Autor Wątek: Wiedźmin!  (Przeczytany 206843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 27, 2014, 10:43:19 pm »
Ciekawy efekt z tym zachlapaniem ekranu przez potworka
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dziex

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 29, 2014, 08:35:05 pm »
Percival na żywo podczas PGA:

Ofc znałem ich już wcześniej, ale ostatnio zacząłem regularnie słuchać w związku z wychodzącymi materiałami do W3. Zatrudnienie ich przy tworzeniu soundtracku to strzał w 10tkę, muzyka biegunowo odległa od tych wszystkich mdłych western high fantasy pitupitoleń, których nawet nie da się od siebie odróżnić. Pludraki mogą przeżyć szok kulturowy.

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 30, 2014, 07:59:59 am »
Pierwszy kawałek jest srogi absolutnie. Generalnie na ich koncert bym może nie poszedł, ale do Wiedźmina pasują kapitalnie. Nie widziałbym tu muzyki Morgana choćby :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 04, 2014, 08:04:28 pm »
Moje wrażenia z The Witcher Adventure Game:


Gra mi się przednio i klimatycznie ale:
- jak się nauczyłem już grać to pojedynki przeciwko AI straciły sens, niestety nie jest za silne
- grę online prześladuje plaga disconnect'ów, grasz sobie z godzinkę i nagle bah, rozłączony, a do rozgrywki wrócić nie można


Niestety z powodu niestabilności rozgrywki online trudno mi jest polecić tą grę.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 04, 2014, 08:24:28 pm »
Ja wczoraj dostałem planszówkę. Rozkminiam zasady, bo jest to jednak nieco bardziej skomplikowane niż Magia i miecz.
Wydanie ładne w każdym razie
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 04, 2014, 08:38:33 pm »
To jak rozkminisz to kup sobie elektroniczną wersję na GOG to zagramy.  :cool:  Na Steam też może być. Na forum GOG twierdzili, że pula graczy jest wspólna.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 07, 2014, 08:43:28 pm »
Poprawiło się z disconnect'ami. Już ich nie doświadczam w czasie rozgrywki. Widać moje narzekania na forum pomogły. Niestety mnożą się ucieczki graczy, którzy sobie nie radzą, albo nie widzą szansy na zwycięstwo co psuje zabawę innym. Co gra to ktoś ucieka, bo nie wytrzymuje psychicznie.  :evil:  Poza tym coraz więcej graczy gra bardzo kompetentnie. Zrobiło się naprawdę trudno. Proste strategie już nie zapewniają zwycięstwa.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Piekarz

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 08:45:02 pm wysłana przez Piekarz »
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 09, 2014, 07:42:37 am »
Dopiero niedawno ukończyłem drugą część, więc pozwolę sobie zabrać głos ogólny w sprawie. A nie będzie on przyjemny, bo przyznam szczerze nie rozumiem tych wszystkich zachwytów nad tą grą/serią. Przede wszystkim odkładam na bok patriotyzm i przymykam oko na to, że grę robi firma polska. Obie pierwsze części Wiedźmina oceniam według standardowych kryteriów, które stosuję względem gier komputerowych, niezależnie od tego, gdzie powstały. Fabuła zatem, czyli najważniejsza rzecz w grach cRPG, jest ok, ale nic ponad to. Bez rewelacji, lekko ponad przeciętną, ale tylko lekko. Od strony technicznej natomiast gry wołają o pomstę do nieba. Pamiętam, że jedynkę kupiłem w dniu premiery i to było dla mnie źródłem wielkiej frustracji, bo gra została wypuszczona kompletnie niedopracowana i pełna bugów. Na niektórych komputerach wieszała się co 5 min., ja niestety należałem do tych "szczęśliwców". Potem, o ile dobrze pamiętam, pomoc techniczna wypracowała jakieś karkołomne rozwiązanie, polegające na ingerencji w pliki gry, ale to była i tak żenada. Coś, czego nienawidzę wśród producentów gier - wypuszczenie gry niedopracowanej, celem jak najszybszego na niej zarabiania. To zwykłe naciąganie klientów. Naprawienie gry tak, aby dało się w nią grać bez problemów, zajęło o ile dobrze pamiętam, kilka tygodni i wiele patchów. CDP tą zagrywką totalnie straciło mój kredyt zaufania, więc dwójki nie odważyłem się kupić w dniu premiery lub tuż po. Kupiłem kilka miesięcy po premierze, w jakiejś super promocji na Steamie i dzięki temu nie miałem tym razem poczucia bycia oszukanym.

