Autor Wątek: Muzyka czyli...  (Przeczytany 28651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mycek

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2003, 07:25:08 pm »
sound track z LOTR

Offline mycek

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2003, 07:26:11 pm »
IMHO najlepsza muzyka do sesji to ta z baldurs gate i sound track z LOTR

Offline Hex

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2003, 07:23:17 pm »
Nie ma dobrej muzy do sesji to zawsze rozprasza chyba że bardzo ciocho !!
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Pak0

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2003, 08:57:53 am »
Ja z reguły używam muzyki jako podkładu, mam dosyć dużo płyte, więc mogę zawsze coś wybrać. Czasami też stosuję metodę, którą poznałem z przygody "Opowieść o zemście" I. Trzewiczka. Metoda ta polega na wcześniejszym przesłuchaniu muzyczki z zamkiętymi oczami i wyobrażeniu sobie całej akcji. Takie tworzenie scenariusza do ścieżki. Cały opis musi być przygotowany bardzo dokładnie i dopasowany do muzyki. Jeżeli graczom zaserwuje się nawet walkę to oni i tak się nie zorięntują, że są manipulowani. Do takich opisów najlepiej szukać muzyki samemu, ja naprzykład z reguły używam ścieżki z AvP, do Cyberpunka i innych gierek przyszłościowych pasuje prawie każda ostrzejsza muzyka.
Natomiast jako tła używam tylko spokojnej muzyki orkiestralnej, ścieżek dźwiękowych, bo inna muzyka wtedy rozprasza. Bardzo łatwo znaleźć odpowiednią muzykę - musisz system połączyć z filmem. Grasz w Cyberpunka - Szukasz śccieżki z Blade Runnera, grasz w Wampira - Draculi. Bardzo prosta sprawa.
lbo znajdziemy drogę, albo ją wybudujemy - Hannibal

Offline Hex

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2003, 08:13:50 pm »
niezła rada ... ale zakładamy że gram w Cthulhu lub że nagla podczas twojego malowniczego opisu z podkłądem Drakuli gość 1 je chrupki a drugi beka bo właśnie napił się koli.... po za tym czasem jak malowniczo opisujesz to muza może przejść "swoje granice" i być ważniejsza od opowiadania !!!
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Anonymous

  • Gość
Muzyka czyli...
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2003, 10:17:29 pm »
A ja taką, co nei przeszkadza, naturalną albo klasyczną, czasem lekki grunge albo metalowe ballady... składanki. Natomiast pojawił się  Gildii Muzycznej (http://muzyka.gildia.com/) artykuł o muzie... w rpg...

Offline Adam Waśkiewicz

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2003, 07:18:59 am »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Natomiast pojawił się  Gildii Muzycznej (http://muzyka.gildia.com/) artykuł o muzie... w rpg...


 Tekst zresztą bardzo fajnie napisany i interesujący. Z pewnością godny polecenia.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline kapeluch

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2004, 10:44:08 am »
Zaczynam robić sesje Neuroshimy i poszukuje muzyki w takich klimatach.
Proszę o pomoc.
And then I says, tell me I'm wrong! And she says, I can't baby, 'cause you're not!"
The Evil Midnight Bomber What Bombs at Midnight

Offline Kmicic

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 06, 2004, 12:34:21 pm »
Pazuzu idealne na sesje.
ORONA 1973 KIELCE

Offline [Xavier]

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2004, 01:44:34 pm »
Cytat: "Hex"
niezła rada ... ale zakładamy że gram w Cthulhu lub że nagla podczas twojego malowniczego opisu z podkłądem Drakuli gość 1 je chrupki a drugi beka bo właśnie napił się koli.... po za tym czasem jak malowniczo opisujesz to muza może przejść "swoje granice" i być ważniejsza od opowiadania !!!

No jak pozwalasz takie rzeczy w trakcie przygody (I TO PODCZAS CTULHU!) robić, to współczuję i Tobie i Twojej drużynie. Muzyka to jest nieodłączny element każdej przygody. Bez tego każda sesja dużo traci na klimacie.

Osobiście (używam komputera) puszczam coś łagodnego w tle, a dla kluczowych elementów rozgrywki jakiś bardziej mroczny (groza) / cięższy (walka) / podniosły (sukces) / itp. kawałek.

Bardzo dobra jest (jak już było powiedziane) muzyka filmowa oraz podkład muzyczny do gier komputerowych.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline pafnucy

Muzyka z gier
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2004, 12:16:22 pm »
Witam

Ja najchętniej korzyhstam z muzyki z gier komputerowych. Mam tam kawałki do różnych motywów na sesji - walka, wizyta w gospodzie, itp. Muzyka ta ma wiele zalet. Jedna z nich to taka, iż robiono ją pod różne sceny. Druga ważna rzecz - jest w miarę neutralna i nie skupia uwagi Graczy (np.: muza z Diablo I i II, albo z Blade od Darknes).

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Glore

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2004, 05:24:41 pm »
Muzyki dla mnie mogłoby nawet nie być gdyby nie jedna nie poruszona przez was zaleta jej stosowania. Otóż nawet najcichszy podkład muzyczny doskonale zagłusza większość nieporządanych na sesji dźwięków dostających się z zewnątrz.

I właśnie dzięki temu delikatnemu zagłuszaniu muzyka pomaga odciąć się od realneg świata i tworzy tą wspaniałą erpegową izolację.
Choć krwią zachłysnął się nasz czas,
 choć myśli płoną w paranojach,
 nas przed upadkiem broni wciąż:
 - ZBROJA !" -  J.K.

Offline Kmicic

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2004, 06:09:15 pm »
Pazuzu, Blind Guardian i wszystko inne... Wyciszone tak, żeby tylko podświadomie docierało do zmysłów.
ORONA 1973 KIELCE

Offline Grabasz

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 20, 2004, 09:12:24 am »
Salve !
Polecam soundtrack z "Piratów z Karaibów" bardzo fajny i podniosły klimat, full instrumental. Kawałki są zróżnicowane - jedne świetnie nadają się do ilustrowania walki, inne do tworzenia nastroju tajemnicy i zagrożenia (bez przesady - w ZC to przy tym nie pogracie) - jednym słowem miodzio (IMO przynajmniej). POnadto polecam odgłosy z gier (przygodówek) zrzyucone na taśmę (gwar w karcznie, stukot wozów, stukot młota w kuźni[ten ostatni wyciągnąłem z Diablo II]) no i soundracki (Diablo II i Neverwinter Nights).

Pozdrawiam !
allin my name, you can hear...
What satisfies your greed.
I want you
Walkin' my way...
I can show you...
What you want to be...
 Hunter - Greed => www.hunter.art.pl

Offline Xeratus_pl

Muzyka czyli...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2004, 07:04:15 pm »
heloo,

Czy ktoś zna może strony gdzie można ściągnąć mp3 z hymnami rycerskimi, bądź może ktoś zna wydania CD z takimi utworami?
xeratus+

 

anything