarnej dziurze


już nie może być nic więcej, pora na cichy album

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 18, 2014, 05:41:59 pm »
Po przeczytaniu trzech ostatnich tomów - "Ostatecznej rozgrywki", "Polowania" i "Więzów krwi" - muszę ze smutkiem stwierdzić - mimo widowiskowej graficznej oprawy Bucheta - że "Armada" zamieniła się w tandetną konfekcję, z której wyparowała komiksowa iskra z prawdziwego zdarzenia. Można odnieść wrażenie, że seria robiona jest na jakimś zgrzytliwym autopilocie (i co z tego, ze kosmicznym?!), a ja z kolei łapię się na tym, że włączam autopilota podczas jej lektury. I zgrzytam zębami. Co gorsza, przestałem lubić Navis za te jej wszystkie antypatyczne miny i denerwujące zachowanie.

Offline graves

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2014, 07:29:02 pm »
Jakoś się nie zgodzę :)
Oczywiście, że nie jest to tak dobra seria jak na początku, jednak jak wielokrotnie było zauważane na tym forum - nie jest to równa seria. Tak mniej więcej co drugi tom był lepszy :) Inna sprawa, że nawet te słabsze - to i tak dobre opowieści. Może nie "bardzo dobre" - ale "dobre". Ostatnie tomy nie powalają, ale nadal jest to "dobra seria".
Navis nie wie, że robi głupie miny, bo brak jej porównania :), dlatego można jej to wybaczyć.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 19, 2015, 10:51:24 am »
Myślę, że dla wielu czytelników najlepszy z serii to tom trzeci "W trybach rewolucji". I pewnie autorzy świetnie zdają sobie z tego sprawę, dlatego wprowadzili już wcześniej postać Yannseja, a w najnowszym epizodzie pt. "Chłód" wysłali Navis ponownie na tamtą planetę. I faktycznie jest lepiej - przeczytałem 17. tom z ciekawością, odnajdując w nim nawet ślady nastroju ze znakomitej trójki.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:51:04 pm »
Udzielając odpowiedzi na pytanie w tytule wątku.
Słychać o 19 tomie.
Premiera 21 września. Egmont pewnie wyda w 2017.




"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Thiago

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 25, 2016, 06:36:55 pm »
Zastanawiam się ile tą serię będą ciągnąć? Kiedyś dawno temu była mowa że po 10 albumie autorzy chcieli zakończyć serię ale widać jakie musi być ciśnienie wydawcy aby to ciągnąć i ciągnąć...

Feldkurat

  • Gość
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 27, 2016, 06:35:34 pm »
A ja marzę o integralach :(

Offline Koalar

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 04, 2016, 04:24:04 pm »
Przeczytałem ci ja w małych odstępach czasu całą Armadę wydaną u nas i jest to dla mnie taki średniak. Nie za bardzo spodobała mi się Navis (bardziej mi przypomina rozkapryszoną smarkulę niż superagentkę). Mocno to naiwne czasami (
Spoiler: pokaż
wpada na planetę i robi w trymiga rewolucję; albo człowiek, który normalnie nie ma szans w walce z niedźwiedziem, rozwala najbardziej śmiercionośne istoty w kosmosie
; ale nie od dziś czytam komiksy, przymykam oko na takie rzeczy). Seria długo się rozkręca i najbardziej podobały mi się tomy w okolicach jak
Spoiler: pokaż
Kerhe-Dizzo zrobiła Navis w bambuko
.
Krótkie formy w Kronikach Armady całkiem fajne.
Mimo wszystko przeczytam kolejne przygody Navis, jeśli się u nas ukażą. Z chęcią dowiedziałbym się,
Spoiler: pokaż
co to za plastry na jej ciele
.
Te wznowione tomy to po prostu wersje z kredowym papierem?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 04, 2016, 04:30:00 pm »
Te wznowione tomy to po prostu wersje z kredowym papierem?


Tak. Tomy: 1 i 2 mają inne okładki.


Kroniki Armady to seria licząca obecnie 6 tomów.
Istnieje seria Navis, która dotyczy dzieciństwa głównej bohaterki (5 tomów, zakończona).
Dodatkowo powstał pierwszy album kolejnego cyklu pobocznego. Jeśli dobrze pamiętam akcja dzieje się między 2 i 3 albumem serii "matki". Przyjemnie rysowany. Kilka plansz:
http://www.bdgest.com/preview-1505-BD-sillage-premieres-armes-esprit-d-equipe.html?_ga=1.210791445.1047103542.1468320858

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 04:47:49 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything