Autor Wątek: Anime - Komedia - Dobra :>  (Przeczytany 56212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JigoQ

Anime - Komedia - Dobra :>
« dnia: Styczeń 23, 2005, 12:39:38 pm »
hejka :) Ostatanio z ciekawosci oglądnąłem sobie Chobits. Kolega wspominał że to raczej komedia a akurat mialem humor taki ze komedia byla jak znalazł. No i powiem tak... było pare scenek niezlych ale czasami przynudzalo... Wiec moze wy macie jakies ciekawe tytuly, chodzi mi o cos pozadnego na poziomie z czego mozna sie naprawdę posmiać :) Czekam na propozycje i moze male przyblizenie o czym jest :) pozdro

Offline raseku

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2005, 01:12:52 pm »
cóz to wszystko zalezy od tego co rozumiesz przez "na poziomie "

póki co :
http://www.innyswiat.pl/?anime,browsebygenre,2

http://www.animesheen.com/tytul/rodzaje/6

Offline SquizzZ

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2005, 01:22:45 pm »
Wątku ze stricte komediami (śmiesznymi anime) jako tako jeszcze nie było.
Hmm... śmieszne rzeczy...

Mnie bardzo rozśmieszył Stinking Bomb - druga historyjka z Memories autorstwa K. Otomo. Gdyby mi ktos powiedział, że po obejrzeniu filmu w którym (w domyśle) ginie circa połowa Japonii będę się składał ze śmiechu, nie uwierzyłbym mu. A tu masz - jednak jest to możliwe. :)
Aczkolwiek reszta Memories (2 pozostałe historyjki) z komedią nie mają nic wspólnego.

Takich "typowo" śmiesznych seriali nie znam, bo niestety nie oglądam.
Kiedyś widziałem "Sexy Commando Gaiden cośtam cośtam" - tam non stop były jakieś gagi, serial o drużynie baseballowej, a właściwie bardziej bandzie nieudaczników - acha, to nie żaden hentai, jakby tytuł mógł coś tam sugerować! :) (tak mi się przynajmniej wydaje - bo widziałem tylko 1ep)
"Slayers" też jest w sumie "gagowate" - ale głowy nie dam, bo też tylko 1-ep widziałem.

Pozdrawiam.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Gashu

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2005, 03:42:20 pm »
Golden Boy.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline muffynka

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2005, 03:45:34 pm »
Cytat: "Gash"
Golden Boy.


Golden Boy suck!
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline sa7o

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2005, 04:38:31 pm »
Jakto suck!  Prosze konstruktywna krytykę! :evil:
I used to think that I was stupid, and then I met philosophers."

-- (Terry Pratchett, Small Gods)

Offline Lessa

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2005, 09:16:48 pm »
Ruin Explorers
Onegai Teacher
Golden Boy ( zdecydowanie świetna komedia)
Slayers
Dragonball
Dr. Slump
szystkim samobójcom mówimy stanowsze NIE

Offline Gashu

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2005, 10:43:57 pm »
Cytat: "muffynka"
Golden Boy suck!


Cytat: "sa7o"
Jakto suck!  Prosze konstruktywna krytykę! :evil:


Też czekam z niecierpliwością (nie spotkałem jeszcze osoby, której GB nie rozśmieszył). No, chyba że to tylko, cytując jednego z forumowiczów,  takie "pitolenie, dla samego pitolenia".   :roll:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Jezus

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2005, 11:02:11 pm »
Dragon Pink
Excel SAga
Puni Puni Poemi
-------------
Po Dragon Pinku mozna przez miesiecy pare nie spojrzec na jakiegokolwiek RPG'a, zreszta niektorzy tego nie nawidza a niektorzy uważaja za genialne <wiadomo z kim na czele  :D >, wiec wybor nalezy do ciebie.

--------
Pomijajac oczywiscie Di Gi Charat nyoo  :D
a i jeszce moze byc Ebichu - ja tam fanem tego nie jestem ale mozna sie posmiac  :D
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline muffynka

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2005, 11:53:56 am »
Cytat: "Gash"
Cytat: "muffynka"
Golden Boy suck!


Cytat: "sa7o"
Jakto suck!  Prosze konstruktywna krytykę! :evil:


Też czekam z niecierpliwością (nie spotkałem jeszcze osoby, której GB nie rozśmieszył). No, chyba że to tylko, cytując jednego z forumowiczów,  takie "pitolenie, dla samego pitolenia".   :roll:


kazdy moze miec soje znadnie na temat tego Anime, mi ono nie przypadlo do gutu, po prostu nie lubie Anime, w ktorych facet wykrwawia sie na ograglo na widok piersi...
jakos mnie kreci to.

Iketaru Futari opowiada tez o kolesiu, ale oprocz tego sa inne smeiszne watki...
albo Puni Puni Poemi czy Exel Saga, choc przyznam, ze nie ogladam naogol takich Anime....

z gory przepraszam fanow GB
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline SeeMoon

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2005, 03:23:56 pm »
Green Green - przezabawna
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline omi

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2005, 07:32:48 pm »
Cytuj
Dragon Pink

?_? pozwole sobie zarechotać obleśnie i zasugerować że pominięcie Dragonhalfa a wymienienie jego hentajowej... (podróbki?) jest grzechem ciężkim ;]

Ja natomiast polecam Momoiro Sisters - 24 krótkie odcinki, z bardzo zabawnymi, acz odwołującymi sie do archetypów charakterystycznych dla Japonii, postaciami, przez co skojarzenia typu 'gdzieś to już było' są uzasadnione. Ogląda się szybko, a mnie skręcało ze śmiechu.
Podobną, bo też składającą się z krótkich odcinków serią jest Super Radical Gag Family, choć tu akurat humor nie do końca mi podchodzi, uważam go za zbyt klozetowy... no, ale jak ktoś lubi. Dotychczas przetłumaczonych jest, jak sie zdaje, 5 odcinków.

Ah, i chciałbym też zauważyć że rozdzielić należy anime-komedie i anime-komedie romantyczną. Do tego ostatniego zaliczają się między innymi Chobitsy, a komediami są zazwyczaj w umiarkowanym stopniu, skupiając się relacjach bohaterów... które są częściej żałosno-śmieszne z tendencjami do śmieszności. No i ten schematyzm...

Offline raseku

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2005, 08:38:35 pm »
jak mi coś wpadnie to dopisze:-)

zabawne:
=> Kenshin 95 sztuk ep :-)
=> Peace Maker Kurogane
=> większość serii shojo typu Fushigi Yuugi,Sailor Moon itd


Bardziej zabawne:

=> Slayers
=> Dr Slump
=> Midori no Hibi (chociaz to moze też zachaczyć o kolejną kategorię :-) )
=> Gigi

Głupawo bezsensowne,taki  monty pyton razy 7:p
=> Excel Saga + Puni Puni Poemi
=> http://www.anime.com.pl/download.php?show=vCydawFZ
=> Di Gi Charat ( dla harkorowców :P )
=> Pugyuru
=>Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu ( nie widziałam ale mawiają ze dobre)

Offline Jezus

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2005, 09:05:50 pm »
Cytat: "omi"
Cytuj
Dragon Pink

?_? pozwole sobie zarechotać obleśnie i zasugerować że pominięcie Dragonhalfa a wymienienie jego hentajowej... (podróbki?) jest grzechem ciężkim ;]

Nie uwazam, aby 1 mialo zbyt duzo do 2 <zreszta Dragon Half byl wymieniony pare postow wczesniej>, ane parodiuja zupelnie inne rzeczy w zupelnie inny sposob  :p <jak przypomne sobie to wybieranie postaci,  przynajmniej wiem, ze jeszcze nie jestem zboczony :p >, przy kazdym RPG sie scenkiprzypominaja :p .

Fushigi Yuugi jest dosyc dluuuugasne i moze nie kazdemu przypasc <czasami za duzo ckliwych watkow  <
-ach Tamachome,
-ach Miaka,
-ach, TAmachome... :p >
tylko bez niepotrzebnych skojarzen  :p .
polecam takze ippatsu kikimusume <16 krotkichepow>, jest dosyc drastyczne, ale mozna boki zbijac, jedzie po wszystkich stereotypach, a ten lektor i te jego wyjaznienia ze wzorami, ze ach... :D
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline raseku

Anime - Komedia - Dobra :>
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2005, 06:56:00 am »
Cytat: "Jezus"

Fushigi Yuugi jest dosyc dluuuugasne i moze nie kazdemu przypasc <czasami za duzo ckliwych watkow  <
-ach Tamachome,
-ach Miaka,
-ach, TAmachome... :p >
tylko bez niepotrzebnych skojarzen  :p .


no winny sie zawsze tłumaczy :p
a tak powaznie to wypisałam te serie bo sa momentami smieszne co prawda mnie zaczeły nudzić ale jak ktoś jest dziewczynką i ma 8-13 lat to polecam gorąco :-) od czegoś trzeba zacząć :-)
( że ja sie tłumacze??? phi ! :p)