W obu grach kuleje system walki, a w dwójce i poruszanie się bywa irytujące. Niewidzialne przeszkody, brak odpowiednio szybkiej reakcji postaci na naciskane klawisze (lub brak reakcji w ogóle, bo zdarzało mi się, że tłukłem w jakiś klawisz kilka razy, zanim Wiedźmin uruchomił skill) - to wszystko w dwójce była dla mnie męka. A walka to jakaś totalna porażka - co i rusz zdarzało mi się młócić mieczem powietrze, otrzymując w tym czasie ciosy w plecy, bo Wiedźmin zafiksował się na pokonanym przeciwniku i nie można go było odwrócić przez dobre kilka sekund. We współczesnych grach cRPG takie rzeczy są nie do przyjęcia i CDP czeka dużo pracy, żeby spróbować dorównać najlepszym w branży. Czego im oczywiście życzę, niemniej jednak w przypadku trójki mam zamiar zrobić tak jak poprzednim razem - nabyć w promocji na Steamie, kilka tygodni/miesięcy po premierze, gdy już wszystkie bugi będą połatane :)

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 09, 2014, 07:13:07 pm »
Cytuj
Pamiętam, że jedynkę kupiłem w dniu premiery i to było dla mnie źródłem wielkiej frustracji, bo gra została wypuszczona kompletnie niedopracowana i pełna bugów.
Prawda. Ja się nie naciąłem bo poczytałem narzekania innych i kupiłem jedynkę dopiero po tym jak wyszła dwójka.  :badgrin: Ale była tragedia. Wiele osób nie skończyło jedynki z powodu niekompatybilności save'ów po wprowadzeniu patchy.

CDP tą zagrywką totalnie straciło mój kredyt zaufania, więc dwójki nie odważyłem się kupić w dniu premiery lub tuż po. Kupiłem kilka miesięcy po premierze, w jakiejś super promocji na Steamie i dzięki temu nie miałem tym razem poczucia bycia oszukanym.
Zrobiłem podobnie. Dlatego cieszyłem się wersją rozszerzoną i stabilną.

niemniej jednak w przypadku trójki mam zamiar zrobić tak jak poprzednim razem - nabyć w promocji na Steamie, kilka tygodni/miesięcy po premierze, gdy już wszystkie bugi będą połatane :smile:
Nie ty jeden. Ta gra będzie w porządku jakiś rok po premierze.

Ale w której innej serii masz tyle polskich przekleństw, chlanie wódy, kurwienie, klimat wiejsko-buraczano-epicki i lesbomancję?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 09, 2014, 08:02:01 pm »
Jedynkę skończyłem tuż przed wyjściem dwójki, więc nie narzekałem, ale dwójkę kupiłem tuż po premierze i jedyny problem, jaki miałem, to instalacja z oryginalnych płyt. Poza tym gra śmigała bez zarzutu. Trójkę też pewnie kupię od razu.

Co do fabuły, to dla mnie jest nie tyle świetna, co świetnie prowadzona. Questy z dwójki wymiatają, szczególnie te bardziej fabularne, jak picie z niebieskimi pasami i zadanie "przepłynąć rzekę na kurwich dupach" : ) Gdzie takie coś znaleźć? Nigdzie indziej : ) Masa tego typu świetnych rzeczy. Do tego naprawdę fajnie przedstawiony świat i relacje, które w nim panują.
Co do walki w W2, to też nie mogłem narzekać - nigdy nie trafiłem na wyżej opisywane problemy. Do tego podobał mi się sam system walki oraz walki z co większymi stworkami.
No i inne postacie : )

Dla mnie gra była kapitalna i czekam z prawdziwą niecierpliwością na nową część.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 10, 2014, 07:25:30 am »
Ale w której innej serii masz tyle polskich przekleństw, chlanie wódy, kurwienie, klimat wiejsko-buraczano-epicki i lesbomancję?

No fakt :biggrin:

Już po napisaniu poprzedniego posta zauważyłem, że CDP przesunął premierę Wiedźmina. To dobrze, bo w takim razie wydaje się, że zapowiadała się podobna sytuacja, co z jedynką. Oby tylko dali radę dopracować grę do maja.

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 08, 2015, 09:49:30 pm »
Też kupujecie nowego kompa na okoliczność Wiedźmina?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 08, 2015, 10:13:03 pm »
Ja już kilka miesięcy temu wymieniłem sprzęt, niby nie pod Wiedźmaka, ale pewnych zależności ukryć się nie da : )

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 09, 2015, 06:10:20 pm »
Mam zbyt nowego i całkiem dobrego, ale jak zobaczyłem wymagania sprzętowe to jęknąłem. GeForce GTX 770 i AMD Radeon R9 290 to są wypasione karty.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf