trawa

Autor Wątek: Wiedźmin!  (Przeczytany 206830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greah

Wiedźmin!
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 28, 2008, 11:35:33 am »
Kościej na hardzie najszybciej pada pod taktyką pułapka-odrzut-cios

Szkoda tylko, że twórcy nie postarali się o więcej oręża i zbroi. Biegnie cały czas w jednej zbroi, z jednym mieczem i aerondightem jest z lekka ograniczone.

Co się tyczy skilli to rzeczyiście ingi jest przegięty a po połączeniu z dodatkową szansą na podpalenie i patinado gra przestaje być wyzwaniem.


btw
czy tylko ja znalazłem na polach runiczny miecz dający +100% do obrażeń i nie bawiłem się w przekuwanie meteorytowej stali?

Offline Raven

Wiedźmin!
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:15:56 pm »
Cytat: "greah"

Szkoda tylko, że twórcy nie postarali się o więcej oręża i zbroi. Biegnie cały czas w jednej zbroi, z jednym mieczem i aerondightem jest z lekka ograniczone.
Zbroje są 3, za mało, ale mieczy to szczególnie pod koniec gry jest całkiem sporo i jest w czym wybierać. Ale miecze to lamerstwo ;) Prawdziwi wiedźmini walczą toporami :D ;)

Cytuj

czy tylko ja znalazłem na polach runiczny miecz dający +100% do obrażeń i nie bawiłem się w przekuwanie meteorytowej stali?

Chyba o usunęli w patchu 1.2 Można go teraz zdobyć w piatym akcie kończąc któregoś questa.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Jihnet

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Я– специалист по черной магии
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 08, 2008, 05:39:54 pm »
Mam taki problem:
Jestem w III akcie (ten, w którym otrzymujemy dostęp do Wyzimy Handlowej) i dostałem już questa "Bez przebaczenia".
Problem dotyczy jednak questu pobocznego: "Kościany poker: zawodowiec", pokonałem wszystkich, których pokonać trzeba było i powinienem teraz pochwalić się sukcesem przed Zoltanem. Gdzie on siedzi!?

Przyznam, że do tej pory, ile razy miałem do niego jakąś sprawę, to udawało mi się go znaleźć krążącego gdzieś po Wyzimie Klasztornej, ale teraz po prostu wyparował...

Czy on ma przypisaną jakąś lokację, w której można go znaleźć zawsze?
Jeśli tak to w jakich godzinach?

Zadanie od głównej fabuły podałem, bo zdarzyło mi się już, że w pewnym momencie jedna postać zniknęła (wtedy chodziło o Jaskra), bo miała się pojawić w misji.

Offline fin

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 08, 2008, 11:07:03 pm »
W Wyzimie Handlowej tez jest jakis bar i chyba tam razem z Jaskrem siedzi. Albo musisz zrobić tego questa z imprezą by się pojawił.

Offline Jihnet

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Я– специалист по черной магии
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 12, 2008, 01:28:52 pm »
W Wyzimie Handlowej tez jest jakis bar i chyba tam razem z Jaskrem siedzi. Albo musisz zrobić tego questa z imprezą by się pojawił.

Quest z imprezą był, a z Jaskrem niestety nie da się zagadać o grze w kości na tym etapie :)
Ale poradziłem sobie w inny sposób, jeśli ktoś miałby podobny problem, to można zrobić tak:
W Wyzimie Handlowej jest budynek (szulernia), który nie jest opisany na mapie. Znajduje się przy alei biegnącej wzdłuż murów niedaleko targowiska. Aby quest Kościany poker: Zawodowiec zaliczył się i rozpoczął się kolejny wystarczy pogadać z Kosterem, który siedzi w środku 8)

Offline truposz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 28, 2008, 01:34:20 pm »
Cytat: Barnie
Właśnie przeszedłem wiedźmina (poziom normalny) i byłem trochę zawiedziony ostatnimi ziomami do pokonania. Przez pewien czas myślałem nawet że mam jakiś bug w grze...

Też myślałem, że końcowi bosi będą o wiele trudniejsi :/ A tu powiało mi pierwszym Diablo - tam przy walce wojownikiem walka z Diablo nie nastręczała jakiś większych trudności i w moim przypadku nie trwała dłużej niż 2-3 minuty.

Ale i tak Wiedźmin,pomimo kilku minusów, jest dla mnie pozycją kultową - za fabułę (1. miejsce), za grafikę (2. miejsce) oraz za muzykę i zbieranie kart z miłymi paniami  :p (oba na 3. miejscu).
"nie przeglądaj się zbyt długo w lustrze, bo zobaczysz tam mnie..."

Offline Frey Ikari

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 28, 2008, 05:45:12 pm »
Cytuj
za fabułę (1. miejsce), za grafikę (2. miejsce) oraz za muzykę i zbieranie kart z miłymi paniami   (oba na 3. miejscu).
Szkoda tylko ze te obrazki na kartach nie były ładniejsze :-? :sad:, no ale pasowały do realiow tamtego swiata więc trudno. :neutral:

Offline PanCiacho

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 30, 2008, 08:54:39 pm »
Co do poziomu trudności, to grałem na średnim i najwięcej trudności sprawił mi na początku gry boss Barghetsów męczyłem się z nim trochę i stosowałem metodę hit & run. Później to wszystko było za proste, potwierdzam, ostatniego bossa rozwaliłem razem z ifrytami grupowym stylem i przez chwilę myślałem że wysłał on jakąś iluzję na początek :D A z Kościejem to średnio trudne, może poszedłem trochę w inne ścieżki rozwoju.

Na trudnym zacznę grać jak wyjdzie ta edycja rozszerzona, co ją tak hucznie zapowiadają już od dłuższego czasu

Offline tranway

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 07, 2008, 03:42:30 pm »
Właśnie odebrałem Update do "Wiedźmin: Edycja Rozszerzona".
Jeszcze nie grałem (jak skończę ponownie Tormenta, to wrócę do Wiedźmina), ale samo wydanie pierwsza klasa.
Spodziewałem się "tylko" płyty z patchem i edytorem w zwykłym opakowaniu dvd, a tu niespodzianka - normalne pudełko Edycji Rozszerzonej, z wszystkimi płytami oprócz tych, które są już w podstawowej wersji (w takim przypadku naklejka rzecze "tu włóż płytę z grą" etc. ;) ). Po przemeblowaniu płyt dostaję się pełną Edycję Rozszerzoną i to za 18 złotych. Zacnie....

A grał już ktoś w ER? Jakie wrażenia?
W szczególności ciekawi mnie jak gra prezentuje się na słabszych kompach, gdzie ładowanie lokacji trwało tak długo, a programiści zapowiadali, że znacznie to skrócili.

Offline Czopek Piotrek

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #279 dnia: Listopad 09, 2008, 07:37:25 am »
grałem w Wiedźmina przez rok. Właśnie go skończyłem. W edycję rozszerzoną nie próbowałem, bo bałem się, że kiedy zrobię update padną mi wszystkie save'y. Ale wcześniej zrobiłem dwa update'y (edycja rozszerzona je zawiera) i szczególnie pierwszy bardzo mocno polepszył czas ładowania - ja mam słabszy komputer szczególnie w temacie RAM (1GB). Przed załadowaniem łatki przy wchodzeniu do jakiejkolwiek chatki i wychodzeniu z niej w pierwszym Akcie bardzo wyrobiłem sobie mięśnie, bo czasu ładowania starczało spokojnie na zrobienie 2-3 serii pompek po 25 razy i jeszcze herbaty na koniec. Potem było zdecydowanie lepiej ale też bez rewelacji.

Czy jeszcze ktoś zauważył, że najfajniejszy bajer fabularny - z głównym bad guyem - jest zerżnięty z Thorgala - album "Władca Gór"?

Gra była całkiem fajna - bardzo podobała mi się grafika, wygląd lokacji. Efekt fajności psuły tylko MEGAdrętwe dialogi często słabo wyreżyserowane. No i słynne zarządzanie ekwipunkiem i miliardem składników.

Offline Raf Fariszta

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #280 dnia: Listopad 25, 2008, 09:30:21 am »
Właśnie odebrałem Update do "Wiedźmin: Edycja Rozszerzona".
Jeszcze nie grałem (jak skończę ponownie Tormenta, to wrócę do Wiedźmina), ale samo wydanie pierwsza klasa.
Spodziewałem się "tylko" płyty z patchem i edytorem w zwykłym opakowaniu dvd, a tu niespodzianka - normalne pudełko Edycji Rozszerzonej, z wszystkimi płytami oprócz tych, które są już w podstawowej wersji (w takim przypadku naklejka rzecze "tu włóż płytę z grą" etc. ;) ). Po przemeblowaniu płyt dostaję się pełną Edycję Rozszerzoną i to za 18 złotych. Zacnie....

A grał już ktoś w ER? Jakie wrażenia?
W szczególności ciekawi mnie jak gra prezentuje się na słabszych kompach, gdzie ładowanie lokacji trwało tak długo, a programiści zapowiadali, że znacznie to skrócili.
Rzeczywiście fajne wydanie....
Zacząłem grać w Wiedźmina dopiero teraz (stary komputer nie pozwalał)....Gra wciągająca, efekty fajne. Jestem dopiero w II akcie....Jest chyba za łatwo. Potwory załatwiły mnie dopiero dwa razy...ludzie ani razu...
Ładowanie jest faktycznie szybkie..u mnie do 10 sekund....tekst Czopka o pompkach dobry....
Aha gram na poziomie trudnym....
Nocy Matko Dnia

Offline Perek

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #281 dnia: Listopad 26, 2008, 02:59:18 pm »
Właśnie skończyłem. Przemogłem się i muszę przyznać że warto było dla samej scenki na końcu.
Czy jeszcze ktoś zauważył, że najfajniejszy bajer fabularny - z głównym bad guyem - jest zerżnięty z Thorgala - album "Władca Gór"?
Ja, mało tego - zauważyłem nawet nawiązanie do książki_bad guy jako fanatyczna wersja Ciri  :badgrin:
Do czego potrzebne były pamiętnik i inne fanty starej która mieszka z Shani?

Offline Frey Ikari

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #282 dnia: Listopad 26, 2008, 06:00:51 pm »
Do tego by Shani sie z wiedzmakiem przespała. Ja teraz zaczełem sobie jeszcze raz grac bo przedtem nie dokonczyłem i od razu zaciągłem nojnowszą wersję i naprawdę teaz dosc szybko się wczytuje.

Offline Radan

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 23, 2009, 04:05:11 pm »
Jak sobie poradziliście z batalionem archesporów po wejściu na cmentarz na bagnach (w V akcie)?

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 23, 2009, 05:01:50 pm »
Nie pamiętam abym miał z tym problem, z początku owszem, wtedy stosowałem taktykę znak Igni i w nogi. Później Igni i walczyłem w zwarciu mieczem srebrnym, stylem silnym.

Często miałem taki błąd że nie mogłem podejść do rośliny klikając LPM, zostawał Geralt wtedy w jakiejś odległości, była animacja ataku ale nic nie zadawało obrażeń, dopiero gdy podszedłem tam na wsadzie (WSAD) dało się go bez problemu zatłuc.

Innej wersji pomysłu nie mam, bo jest to zwykły mob i jakiejś szczególnej taktyki nań nie ma ;)

 

anything